Підсумки роботи Краматорського міського центру зайнятості за 9 місяців 2021 року


29 жовтня 2021 року Краматорський міський центр зайнятості провів  брифінг «Підсумки роботи за 9 місяців 2021 року».

Мета проведення брифінгу – інформування громадськості через засоби місцевих ЗМІ про проведену роботу Краматорського міського центру зайнятості за 9 місяців 2021 року, застосування новітніх форм роботи, які складнощі супроводжували роботу центру зайнятості в умовах карантину та яких було досягнуто успіхів.  

Відкриваючи захід, директор Інна БЕРЕЗЮК розповіла про новітні напрямки роботи, які націлені на максимальне задоволення потреб ринку праці.

На якісне працевлаштування безробітних впливає взаємодія центру зайнятості з роботодавцями, оскільки саме від них залежить кількість та якість робочих місць. Сучасні форми роботи, які використовує центр зайнятості з роботодавцями направлені на зміцнення сталих партнерських відносин та збільшення чисельності суб’єктів господарювання. Запроваджені різноманітні механізми роботи центру зайнятості, які призвели до значного збільшення кількості роботодавців, які співпрацюють зі службою зайнятості.

Марина СКАЧКО, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Краматорського міського центру зайнятості, яка розповіла, про тонкощі сучасного ринку праці, який вимагає нових підходів та рішень для надання послуг роботодавцям. Щоденно здійснюється аналіз новостворених  суб’єктів господарювання та будуються нові рівні взаємодії з роботодавцями діє через впровадження різноманітних інноваційних електронних сервісів.

Найбільший попит за даний період спостерігався на кваліфікованих робітників з інструментом, робітників з обслуговування та експлуатації технологічного устаткування, працівників сфери торгівлі та послуг.

За  9 місяців 2021 року до Краматорського міського центру зайнятості з питань укомплектування вакансій звернувся 751 роботодавець надавши інформацію про 2339 вакансій.  З початку року укомплектовано 2120 вакансій. Консультанти роботодавця за цей час організували 45 різноманітних інформаційно-роз’яснювальних заходів, на яких були присутні понад 800 роботодавців. Відвідано було понад 500 підприємств, організовано 10 виїзних робочих місць для прийому громадян і надання соціальних послуг у Краматорській міський об’єднаній територіальній громаді.

Ефективною формою сприяння зайнятості залишаються громадські та інші види робіт тимчасового характеру. З початку року до громадських робіт було залучено 8 безробітних, а учасниками робіт тимчасового характеру стали 383 безробітні.

Протягом 9 місяців 2021 року було отримано 2 пакети документів від підприємства у якого відбулося скорочення діяльності. З метою збереження робочих місць, роботодавець отримав допомогу по частковому безробіттю у сумі 50037,52 грн.

При Краматорському міському центрі зайнятості успішно функціонує Рада роботодавців. Члени Ради роботодавців на засіданнях вирішують проблеми, які існують на ринку праці, сприяють в працевлаштуванні молоді та зміцнюють відносини між центром зайнятості та роботодавцями.

У вересні 2021 року фахівці Краматорського міського центру зайнятості презентували новий проєкт «Ранкова кава з роботодавцями». Його метою є перехід на новий рівень співпраці з роботодавцями, побудова партнерських відносин між бізнесом та владою, застосування більш ефективних інструментів в роботі. У вересні та жовтні 2021 році відбулось 2 зустрічі з представниками малого та середнього бізнесу, представниками влади та представниками банківської сфери міста.

Начальник відділу організації працевлаштування населення Краматорського міського центру зайнятості Віроника СІМОНЕНКО проінформувала про результати роботи протягом 9 місяців 2021 року. Фахівцями проводилось активне інформування зареєстрованих безробітних щодо можливостей використання електронного кабінету шукача роботи та надавалась допомога в реєстрація логінів та паролей. 1759 особи скористались цим електронним сервісом за вищевказаний період.

З початку року на обліку в Краматорському міському центрі зайнятості перебувало  8819 осіб, з них 5260 осіб мали статус безробітного. За допомогою фахівців  Краматорського міського центру зайнятості було працевлаштовані 2196 осіб, з них 413 до надання статусу безробітного та 70 осіб знайшли роботу самостійно після проходження навчальних семінарів та тренінгів. Це на 401 особу більше ніж за аналогічний період 2020 року.

