«Стоп наркотик»

Оновлено: 29 Вересня 2021, 15:58

Додаток

до рішення міської ради

23.10.2020 № 75/VII-503

ПРОГРАМА

з протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів у м. Краматорську «Стоп наркотик» на  2020 – 2021 роки

Вступ

На теперішній час, ситуація з поширенням наркоманії як в Україні в цілому, так і в м. Краматорськ набула серйозної небезпеки та суспільного резонансу. Зазначена проблема пронизує всі верстви населення, торкається майже всіх сфер сучасного життя. Через це, розробка даної програми є терміновою необхідністю.

На території України, не дивлячись на постійну боротьбу органів внутрішніх справ та громадськості із проблемою наркоманії, досі вкрай невтішні статистичні показники, щодо її розповсюдження.

На кожні 10 тис. населення – в середньому 33 особи, що вживають наркотичні засоби, психотропні речовини. За даними соціологічних досліджень, 35 відсотків першокурсників професійно-технічних училищ та 25 відсотків студентів вищих навчальних закладів мають досвід вживання наркотиків.

Щороку особами, які перебувають у стані наркотичного сп’яніння, скоюються від 10 до 14 тис. злочинів, серед яких вбивства, розбійні напади, грабежі та крадіжки. Органами Національної поліції виявляється та ставиться на облік близько 30 тис. осіб, які вживають не за медичним призначенням наркотичні засоби та психотропні речовини.

Безпосередньо в м. Краматорську приблизно 600 осіб перебувають на обліку  в Наркологічному диспансері з діагнозом наркоманія, та близько 1000 осіб перебувають в так званій групі ризику.

Серйозності вказаній проблемі додає факт того, що злочинні елементи в сфері незаконного обігу наркотиків, постійно розроблюють нові види наркотичних та психотропних речовин. На територію нашої країни постачаються серйозні об’єми наркотиків, що раніше були недоступними широкому загалу.

Небезпека сучасних наркотиків полягає в тому, що вони викликають швидке звикання. Чи не кожен старшокласник та студент знають про наркотики і мають знайомих, які вживають їх у різних варіантах. Усе частіше до лікувальних установ міста потрапляють школярі та студенти через передозування наркотичними препаратами.

Через стрімкий розвиток глобальної комп’ютерної мережі (далі ГКМ) Інтернет та так званих «месенджерів», реалізація наркотиків майже в повному обсязі перейшла в віртуальну мережу, що зробила дану проблему максимально актуальною в середі юнацтва та молоді.

В місті Краматорськ зростає кількість реклами щодо реалізації наркотичних засобів та психотропних речовин у вигляді нанесених на фасади будівель інтернет-адрес. Таку рекламу розміщують біля шкіл та інших закладів освіти.

Поліцейські міста Краматорська, міська влада та територіальна громада міста спільно з органами виконавчої влади мають протистояти цій проблемі в межах своїх повноважень.

Актуальність вирішення проблеми наркоманії викликана на сам перед тим, що вживання даних речовин є причиною стрімкого росту кількості ВІЛ – інфікованих, хворих на туберкульоз, гепатит тощо. Що найбільш жахливо, через перехід збувачів до соціальних мереж, групою ризику для вказаних захворювань стають діти, підлітки та молодь.

Програма визначає систему заходів, спрямованих на профілактику та протидію поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів та психотропних речовин, лікування і реабілітацію наркозалежних осіб.

I. Мета програми

Головною метою Програми є подолання тенденції поширення наркоманії в місті, реалізація заходів протидії незаконному обігу наркотичних та психотропних речовин, як на місцевому так  і на загально регіональному рівні, захист суспільного здоров’я, забезпечення безпеки держави від загрози поширення наркоманії, а також зменшення негативних соціальних, економічних та інших наслідків, пов’язаних із вживанням наркотичних засобів та психотропних речовин.

