У разі недотримання протиепідемічних вимог можливе закриття ринків

30.07.2020, 16:28, 103,

30 липня відбулось чергове засідання міського штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

На засіданні було розглянуто стан поточної епідемічної ситуації на території Краматорська, ситуацію з дотримання в місті протиепідемічних вимог та перелік заходів з підготовки шкіл міста до початку навчання 1 вересня.

Стосовно епідеміологічної ситуації

У Краматорську продовжує діяти адаптивний карантин. В місті епідемічна ситуація станом на 30 липня знаходиться в межах норми та повністю відповідає визначеним Кабінетом міністрів України критеріям, згідно з якими Краматорськ знаходиться у «зеленій зоні».

Але ситуація в місті та в цілому по Донецькій області, з захворюваності на COVID-19 поступово погіршується. Якщо динаміка показників залишиться незмінною, то через деякий час Краматорськ може покинути «зелену зону», що автоматично призведе до застосування в місті режиму більш жорстких протиепідемічних заходів.

З ціллю набуття можливості оперативно реагувати на зміни епідемічної ситуації в місті, штаб вирішив додати до щотижневого графіку засідань, додаткові засідання.

Стосовно дотримання у місті протиепідемічних заходів

Під час роботи мобільних контролюючих груп виявлено порушення протиепідемічних вимог на ринках міста, у громадському транспорті та місцях масового скупчення людей.

Перевірки показали, що населення міста, деякі керівники підприємств та установ ігнорують затверджені головним державним санітарним лікарем протиепідемічні вимоги.

Між тим ситуація на півночі Донецької області з розповсюдження COVID-19 поступово та невпинно погіршується. Так, наприклад, якщо раніше для розміщення хворих на COVID-19 вистачало можливостей Костянтинівської лікарні, а згодом до неї приєдналася лікарня Мирнограду, то зараз вже для розміщення хворих на COVID-19 додатково задіяна лікарня в Бахмуті. Наступним кроком з розширення госпітальної бази для розміщення хворих на COVID-19 буде одна з краматорських лікарень.

Хвороба невпинно поширюється, захворіти може кожен. Тому кожен городянин повинен самостійно піклуватися про своє здоров’ям та здоров’я близьких. Єдиною можливістю не захворіти є планомірне та постійне дотримання протиепідемічних заходів. А саме:

  • Знаходитися в громадських місцях та громадському транспорті в захищючій органи дихання масці;
  • Регулярно мити милом або оброблювати дезінфікуючими засобами руки;
  • Зберігати соціальну дистанцію;
  • Уникати масового скупчення людей.

Стосовно можливого закриття ринків

На одному з краматорських ринків виявлено групове захворювання співробітників на COVID-19 – два підтверджених ПЛР тестом випадки, ще одна людина під підозрою, аналізи 29 співробітників зараз знаходяться в лабораторії на дослідженні.

Перевірка також показала, що на прилеглій до трьох ринків міста території відбувається щоденна стихійна торгівля, що є безумовною підставою для закриття такого ринку. Також на багатьох ринках грубо порушують дотримання затверджених протиепідемічних заходів, що може негативно впливати на епідемічну ситуацію в місті.

Штаб прийняв рішення активізувати роботу груп які контролюють дотримання ринками протиепідемічних вимог. При виявленні порушень якимось з ринків, роботу такого ринку буде заборонено.

Також вирішено зробити більш інтенсивною діяльність мобільних груп, контролюючих роботу громадського транспорту.