Символіка міста

Оновлено: 20 Серпня 2021, 11:06

На сесії Краматорської міської ради прийнято рішення від 24.09.2008 № 21/V–3 “Про затвердження герба та прапора територіальної громади м. Краматорська”

Малий герб
Чорно-білий герб
Великий герб


ОПИС ГЕРБА МІСТА КРАМАТОРСЬКА ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Герб: у синьому полі щита золота шестерня, в якій золоті силуети двох кауперів, заводської труби і домни; у золотій главі три зелені кленові листки.

Щит вписаний в декоративний картуш, увінчаний срібною міською короною. Під картушем встановлені навхрест срібні кирка і кайло, перевиті жовто-синьо-жовтою стрічкою із золотим написом «КРАМАТОРСЬК».

РОЗШИФРОВКА СИМВОЛІВ :

– Щит, закруглений знизу традиційно використовується в сучасній територіальній геральдиці.- Золота верхівка – багатство, сила, вірність, постійність.- Синє поле – слава, честь.- Три зелені кленові листки – представляють Краматорськ як місто-сад.- Шестерня, каупери, заводська труба і домна символізують доленосні для розвитку міста галузі виробництва: машинобудування і металургію.- Срібна міська корона – символ міста обласного підпорядкування.- Кирка і кайло вказують, що місто виникло в результаті будівництва Курсько-Харьково-Азовської залізниці і є важливим промисловим центром.Прапор м. Краматорська

ОПИС ПРАПОРА МІСТА КРАМАТОРСЬКА ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Прапор являє собою квадратне полотнище, яке складається з трьох горизонтальних смуг – верхньої жовтої, середньої синьої і нижньої жовтої (співвідношення їх ширини рівне 1:4:1), посередині синьої смуги жовта шестерня, у центрі якої жовті силуети кауперів, заводської труби і домни.

РОЗШИФРОВКА СИМВОЛІВ :

– Шестерня, каупери, заводська труба і домна – символізує доленосні для розвитку міста галузі виробництва – машинобудування і металургію.- Жовтий колір – багатство, сила, вірність, постійність.- Синє поле – слава, честь.

Автори спільного проекту:


Гречило А.Б. (м. Львів, голова Українського геральдичного товариства)


Коцаренко В.Ф.(м. Краматорськ, краєзнавець)