Гаджети як альтернатива касовим апаратам


Краматорське управління Головного управління ДПС У Донецькій області нагадує, що в 2020 році набувають чинності нові правила роботи платників податків з РРО (перший етап з 01.08.2020 року). Найголовніше нововведення – запроваджується програмний РРО. Програмний РРО – це програмний, програмно-апаратний або програмно-технічний комплекс у вигляді технологічного та/або програмного рішення, що використовується на будь-якому пристрої та в якому фіскальні функції реалізовані через фіскальний сервер ДПС і який призначений для реєстрації розрахункових операцій.

Програмний РРО «пРРОсто» можна буде скачати з офіційного сайту Державної податкової служби України. Програмний продукт надається безкоштовно. У якості носія такого РРО може бути використаний смартфон, планшет, ноутбук, комп’ютер. На сьогодні програмні РРО доступні лише для тестування. Записатись на тестування можна за адресою www.prrosto.kmu.gov.ua. Програмне рішення для смартфонів та планшетів з операційними системами Android та iOS  вже доступне. Пропозиції та зауваження можна надіслати безпосередньо через додаток «пРРОсто».

Сім причин, чому “пРРОсто” зручне для бізнесу:

1. Виключно он-лайн реєстрація та он-лайн передача (отримання) даних;

2. Z-звіт створюється в автоматичному режимі, без ризику санкцій за його не створення для платника;

3. З’являється альтернатива класичним РРО, які коштують платникам мінімум 200 грн.  щомісяця для кожного РРО;

4. Дає змогу працювати в режимі оффлайн (до 36 годин разово та не більше 168 годин протягом календарного місяця), а потім надіслати звіт у ДПС;

5. ДПС надаватиме інформаційну підтримку та допомогу у користуванні новими програмними РРО;

6. Суб’єкт господарювання на свій власний вибір може використовувати або класичний, або програмний РРО залежно від своїх потреб;

7. Нові мобільні точки продажів (кава-машини, мобільні продажі тощо).

Реєстрація програмного РРО відбуватиметься он-лайн в електронному кабінеті. Зареєструвати РРО можна через приватну частину Електронного кабінету шляхом подання до контролюючого органу за основним місцем обліку заяву про реєстрацію реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-РРО. Для цього у розділі «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини Електронного кабінету необхідно створити документ — «Заява про реєстрацію реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-РРО» та внести необхідні дані. Програмний РРО видаватиме електронний чек, який також можна буде надіслати покупцю на електронну пошту, або основні комунікаційні месенджери за номером телефону.

Програмні та класичні РРО можливо буде використовувати одночасно. Замість та/або разом з паперовим чеком можна буде видавати е-чек (електронний чек). За необхідності можна застосовувати портативні РРО, які можуть реєструватись на кур’єрську службу доставки (автомобіль тощо) та використовуватись кур’єром у місці проведення розрахунків. В такому випадку у заяві на реєстрацію РРО та розрахунковому документі мають зазначатись реквізити транспортного засобу. Звертаємо увагу, що у разі коли Ви реєструєте РРО для авто, ДПС необхідно повідомити про автомобіль як об’єкт оподаткування за формою 20-ОПП.

Отже, використання РРО стає простішим, дешевшим та швидшим.

Краматорське управління ГУ ДПС у Донецькій області