II. Завдання програми

Основними завданнями Програми є:

 • забезпечення ефективної реалізації державної політики у сфері протидії поширенню наркоманії;
 • створення умов для якісного та безпечного життя та ведення побуту мешканцями міста Краматорська;
 • інформування жителів міста про наявні методи та способи боротьби із розповсюдженням наркотиків;
 • інформування мешканців міста, щодо адміністративної та кримінальної відповідальності за скоєння злочинів в сфері незаконного обігу наркотичних речовин;
 • скорочення обсягів вживання та незаконного обігу наркотичних засобів та психоактивних речовин на території міста Краматорська, через постійну анти – наркотичну пропаганду, та заохочення до ведення здорового способу життя;
 • надання посильної соціальної, психологічної та будь – якої іншої допомоги хворим на наркоманію;
 • підвищення кваліфікаційного рівня відповідних спеціалістів та покращення обізнаності суспільства у питаннях запобігання поширенню наркоманії;
 • підвищення ефективності існуючих інструментів запобігання та протидії поширенню наркоманії, створення нових.

III. Реалізація програми

Реалізація Програми сприятиме:

 • забезпеченню ефективної реалізації державної політики у сфері протидії поширенню наркоманії;
 • створенню умов для якісного та безпечного життя та ведення побуту мешканцями міста Краматорська;
 • інформуванню жителів міста про наявні методи та способи боротьби із розповсюдженням наркотиків;
 • інформуванню мешканців міста, щодо адміністративної та кримінальної відповідальності за скоєння злочинів в сфері незаконного обігу наркотичних речовин;
 • скороченню обсягів вживання та незаконного обігу наркотичних засобів та психоактивних речовин на території міста Краматорська, через постійну анти – наркотичну пропаганду, та заохочення до ведення здорового способу життя;
 • наданню посильної соціальної, психологічної та будь – якої іншої допомоги хворим на наркоманію;
 • підвищенню кваліфікаційного рівня відповідних спеціалістів та покращення обізнаності суспільства у питаннях запобігання поширенню наркоманії;
 • підвищенню ефективності існуючих інструментів запобігання та протидії поширенню наркоманії, та створення нових.

IV. Заходи Програми

 1. Проведення семінарів, курсів та тренінгів, щодо боротьби з незаконним обігом наркотиків. Ознайомлення учасників з наявними та законними методами боротьби з поширенням даної проблеми (п. 1 додатку до Програми).
 2. Створення та налагодження постійного обміну наявної інформації щодо осіб наркозбутників, місць виготовлення, реалізації та вжитку наркотиків між органами місцевої влади, громадськості та працівниками Краматорського відділу поліції (п. 2  додатку до Програми).
 3. Впровадження та популяризація серед громадськості спеціально створених в глобальній комп’ютерній мережі Інтернет ботів для боротьби з незаконним обігом наркотичних речовин (п. 3 додатку до Програми).
 4. Активізація діяльності піших та автомобільних патрулів поліції за для виявлення осіб так званих «закладників», а також осіб, що розповсюджують рекламу пов’язану з наркоторгівлею (п. 4 додатку до Програми).
 5. Створення спеціалізованих груп з числа правоохоронців, завданням яких буде виявлення осіб, що займаються розповсюдженням, рекламою наркотиків на вулиці, а також запобігання фактам вживання наркотику в публічно доступних місцях (п. 5 додатку до Програми).
 6. Залучення громадськості до патрулювань з метою запобігання розповсюдження наркотиків та психотропів (п. 6 додатку до Програми).
 7. Забезпечення чіткого та професійного реагування поліцейськими Краматорського відділу поліції інформації від громадян, щодо фактів скоєння особами або групами осіб, злочинів пов’язаних з незаконним обігом наркотичних речовин.
 8. Проведення конкурсів серед небайдужих громадян, з метою створення нових та більш дієвих методів боротьби з розповсюдженням наркотиків (п. 12 додатку до Програми).
 9. Створення та поширення серед мешканців міста печатних відомостей, а також аудіо – відео продукції, що роз’яснюватиме методологію боротьби з наркоманією, надаватиме інформацію, щодо можливого інформування поліцейських про скоєння злочинів даної категорії (п. 14 додатку до Програми).
 10. Організація навчання волонтерів в рамках програми «Ліга майбутніх  поліцейських» для роботи в освітніх закладах міста Краматорська щодо діяльності, пов’язаної із запобіганням виникненню негативних явищ у молодіжному середовищі (п. 9 додатку до Програми).
 11. Проведення у закладах загальної середньої освіти м. Краматорська, у місцях дозвілля дітей та молоді, у підлітковому та молодіжному середовищі спільно з правоохоронними органами, громадськими організаціями, закладами охорони здоров’я інформаційно-просвітницьких заходів профілактичних занять, виховних годин, лекцій, екскурсій для учнів з метою підвищення ефективності попереджувальної роботи, спрямованих на запобігання поширенню наркоманії серед молоді, популяризацію здорового та безпечного способу життя, культури здоров’я, спорту (п. 11 додатку до Програми).
 12. Проведення заходів з популяризації серед молоді здорового та безпечного способу життя, культури здоров’я, спорту (п. 17 додатку до Програми).
 13. Задіяння всіх наявних матеріальних та технічних ресурсів для надання можливості якісної реабілітації та соціалізації, особам, що вже є залежними від наркотиків (п. 18 додатку до Програми).
 14.  Проведення спеціальних заходів для дітей та дорослих, приурочених до:
 15. Всесвітнього дня безпечного Інтернету (06 лютого)
 16. Всесвітнього дня боротьби з наркоманією (26 червня)
 17. Всеукраїнських тижнів «Ми – за здоровий спосіб життя», (листопад, квітень)
 18. Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом (01 грудня)
 19. Проведення загальноміської акції «Стоп наркотик» – закрашування наркоадрес на будинках міста (п. 20 додатку до Програми).

