Інформація про стан довкілля

Оновлено: 04 Квітня 2024, 13:22

березень 2024

КРАМАТОРСЬКОЮ РАЙОННОЮ ФІЛІЄЮ ДЕРЖАВНОЇ УСТАНОВИ «ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ» згідно з затвердженим «Планом моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, закладів соціального забезпечення м. Краматорська на 2024 рік» в березні поточного року здійснювався соціально-гігієнічний моніторинг за об’єктами довкілля: атмосферне повітря, зовнішнє гамма-випромінювання.

В березні поточного року проведено 136 досліджень атмосферного повітря, зареєстровано 7 відхилень (5,14%) в районі автомагістралей міста. Відхилення зареєстровані на перехресті вулиць В. Стуса з Чорновіла по формальдегіду, на перехресті вулиць О. Тихого з Центральною по вуглецю оксиду, азоту діоксиду, пилу, фенолу, формальдегіду, озону. Радіаційна ситуація в місті залишається стабільною. За березень поточного року проведено 186 вимірювань зовнішнього гамма-випромінювання. Рівень гамма-фону в березні 2024 року складає в середньому 0,15-0,16 мкЗв/годину в контрольній точці. Перевищень гранично-допустимих рівнів зовнішнього гамма-випромінювання в досліджених пробах зовнішнього середовища не зареєстровано.


січень 2024

КРАМАТОРСЬКОЮ РАЙОННОЮ ФІЛІЄЮ ДЕРЖАВНОЇ УСТАНОВИ «ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ» згідно з затвердженим «Планом моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, закладів соціального забезпечення м. Краматорська на 2024 рік» в січні поточного року здійснювався соціально-гігієнічний моніторинг за об’єктами довкілля: атмосферне повітря, зовнішнє гамма-випромінювання.

В січні проведено 46 досліджень атмосферного повітря, відхилень не зареєстровано.

Радіаційна ситуація в місті залишається стабільною. За січень проведено 186 вимірювань зовнішнього гамма- випромінювання. Рівень гамма-фону в січні 2024 року складає в середньому 0,15-0,16 мкЗв/ годину в контрольній точці. Перевищень гранично-допустимих рівнів зовнішнього гамма- випромінювання в досліджених пробах зовнішнього середовища не зареєстровано.


грудень 2023

КРАМАТОРСЬКОЮ РАЙОННОЮ ФІЛІЄЮ ДЕРЖАВНОЇ УСТАНОВИ «ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ» згідно з затвердженим «Планом моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, закладів соціального забезпечення м. Краматорська на 2023 рік» в грудні поточного року здійснювався соціально-гігієнічний моніторинг за об’єктами довкілля: вода водоймищ, атмосферне повітря, зовнішнє гамма-випромінювання.

В грудні 2023 року досліджена 1 проба води сирої води, що поступає на фільтрувальну станцію КВП “Краматорський водоканал” з каналу «Сіверський Донець-Донбас» за санітарно-хімічними показниками, зареєстроване 1 відхилення (100 %) по хімічному споживанню кисню (ХСК), 1 проба води сирої води за мікробіологічними показниками, зареєстроване 1 відхилення (100 %) по лактозопозитивних кишкових паличках (ЛКП).

В грудні поточного року проведено 28 досліджень атмосферного повітря в районі автомагістралей міста, зареєстровано 2 відхилення (7,14%). Відхилення виявлені в районі автомагістралі по вулиці Двірцевій,10 по вуглецю оксиду, азоту діоксиду.

Радіаційна ситуація в місті залишається стабільною. За грудень проведено 186 вимірювань зовнішнього гамма-випромінювання. Рівень гамма-фону в грудні 2023 року складає в середньому 0,15-0,16 мкЗв/ годину в контрольній точці.  Перевищень гранично-допустимих рівнів зовнішнього гамма- випромінювання в досліджених пробах зовнішнього середовища не зареєстровано.


листопад

КРАМАТОРСЬКОЮ РАЙОННОЮ ФІЛІЄЮ ДЕРЖАВНОЇ УСТАНОВИ «ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ» згідно з затвердженим «Планом моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, закладів соціального забезпечення м. Краматорська на 2023 рік» в листопаді поточного року здійснювався соціально-гігієнічний моніторинг за об’єктами довкілля: атмосферне повітря, зовнішнє гамма-випромінювання.

В листопаді поточного року проведено 119 досліджень атмосферного повітря в місті Краматорську, зареєстровано 17 відхилень (14,29%).

Залишається незадовільним стан атмосферного повітря в районі автомагістралей міста.

В зоні впливу автомагістралей міста проведено 72 дослідження, зареєстровано 17 відхилень (23,61%). Відхилення виявлялись по вулиці Дружби,19а, по вулиці Парковій,72, на перехресті вулиць Аероклубної та Ювілейної по пилу, ангідриду сірчистому, діоксиду азоту, вуглецю оксиду, формальдегіду, на перехресті вулиць Олекси Тихого та Дніпровської по пилу, вуглецю оксиду, ангідриду сірчистому, діоксиду азоту, фенолу.

При дослідженні атмосферного повітря на території житлової забудови, зонах рекреацій, зонах впливу промислових підприємств, відхилень не зареєстровано.

Радіаційна ситуація в місті залишається стабільною. За листопад проведено 186 вимірювань зовнішнього гамма- випромінювання. Рівень гамма-фону в листопаді 2023 року складає в середньому 0,15-0,16 мкЗв/ годину в контрольній точці. Перевищень гранично-допустимих рівнів гамма – випромінювання в досліджених пробах зовнішнього середовища не зареєстровано.


