Ощадливе використання електроенергії споживачами, особливо в спеку, дає змогу тримати енергосистему більш стабільною


У Міністерстві енергетики України розповідають, що через спеку в Україні відчутно зростає енергоспоживання, зокрема, в години пікового навантаження. Тому і побутовим, і промисловим споживачам варто використовувати електроенергію ефективно, економно.

«Це допомагає нам збалансувати енергосистему та зменшити погодинні графіки обмеження подачі електричної енергії», – наголошує заступник міністра енергетики України Микола Колісник.

Сьогодні заощадження електроенергії — це не про зменшення рахунків чи екологію, це про виживання української інфраструктури. Ворог намагається спалити наші мережі, знищити українську енергетику як таку. Саме тому дуже важливо згадати прості способи заощаджувати електроенергію, щоб зняти навантаження з системи та уникнути аварійних відключень:

▪️Вимикайте не використовувані прилади: навіть у режимі очікування прилади споживають енергію. Вимикайте їх або від’єднуйте від мережі, коли вони не потрібні.
▪️Замінюйте лампочки на LED: LED-лампи споживають менше енергії та мають довший термін служби, ніж традиційні лампи.
▪️Використовуйте природне освітлення: максимально використовуйте природне освітлення протягом дня, замінивши штучне світло на відкритому повітрі.
▪️Гасіть світло, коли ви йдете з кімнати – це дуже простий спосіб заощадити електроенергію, але багато людей часто забувають про це.
▪️Використовуйте природні методи охолодження в літній період: відкривайте вікна вночі для охолодження приміщення, а вдень застосовуйте завіски, щоб утримувати тепло. Це допоможе зменшити використання кондиціонера.

Споживайте елекроенергію ощадливо!