Секретар міської ради                                                                Д.В. Ошурко

Додаток

до рішення міської ради

27.08.2021 № 14/VIII-776

Заходи з реалізації Програми

з протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів у м. Краматорську «Стоп наркотик» на 2020 – 2021 роки

з/п   Перелік заходів Програми Термін виконання заходу   Виконавці
1 Проведення семінарів, курсів та тренінгів, щодо боротьби з незаконним обігом наркотиків. Ознайомлення учасників з наявними та законними методами боротьби з поширенням даної проблеми 2020-2021 роки   Краматорський відділ поліції, управління з гуманітарних питань, комунальні підприємства, заклади, установи, громадські об’єднання, вищі навчальні заклади, інші громадські та благодійні організації, які мають досвід реалізації за вказаним напрямком роботи
2 Створення та налагодження постійного обміну наявної інформації щодо осіб наркозбутників, місць виготовлення, реалізації та вжитку наркотиків між органами місцевої влади, громадськості та працівниками Краматорського відділу поліції 2020-2021 роки   Виконавчі органи Краматорської міської ради, Краматорський відділ поліції та підпорядковані йому відділення поліції, комунальні підприємства, громадські організації
3 Впровадження та популяризація серед молоді спеціально створених Інтернет ботів для боротьби з незаконним обігом наркотичних речовин 2020-2021 роки   Краматорський міський центр соціальних служб для сімей, дітей та молоді, управління з гуманітарних питань, прес – служба, Краматорський відділ поліції, комунальні підприємства, заклади, установи, громадські організації, вищі навчальні заклади, інші громадські та благодійні організації, які мають досвід реалізації за вказаним напрямком роботи
4 Активізація діяльності піших та автомобільних патрулів поліції за для виявлення осіб так званих «закладників», а також осіб, що розповсюджують рекламу пов’язану з наркоторгівлею 2020-2021 роки   Краматорський відділ поліції та підпорядковані йому відділення поліції, громадські організації
5 Створення спеціалізованих груп з числа правоохоронців та цивільних осіб, завданням яких буде виявлення осіб, що займаються розповсюдженням, рекламою наркотиків на вулиці, а також запобігання фактам вживання наркотику в публічно доступних місцях 2020-2021 роки   Краматорський відділ поліції та підпорядковані йому відділення поліції, управління з гуманітарних питань, комунальні підприємства, громадські організації
6 Залучення громадськості до патрулювань з метою запобігання розповсюдження наркотиків та психотропів 2020-2021 роки   Краматорський відділ поліції та підпорядковані йому відділення поліції, управління з гуманітарних питань, прес – служба відділу поліції та міськвиконкому, комунальні підприємства, громадські організації
7 Проведення «круглих столів», прес-конференцій, прямих ефірів з запрошенням представників відповідних юридичних та фізичних осіб (надавачі логістичних послуг, організатори дозвілля тощо), представників правоохоронних органів з метою запобігання та протидії поширенню наркотичних засобів на території міста Краматорська 2020-2021 роки   Краматорський відділ поліції та підпорядковані йому відділення поліції, прес – служба відділу поліції та міськвиконкому
8 Забезпечення проведення медичних оглядів учнів, психологічних бесід тощо з метою раннього виявлення підлітків, схильних до вживання наркотичних речовин, та реагування на такі випадки згідно з чинним законодавством України 2020-2021 роки   Управління освіти, відділ охорони здоров’я, управління праці та соціального захисту населення, служба у справах дітей, управління з гуманітарних питань, Краматорський відділ поліції
