Корисна інформація Пенсійного фонду


Електронна трудова книжка – це цифровий аналог паперової трудової книжки

🔹Цей зручний і доступний сервіс від Пенсійного фонду України дозволяє подавати через вебпортал електронних послуг скановані копії паперових трудових книжок, інших документів, які підтверджують трудову діяльність працівника.

🔸Наявність електронної трудової книжки зменшує ризики пошкодження чи втрати документа.

Скановані копії паперових трудових книжок можуть подаватися як роботодавцем, так і самим працівником.

🔺Відомості про трудову діяльність обліковуються в Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Від дати набрання чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» № 1217-IX (10.06.2021) працівники і роботодавці мають п’ять років для оцифрування трудових книжок.

📌З часу запровадження сервісу «Електронна трудова книжка» на вебпорталі електронних послуг Фонду https://portal.pfu.gov.ua/ (з грудня 2019 року) подано більше 162,3 тис. сканованих паперових трудових книжок для проведення оцифрування та переведення їх в електронну форму.

👉Дивіться покрокову інструкцію із завантаження сканкопії трудової книжки для оцифрування на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України за посиланням https://bit.ly/3YeDaXv та відеоінструкцію – https://bit.ly/3RIy0As


Призначення пенсій особам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС

📌ПЕНСІЇ ЗА ВІКОМ особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, призначаються із ЗМЕНШЕННЯМ пенсійного віку на 1-13 років. Тривалість страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком, зменшується на кількість років зменшення пенсійного віку (у підсумку страховий стаж не може бути менше 15 років):

✅учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС:
▫️вік виходу на пенсію зменшується на 5️⃣8️⃣ або 🔟 років, в залежності від часу та тривалості роботи в зоні відчуження;
▫️за наявності стажу на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників (у чоловіків – 10 років і більше, у жінок – 7 років 6 місяців і більше) пенсійний вік додатково зменшується на 3️⃣ роки;
▫️за наявності стажу роботи з шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників (у чоловіків – 12 років 6 місяців і більше, у жінок – 10 років і більше) пенсійний вік додатково зменшується на 1️⃣ рік;

✅потерпілим від Чорнобильської катастрофи:
▫️вік виходу на пенсію зменшується від 1️⃣ до 🔟 років, в залежності від зони радіологічного забруднення, де проживала/працювала особа та тривалості проживання/роботи;
▫️за наявності стажу на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників (у чоловіків – 10 років і більше, у жінок – 7 років 6 місяців і більше) пенсійний вік додатково зменшується на 2️⃣ роки;
▫️за наявності стажу роботи з шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників (у чоловіків – 12 років 6 місяців і більше, у жінок – 10 років і більше) пенсійний вік додатково зменшується на 1️⃣ рік.

🔖Розмір пенсії за віком обчислюється за загальними правилами відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та залежить від тривалості страхового стажу особи та величини її заробітної плати.

📌ПЕНСІЇ ПО ІНВАЛІДНОСТІ призначаються особам з інвалідністю, яким встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, в розмірі відшкодування фактичних збитків із заробітку за роботу в зоні відчуження у 1986-1990 роках або із заробітної плати, визначеної з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати (обчисленої за формулою).

💷З 01.03.2023 мінімальні розміри пенсії по інвалідності не можуть бути нижчими: для I групи – 8187,48 грн, II групи – 6549,98 грн, III групи та дітей з інвалідністю – 5048,95 грн.

📌ДОДАТКОВА ПЕНСІЯ, розмір якої залежить від належності особи до відповідної категорії постраждалих, встановлюється до державних пенсій за віком або по інвалідності :
✅особам, що належать до категорії 1:
▫️з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: особам з інвалідністю I групи – 474,5 грн; II групи – 379,6 грн; III групи – 284,7 грн; ▫️для інших осіб з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою: особам з інвалідністю I групи – 341,64 грн; II групи – 227,76 грн; III групи – 170,82 грн;
✅особам, що належать до категорій 2 – 4:
▫️особам, що належать до категорії 2 – 170,82 грн;
▫️особам, що належать до категорії 3 – 113,88 грн;
▫️особам, що належать до категорії 4 – 56,94 грн;
✅дітям з інвалідністю, а також хворим внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу – 170,82 грн.

‼️РОЗМІР МІНІМАЛЬНОЇ ПЕНСІЙНОЇ ВИПЛАТИ, незалежно від закону, згідно з яким призначалась пенсія, для осіб з інвалідністю з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з 01.03.2023 не може бути нижче:
▫️для осіб з інвалідністю І групи – 13376,21 грн,
▫️для осіб з інвалідністю ІІ групи – 10700,97 грн,
▫️для осіб з інвалідністю ІІІ групи – 8025,73 грн.

🔻У разі смерті годувальника, який належав до постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, непрацездатним членам сім’ї призначається пенсія у зв’язку з втратою годувальника.

▶️Якщо годувальник був учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, розмір пенсії у зв’язку з втратою годувальника може обчислюватись із заробітку, одержаного годувальником за роботу в зоні відчуження у 1986–1990 роках, або із заробітної плати, визначеної з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати (обчисленої за формулою).


Перелік сервісних центрів Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області

▶️Відділ обслуговування громадян №1 (сервісний центр) – м.Краматорськ, вул. Героїв Небесної сотні, 23 (УСЗН); вул.Сіверська, 54 (відділення “Ощадбанку”), вул. Паркова, 30 (відділення “Приватбанку” №11)

▶️Відділ обслуговування громадян №2 (сервісний центр) – м. Слов’янськ, пл. Соборна, 3; вул. Університетська, 58 (відділення ПриватБанку)

▶️Відділ обслуговування громадян №3 (сервісний центр) – м. Лиман, вул. Лесі Українки, 20а

▶️Відділ обслуговування громадян №4 (сервісний центр) – м. Дружківка, вул. Ярослава Мудрого, 40

▶️Відділ обслуговування громадян №5 (сервісний центр) – м.Костянтинівка, вул.Ціолковського, 25; вул. Ціолковського, 27 (відділення ПриватБанку)

▶️Відділ обслуговування громадян №6 (сервісний центр) – м.Покровськ, вул. Центральна, 154

▶️Відділ обслуговування громадян №7 (сервісний центр) – м.Селидове, вул.Героїв праці, 6

▶️Відділ обслуговування громадян №7 (сервісний центр) – м.Новогродівка, вул.Центральна, 19 (Будинок дитячої творчості)

▶️Відділ обслуговування громадян №8 (сервісний центр) – м.Добропілля, пр.Шевченка, 15 (будівля УСЗН); м-рн Молодіжний, 3 (відділення ПриватБанку)

▶️Відділ обслуговування громадян №8 (сервісний центр) – смт. Олександрівка, вул. Самарська, 5

▶️Відділ обслуговування громадян №9 (сервісний центр) – м. Курахове, пр-т Запорізький, 42 (відділення Ощадбанку)

▶️Відділ обслуговування громадян №10 (сервісний центр) – м. Мирноград, вул.Центральна, 13

▶️Відділ обслуговування громадян №13 (сервісний центр) – м. Торецьк, вул.Маяковського, 2а

☎️Отримуйте фахові консультації за телефонами «гарячої лінії» – https://bit.ly/3HJAREK

💻Користуйтеся онлайн-сервісами Пенсійного фонду України – https://portal.pfu.gov.ua


👉Більше інформації: