Не допустити заборгованість до бюджету Пенсійного фонду – відповідальність кожного роботодавця


Своєчасність та повнота сплати внесків роботодавцями до бюджету Пенсійного фонду мають безпосередній вплив на розмір пенсії майбутніх та сьогоднішніх пенсіонерів, гарантує право на пенсію найманим працівникам.

Наявність у суб’єктів господарювання заборгованості зі сплати єдиного внеску є ризиком не лише цих суб’єктів, а й для їх найманих працівників, які у майбутньому недоотримають зароблений розмір пенсії та недорахуються страхового стажу.

Відповідно до статті 26 Закону України від 09.07.2003 №1058-IV з 1 січня 2021 року для виходу на пенсію у віці 60 років необхідно мати не менше 28 років страхового стажу. Кожного року кількість років страхового стажу, необхідних для призначення пенсії за віком у 60 років, буде збільшуватись на один рік та з 1 січня 2028 року становитиме не менше 35 років.

З 1 січня 2004 року до страхового стажу зараховуються лише ті періоди за які щомісяця сплачено єдиний соціальний внесок в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. 

Згідно з вимогами Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» відповідальність за сплату внесків лежить саме на страхувальниках – роботодавцях. 

Єдиний внесок підлягає обов’язковій сплаті незалежно від фінансового стану платника та має пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім зобов’язань з виплати заробітної плати.

У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність.

Чого чекати боржникам?

-накладання штрафу у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску;

-нарахування пені на суму недоїмки з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу;

-направлення вимоги про сплату боргу до Державної виконавчої служби для примусового виконання, вчинення виконавчих дій збільшує суму заборгованості на 10% нарахованого виконавчого збору;

-арешту майна та коштів на розрахункових рахунках боржників – як стан процедури стягнення. Кошти від реалізації майна будуть враховані для погашення заборговності;

-обмеження виїзду за кордон.

Звертаємось до керівників підприємств, до фізичних осіб – підприємців, самозайнятих осіб – вчасно сплачуйте єдиний соціальний внесок, використайте всі можливості для погашення вже існуючої заборгованості та не допускайте її у майбутньому!

Важливо! Громадянам варто контролювати своїх роботодавців і особисто дбати про свої соціальні гарантії та майбутню пенсію, завчасно перевіряти за допомогою сервісів вебпорталу Пенсійного фонду України (portal.pfu.gov.ua) сплату роботодавцем страхових внесків.

Адміністрація управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області