Створення пам’ятнику ліквідаторам аварії на ЧАЕС йде по графіку

22.04.2020, 12:56, 127,

В ніч з 25 на 26 квітня 1986 року сталась аварія на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції. У наслідок вибуху, реактор було повністю зруйновано, а в оточуюче середовище викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Цю аварію називають наймасштабнішою в історії атомної енергетики.

    В ліквідації її наслідків взяли участь понад 600 тисяч людей. Серед них є і мешканці Краматорська, їх 1050 – 790 було призвано на військову службу в чорнобильську зону військкоматом, ще 260 чоловік були цивільними фахівцями.

    В Україні День пам’яті ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЄС, починаючи з 2006 року, відзначається на державному рівні 14 грудня. Саме в цей день у 1986 році було введено в експлуатацію захисний саркофаг над зруйнованим вибухом енергоблоком ЧАЕС.

    У грудні 2020 року пам’ятні заходи з нагоди вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС вперше мають відбутися біля повноцінного пам’ятника, а не біля закладного каменю, як це відбувалося багато років поспіль.

    Пам’ятник створює краматорський скульптор Ігор Нестеренко (на фото). Його буде встановлено в сквері Героїв неподалік військового комісаріату в старий частині міста. На даний час завершується будівництво постаменту та проведення благоустрою прилеглої території.

    Скульптором вже створено повномасштабну майстер-модель композиції з гіпсу, відбувається процес зняття ливарної форми. Затримок з фінансуванням робіт, або будь яких інших, зараз немає – все відбувається вчасно. Єдиним фактором, що стримує скульптора, є температура навколишнього середовища. Наразі все готово до фінальних операцій зі створення пам’ятника. Як тільки дозволить погода, одразу розпочнеться заливка форм.

 Для довідки

    Ігор Петрович Нестеренко – скульптор, народився та жив у Краматорську. Його будинок знаходився за 300 метрів від того місця, де буде встановлено пам’ятник.