Протягом 9 місяців 2021 в умовах карантину наші фахівці продовжували впроваджувати нові методи роботи, послуги, та онлайн технології обслуговування населення, які забезпечать більш поглиблене індивідуальне обслуговування яке пришвидшує працевлаштування. З 10 червня впроваджено кар’єрне консультування, яке може проводитись як в онлайн режимі, так і безпосередньо в центрі зайнятості. Консультант допоможе клієнту усвідомити власний потенціал у вирішенні питань формування та розвитку професійної кар’єри та обрати ефективні способи досягнення мети.

У звітному періоді проводились активна робота щодо реалізації Угоди між Кабінетом Міністрів України та урядом Держави Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських громадян. Було надано 87 консультацій з питань працевлаштування за кордоном до держави Ізраїль та 13 осіб були внесені до реєстру кандидатів.

Наступною взяла слово Альона Митько, начальник відділу активної підтримки безробітних Краматорського міського центру зайнятості, яка повідомила, що з початку року за направленням центру зайнятості пройшли професійне навчання 636 осіб.

За результатами роботи за 9 місяців рівень охоплення безробітних осіб профорієнтаційними послугами склав 92%. Загалом такі послуги отримали 4854 особи. Було складено 1425 презентацій пошукачів роботи, з них 98 – відеорезюме, 160 – портфоліо та 1167 – резюме.

За дуальною формою освіти під конкретне замовлення роботодавця проходили навчання 8 осіб: кондитер, продавець непродовольчих товарів, та кухар. Працевлаштування після профнавчання склало 98,7%.

Краматорський міський центр зайнятості проводить активну профорієнтацію молоді міста, допомагає у формуванні професійних намірів учнів старших класів закладів загальної середньої освіти та у побудові професійної кар’єри. Фахівці Краматорського міського центру зайнятості організували та провели 8 екскурсій на підприємства, установи та організації міста, 14 профорієнтаційних уроків, 51 виїзний захід та 3 інтерактивні заходи для молоді. Спільно з Харківським політехнічним інститутом проведено 3 заходи «Знайомся. Обирай. Вступай» для старшокласників, спільно з ІТ Cluster Donbas проведено захід «IT Career» та 5 Днів кар’єри.

У 2021 році стартував пілотний профорієнтаційний проєкт «Lab of life». Мета проєкту– отримання практичного досвіду в конкретному виді професійної діяльності.

В рамках проекту проведено 9 заходів для учнів 10 класів шкіл міста, де школярі мали змогу спробувати себе в ролі ІТ-фахівця, ветеринара, оперуповноваженого, маркетолога, вихователя, радіоведучого, судді, фармацевта та дізнатись тонкощі професій.

Шкільне або учнівське підприємництво – один із найуспішніших методів розвитку соціальної відповідальності та підготовки до свідомого життя. За звітний період для учнівської молоді в рамках роботи «Бізнес-школи молодого підприємця» було проведено 16 заходів.

У Краматорському міському центрі зайнятості за звітний період проведено для безробітних 60 інформаційних семінарів, вебінарів та тренінгів на безкоштовній основі щодо основ бізнес планування.

Крім того 937 осіб поінформовано щодо одержання додаткової фінансової підтримки шляхом участі у діючих грантових програмах.

На закінчення Альона КУТЕНКО, начальник юридичного відділу Краматорського міського центру зайнятості проінформувала про проведену роботу щодо стягнення допомоги по безробіттю, яка була отримана обманним шляхом. Так впродовж 9 місяців поточного року було надано 9 претензій на загальну суму 249,9 тис. грн. безробітним та роботодавцям, які отримали її незаконно. Також було подано 3 позови до Господарського суду. Для зменшення дебіторської заборгованості та повернення коштів боржниками провідні юрисконсульти Краматорського міського центру зайнятості проводять систематичну роботу з Краматорським міським відділом національної поліції.

Велика увага приділяється інформаційно-роз’яснювальній роботі з безробітними щодо неможливості виконання будь-яких оплачуваних робіт в період перебування на обліку у центрі зайнятості, необхідність повідомлення своїх кар’єрних радників про обставини, які впливають на виплату допомоги по безробіттю та на період перебування на обліку.

Упродовж даного часу спеціалістами юридичного відділу було повернуто 227,8 тис. грн. допомоги яка була отримана обманним шляхом. Проведення прес-конференцій для представників ЗМІ дають можливість ознайомити громадськість з ситуацією на ринку праці міста, результатами роботи центру зайнятості, звернути увагу суспільства до питань, які вирішує служба зайнятості та вдосконалити шляхи її діяльності.