ПРРО – це просто


Краматорська державна податкова інспекція Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що 01.08.2020 року набули чинності Закони України №№128,129 щодо впровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО). Станом на 01.12.2020 року все більше суб’єктів господарювання приєднуються до тих, хто знайшов альтернативу класичним РРО та оцінив всі переваги такої альтернативи.

Програмний реєстратор розрахункових операцій – це безкоштовне програмне рішення Державної податкової служби України, просте та швидке у використанні.

Суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати програмний РРО, повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО. Повідомлення контролюючого органу про господарську одиницю здійснюється шляхом надання повідомлення за формою №20-ОПП.

Щоб почати роботу з програмним РРО потрібно виконати лише 5 простих кроків:

Перший крок. Безкоштовно отримати кваліфікований електронний підпис у Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС (https://tax.gov.ua, банер «Програмні РРО», розділ «Електронні довірчі послуги – Отримання електронних довірчих послуг»);

Другий крок. Встановити програмне забезпечення на будь-який зручний для суб’єкта господарювання пристрій, який є в наявності – компьютер, смартфон або планшет за посиланням (https://tax.gov.ua, банер «Програмні РРО», розділ Програмний реєстратор розрахункових операцій).

Реєстрація програмного РРО здійснюється на підставі Заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (для юридичних осіб форма документу J1316602; для самозайнятих осіб – F1316602), що подається у електронній формі через Електронний кабінет (https://cabinet.tax.gov.ua) або іншими засобами телекомунікацій з використанням кваліфікованого електронного підпису.

Детальніше ознайомитися з процедурою реєстрацією ПРРО можна на офіційному сайті Державної податкової служби у відеоуроці за посиланням (https://tax.gov.ua, банер «Програмні РРО», розділ «Відеоуроки»).

Третій крок. Зареєструвати касу та касирів.

Реєстрація касира здійснюється шляхом подання повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа (форма документу для юридичних осіб J1391801; для самозайнятих осіб – F1391801). Повідомлення можна подати використовуючи програмне забезпечення Електронного кабінету (https://cabinet.tax.gov.ua), або будь-яке інше програмне забезпечення, наявне у суб’єкта господарювання.

Четвертий крок. Ввести в програмний РРО товари.

Введення та налаштування номенклатури товарів можливо шляхом сканування, внесення або імпорту даних. Програмування товарів або послуг в програмному РРО здійснюється суб’єктом господарювання або оператором (касиром) самостійно шляхом додавання товарів (послуг) або шляхом імпорту даних переліку, використовуючи файл у форматі CSV. Як сформувати такий файл описано в інструкції користувача ПРРО (див. банер «Програмні РРО» на офіційному сайті ДПС).

П’ятий крок. Створити чеки.

Тепер потрібно відкрити зміну та можна починати працювати.

ВСЕ!

Інформаційна підтримка платників податків, які зареєстрували або бажають зареєструвати програмний реєстратор розрахункових операцій, здійснюється на офіційному вебпорталі ДПС  (https://tax.gov.ua ) банер «Програмні РРО».

Якщо виникли запитання з приводу реєстрації або експлуатації програмних РРО за консультацією Ви також можете звернутися до Центру обслуговування платників податків Краматорської ДПІ за телефоном (06264)73352 або безпосередньо за адресою: м. Краматорськ, бульв. Машинобудівників, буд.22. Наші фахівці допоможуть Вам кваліфікованою та професійною консультацією.

Краматорська державна податкова інспекція Головного управління ДПС у Донецькій області