вересень

КРАМАТОРСЬКОЮ РАЙОННОЮ ФІЛІЄЮ ДЕРЖАВНОЇ УСТАНОВИ «ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ» згідно з затвердженим «Планом моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, закладів соціального забезпечення м. Краматорська на 2023 рік» в вересні  поточного року здійснювався соціально-гігієнічний моніторинг за об’єктами довкілля: вода водоймищ, атмосферне повітря, зовнішнє гамма-випромінювання.

В м. Краматорську 2 постійних створи спостереження на річці К. Торець: створ в районі   парку «Сад Бернацького» по вулиці К. Гампера, який характеризує річку на вході в місто, і створ «Ясногірівський» – на виході. Окрім річки К. Торець, в місті є Маячківське, Веселовське водоймища, водоймище селища Василівська Пустош.

В вересні 2023 року за санітарно-хімічними показниками досліджено 4 проби води вищеозначених водоймищ, зареєстровано 4 відхилення (100 %) по створах спостереження на річці К. Торець – створу в районі парку «Сад Бернацького» та створу «Ясногірівський», Маячківському,  Веселовському водоймищах по сульфатах, сухому залишку, хімічному споживанню кисня (ХСК), кальцію, магнію, біохімічному споживанню кисня за 5 діб (БСК5).

За мікробіологічними показниками досліджено 4 проби води водоймищ, зареєстровано 4 відхилення (100%) по лактозопозитивних кишкових паличках по всіх вищевказаних водоймищах.

Залишається незадовільним стан атмосферного повітря в районі автомагістралей міста.

В вересні проведено 105 досліджень атмосферного повітря в районі автомагістралей міста, зареєстровано 20 відхилень (19,05%). Відхилення виявлялись по вулиці В.Стуса,38 по діоксиду сірки, ангідриду сірчистому; по вулиці Двірцевій,10 по вуглецю оксиду, ангідриду сірчистому, фенолу, формальдегіду, азоту діоксиду; на перехресті вулиць О. Тихого та Центральної по вуглецю оксиду, діоксиду азоту, фенолу, діоксиду сірки, пилу; по вулиці Старогородській,2 по вуглецю оксиду; по бульвару Краматорському,30 по пилу, вуглецю оксиду; на перехресті вулиць О. Тихого та Дніпровської по пилу, вуглецю оксиду, фенолу, формальдегіду.

В вересні проведено 15 досліджень атмосферного повітря в зоні впливу місць складування промислових та побутових відходів, відхилень не зареєстровано.

Радіаційна ситуація в місті залишається стабільною. За вересень проведено 186 вимірювань зовнішнього гамма- випромінювання. Рівень гамма-фону в серпні 2023 року складає в середньому 0,15-0,16 мкЗв/ годину в контрольній точці. Перевищень гранично-допустимих рівнів зовнішнього гамма- випромінювання в досліджених пробах зовнішнього середовища не зареєстровано.


червень

КРАМАТОРСЬКОЮ РАЙОННОЮ ФІЛІЄЮ ДЕРЖАВНОЇ УСТАНОВИ «ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ» згідно з затвердженим «Планом моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, закладів соціального забезпечення м. Краматорська на 2023 рік» в червні поточного року здійснювався соціально-гігієнічний моніторинг за об’єктами довкілля: вода водоймищ, атмосферне повітря, зовнішнє гамма-випромінювання.

В м. Краматорську 2 постійних створи спостереження на річці К. Торець: створ в районі   парку «Сад Бернацького» по вулиці К. Гампера, який характеризує річку на вході в місто, і створ «Ясногірівський» – на виході. Окрім річки К. Торець, в місті є Маячківське, Веселовське водоймища, водоймище селища Василівська Пустош.

В червні 2023 року за санітарно-хімічними показниками досліджено 5 проб води вищеозначених водоймищ, зареєстровано 4 відхилення (80 %) по створах спостереження на річці К.Торець – створу в районі парку «Сад Бернацького» та створу «Ясногірівський», Маячківському,  Веселовському водоймищах по сульфатах, сухому залишку, хімічному споживанню кисня (ХСК), кальцію, магнію, біохімічному споживанню кисня за 5 діб (БСК5).

За мікробіологічними показниками досліджено 5 проб води водоймищ, зареєстровано 5 відхилень (100%) по лактозопозитивних кишкових паличках по всіх вищевказаних водоймищах.

Залишається незадовільним стан атмосферного повітря в районі автомагістралей міста.

В червні проведено 107 досліджень атмосферного повітря в районі автомагістралей міста, зареєстровано16 відхилень (14,95%). Відхилення виявлялись на перехресті вулиць Хабаровської та Л. Бикова по вуглецю оксиду, пилу, діоксиду азоту ,фенолу, по вул. В. Стуса по  вуглецю оксиду,  на перехресті вул. О. Тихого та Центральної по пилу, вуглецю оксиду, азоту діоксиду, фенолу, формальдегіду, по вул. Дружби,19а по вуглецю оксиду, по вул.Парковій,72 по вуглецю оксиду, пилу, діоксиду азоту, фенолу, формальдегіду.

В червні проведено 16 досліджень атмосферного повітря в зоні впливу місць складування промислових та побутових відходів, відхилень не зареєстровано. Радіаційна ситуація в місті залишається стабільною. За червень проведено 180 вимірювань зовнішнього гамма- випромінювання. Рівень гамма-фону в червні 2023 року складає в середньому 0,15-0,16 мкЗв/ годину в контрольній точці. Перевищень гранично-допустимих рівнів зовнішнього гамма- випромінювання в досліджених пробах зовнішнього середовища не зареєстровано.