9 Організація навчання волонтерів в рамках програми «Ліга майбутніх  поліцейських» для роботи в освітніх закладах міста Краматорська щодо діяльності, пов’язаної із запобіганням виникненню негативних явищ у молодіжному середовищі 2020-2021 роки Краматорський відділ поліції, управління освіти, управління з гуманітарних питань
10  Проведення моніторингу наркологічної ситуації в закладах освіти міста та оцінки ефективності функціонування системи заходів первинної профілактики 2020-2021 роки Управління освіти, відділ охорони здоров’я, управління праці та соціального захисту населення, служба у справах дітей, Краматорський відділ поліції та підпорядковані йому відділення
11 Проведення у закладах загальної середньої освіти м. Краматорська, у місцях дозвілля дітей та молоді, у підлітковому та молодіжному середовищі спільно з правоохоронними органами, громадськими організаціями, закладами охорони здоров’я тощо інформаційно-просвітницьких заходів профілактичних занять, виховних годин, лекцій, екскурсій для учнів з метою підвищення ефективності попереджувальної роботи, спрямованих на запобігання поширенню наркоманії серед молоді, популяризацію здорового та безпечного способу життя, культури здоров’я, спорту 2020-2021 роки   Управління освіти, відділ охорони здоров’я, , управління з гуманітарних питань, прес – служба відділу поліції та міськвиконкому, центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Краматорський відділ поліції та підпорядковані йому відділення, громадські організації
  12 Проведення конкурсів серед небайдужих громадян, з метою створення нових та більш дієвих методів боротьби з розповсюдженням наркотиків 2020-2021 роки Краматорський відділ поліції, управління з гуманітарних питань, прес – служба відділу поліції та міськвиконкому, комунальні підприємства, заклади, установи, громадські організації, вищі навчальні заклади, інші громадські та благодійні організації, які мають досвід реалізації за вказаним напрямком роботи
13   Проведення моніторингу досвіду європейських країн та країн світу з питань сучасного підходу до реалізації політики щодо запобігання та поширення наркоманії та боротьби з незаконним обігом психоактивних речовин 2020-2021 роки Краматорський відділ поліції та підпорядковані йому відділення, управління з гуманітарних питань, відділ інвестиційної діяльності та зовнішніх зав’язків,  громадські організації
 14 Створення та поширення серед мешканців міста друкованих  продукції, а також аудіо – відео продукції, яка б роз’яснювала методологію боротьби з наркоманією, надавала інформацію, щодо можливого інформування поліцейських про скоєння злочинів даної категорії 2020 -2021 роки Краматорський відділ поліції, управління з гуманітарних питань, прес – служба відділу поліції та міськвиконкому, комунальні підприємства, заклади, установи, громадські організації, вищі навчальні заклади, благодійні організації, які мають досвід реалізації за вказаним напрямком роботи  
15 Проведення в підлітковому та молодіжному середовищі профілактичної роботи з метою формування захисних соціальних бар’єрів і готовності протистояти ризикам, схильності до здорового способу життя, залучення молоді до суспільно корисної праці, розширення кола життєвих інтересів, не пов’язаних із вживанням наркотиків, алкоголю, тютюнопалінням та іншими шкідливими звичками 2020-2021 роки   Краматорський відділ поліції, управління освіти, відділ охорони здоров’я, Краматорський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управління з гуманітарних питань , служба у справах дітей, комунальні підприємства, громадські організації
