Андрій Панков: “Надання медичних послуг дітям повинно бути організовано на найвищому рівні”

10.08.2020, 11:51, 133,

Міський голова Краматорська Андрій Панков, реагуючі на гострі обговорення у соціальних мережах та на звернення громадян, 10 серпня о 8-00 здійснив особисту перевірку організації роботи вузьких медичних спеціалістів у ДТМО. За її результатами він дав директору закладу Віктору Мішіну та міському відділу охорони здоров’я два дні на формування пропозицій, які дозволять найближчим часом вирішити існуючі проблеми.

До виконкому міської ради надходять численні звернення від батьків, стосовно неможливості потрапити з дитиною на прийом до вузького спеціаліста у «Дитячому територіальному медичному об’єднанні» (ДТМО). Натомість, як стверджують ці батьки,консультації надаються у розташованому поруч з поліклінікою приватному діагностичному центрі. Вартість такої приватної консультації вузького медичного спеціаліста, зі слів батьків, дорівнює 200 грн. Вони вимушені вести своїх дітей на прийом до лікарів у приватний центр.

Андрій Панков особисто спробував у регістратурі ДТМО записатися на прийом до дитячого ендокринолога. Але йому відповіли, що дитячий ендокринолог у відпустці, і буде приймати тільки після 20 серпня, що лікар веде прийом тільки три рази на місяць.

Міського голову відразу обступили батьки, що також намагалися потрапити на прийом до вузьких медичних спеціалістів, та звернули увагу Андрія Панкова на те, що у ДТМО існує проблема не тільки з неможливістю потрапити до ендокринолога, а майже до всіх лікарів.

При цьому батьки наголошували, що у них немає зауважень до якості надання лікарями медичних консультацій, але є претензії до того, як організована їх робота. У якості прикладу гарної організації роботи батьки наводили поліклініки Нового Світу та Старого міста, а також організацію роботи педіатрів та сімейних лікарів.

Директор КМП ДТМО Віктор Мішин доповів, що існує норматив кількості лікарів відповідно до кількості населення, що обслуговується медичним закладом. Так ДТМО обслуговує 28 тис. дитячого населення. На кожні 30 тис. населення повинен бути один ендокринолог. У ДТМО був свій ендокринолог, але наразі лікар знаходиться у декретній відпустці, тому її на чверть ставки підміняє лікар з іншої лікарні. Готувати дитячого ендокринолога потрібно не менше двох років. І якщо в лікарні підготують такого спеціаліста,то після виходу з декрету основного лікаря, новому спеціалісту доведеться звільнятися.

Також Віктор Мішин нарікав на те, що з введенням у обіг електронного направлення до вузького спеціаліста, майже в два рази зріс час на його оформлення – майже до 40 хвилин на одну людину. Також частину проблеми він поклав на коронавірус та пов’язані з ним карантинні заходи. На що батьки йому опонували тим, що проблема з незадовільною організацією роботи вузьких спеціалістів у ДТМО існує мінімум дев’ять останніх років.

Міський голова дорікнув на те, що про існування проблем у медичній сфері він чомусь дізнається з соціальних мереж, та під час сьогоднішнього візиту безпосередньо від мешканців міста, а не відділу охорони здоров’я Краматорської міської ради в робочому порядку.

Андрій Панков наголосив, що місто вкладає суттєві кошти у покращення матеріальної бази лікарень та на придбання сучасного обладнання, але те, як організувати роботу лікарень, повинні вирішувати керівники медичних закладів. При доведеному існуванні такої необхідності, місто готово дотувати і понаднормові додаткові ставки лікарів, робити інші кроки, ініціативи з налагодження роботи  повинні запропонувати саме медичні керівники лікарень. Ці заходи повинні призвести до системних змін, які покращать надання медичних послуг мешканцям міста.