Інформація щодо стану довкілля в місті за результатами досліджень в вересні 2023 року


КРАМАТОРСЬКОЮ РАЙОННОЮ ФІЛІЄЮ ДЕРЖАВНОЇ УСТАНОВИ «ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ» згідно з затвердженим «Планом моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, закладів соціального забезпечення м. Краматорська на 2023 рік» в вересні  поточного року здійснювався соціально-гігієнічний моніторинг за об’єктами довкілля: вода водоймищ, атмосферне повітря, зовнішнє гамма-випромінювання.

В м. Краматорську 2 постійних створи спостереження на річці К. Торець: створ в районі   парку «Сад Бернацького» по вулиці К. Гампера, який характеризує річку на вході в місто, і створ «Ясногірівський» – на виході. Окрім річки К. Торець, в місті є Маячківське, Веселовське водоймища, водоймище селища Василівська Пустош.

В вересні 2023 року за санітарно-хімічними показниками досліджено 4 проби води вищеозначених водоймищ, зареєстровано 4 відхилення (100 %) по створах спостереження на річці К. Торець – створу в районі парку «Сад Бернацького» та створу «Ясногірівський», Маячківському,  Веселовському водоймищах по сульфатах, сухому залишку, хімічному споживанню кисня (ХСК), кальцію, магнію, біохімічному споживанню кисня за 5 діб (БСК5).

За мікробіологічними показниками досліджено 4 проби води водоймищ, зареєстровано 4 відхилення (100%) по лактозопозитивних кишкових паличках по всіх вищевказаних водоймищах.

Залишається незадовільним стан атмосферного повітря в районі автомагістралей міста.

В вересні проведено 105 досліджень атмосферного повітря в районі автомагістралей міста, зареєстровано 20 відхилень (19,05%). Відхилення виявлялись по вулиці В.Стуса,38 по діоксиду сірки, ангідриду сірчистому; по вулиці Двірцевій,10 по вуглецю оксиду, ангідриду сірчистому, фенолу, формальдегіду, азоту діоксиду; на перехресті вулиць О. Тихого та Центральної по вуглецю оксиду, діоксиду азоту, фенолу, діоксиду сірки, пилу; по вулиці Старогородській,2 по вуглецю оксиду; по бульвару Краматорському,30 по пилу, вуглецю оксиду; на перехресті вулиць О. Тихого та Дніпровської по пилу, вуглецю оксиду, фенолу, формальдегіду.

            В вересні проведено 15 досліджень атмосферного повітря в зоні впливу місць складування промислових та побутових відходів, відхилень не зареєстровано.

Радіаційна ситуація в місті залишається стабільною. За вересень проведено 186 вимірювань зовнішнього гамма- випромінювання. Рівень гамма-фону в серпні 2023 року складає в середньому 0,15-0,16 мкЗв/ годину в контрольній точці. Перевищень гранично-допустимих рівнів зовнішнього гамма- випромінювання в досліджених пробах зовнішнього середовища не зареєстровано.