16 Формування у молоді, залежної від наркотиків, стимулу та бажання позбутися наркозалежності та вироблення відповідних вольових якостей, залучення до волонтерської діяльності, участі в суспільному житті громади 2020-2021 роки   управління освіти, відділ охорони здоров’я, управління з гуманітарних питань, служба у справах дітей, комунальні підприємства, громадські організації
17 Проведення заходів з популяризації серед молоді здорового та безпечного способу життя, культури здоров’я, спорту 2020-2021 роки   управління з гуманітарних питань, управління освіти, громадські організації
  18 Задіяння всіх наявних матеріальних та технічних ресурсів для надання можливості якісної реабілітації та соціалізації, особам, що вже є залежними від наркотиків 2020-2021  роки відділ охорони здоров’я, відділ інвестиційної діяльності та зовнішніх зав’язків, фінансове управління, Краматорський відділ поліції та підпорядковані йому відділення, комунальні підприємства, громадські організації
19  Проведення заходів у рамках: Всесвітнього дня безпечного Інтернету (06 лютого); Всесвітнього дня померлих від СНІДу (3 неділя травня); Всесвітнього дня боротьби з наркоманією (26 червня); Всеукраїнських тижнів «Ми – за здоровий спосіб життя», (листопад, квітень); Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом (01 грудня)   2020-2021 роки Краматорський відділ поліції та підпорядковані йому відділення поліції, прес – служба відділу поліції та міськвиконкому, управління освіти, управління з гуманітарних питань, Краматорський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, комунальні підприємства, громадські організації
 20 Проведення загальноміської акції «Стоп наркотик» – закрашування наркоадрес на будинках міста 2020-2021 роки Краматорський відділ поліції, відділ комунального господарства, управління з гуманітарних питань, прес – служба відділу поліції та міськвиконкому, комунальні підприємства, громадські організації
21 Збір та утилізація специфічних відходів від вживання наркотичних засобів (шприців). Розміщення спеціальних контейнерів для збору відходів від вживання наркотичних засобів в місцях скупчення наркозалежних осіб  2020-2021 роки Краматорський відділ поліції, відділ комунального господарства, громадські організації, благодійні організації, які мають досвід реалізації за вказаним напрямком роботи  
  22 Придбання  засобів захисту 2020-2021 Краматорський відділ поліції та підпорядковані йому відділення, управління з гуманітарних питань
 23 Придбання тестів «снайпер» 2020-2021 Краматорський відділ поліції та підпорядковані йому відділення, управління з гуманітарних питань
 24 Придбання технічних засобів, а саме: – квадрокоптери; – нагрудні відеорегістратори, відеокамери, флеш носії; – камери відеоспостереження   2020-2021 Краматорський відділ поліції та підпорядковані йому відділення, управління з гуманітарних питань
  25 Придбання спецодягу та взуття 2020-2021 Краматорський відділ поліції та підпорядковані йому відділення, управління з гуманітарних питань
 26 Надання коштів особам, що надали інформацію про збутників наркотичних засобів та прийняли участь у документуванні їх діяльності 2020-2021 Краматорський відділ поліції та підпорядковані йому відділення