Апаратна нарада міського голови 29 березня – чим живе Краматорськ в умовах воєнного стану


Начальник відділу охорони здоров’я доповів щодо стану готовності медичних закладів міста до можливого погіршення оперативної ситуації бойових дій – у лікарнях сформовано запаси води, медикаментів та інших засобів медичного призначення. У медзакладах проведено ревізію захисних споруд. Триває робота із налагодження постачання ліків обмеженого спектра, для лікування рідкісних хвороб. Якщо ви таких потребуєте – перебувайте на постійному зв’язку зі своїм сімейним лікарем, у разі їх надходження саме у нього можна про це дізнатись.

Представники комунальних підприємств, що надають послуги населенню відзначають украй низький рівень сплати, що може позначитись на можливості виплачувати заробітні платні. Шановні краматорці, звертаємось до вас із проханням сплачувати, по можливості за комунальні послуги. У будь-якому обсязі – зараз кожна копійка – це ще одна додаткова аварійна бригада, це світло й вода у вашій домівці.

За умови, що середньодобова температура на цьому тижні триматиметься більше ніж +8 за цельсієм представники підприємств-теплопостачальників готові завершити опалювальний сезон. Остаточне рішення буде прийнято упродовж тижня.

До управління житлово-комунального господарства надійшло 862 звернення краматорців щодо пошкодження майна унаслідок бойових дій. Вже заактовано 147 випадків, робота продовжується, але у разі виїзду заявника з міста, наголошують в УЖКГ, акт скласти неможливо. Загалом ракетні обстріли міста призвели до пошкоджень в 11 адміністративних будівлях, 83 багатоквартирних будинків та 20 будинках приватного сектору, майна 3 комунальних підприємств.

У місті триває поточний аварійний ремонт доріг, упродовж тижня для цього залучено 57 тон асфальтової крихти. Роботу продовжуватимуть і надалі.

Через залізничну станцію Краматорськ із моменту початку широкомасштабної війни евакуйовано потягами 66700 мешканців Донецької та Луганської областей. Евакуаційні потяги подаються щодня, проїзд – безплатний. Виїхати можуть усі охочі.

КП «Міськсвітло» допомагає управлінню освіти підготувати заклади освіти до можливих обстрілів. Для цих робіт підприємство надає автовежу, роботи тривають.

У зв’язку з погіршенням якості води, що надходить на фільтрувальну станцію, КВП «Краматорський водоканал» збільшує кількість реагентів, аби вода відповідала санітарним вимогам.

УК «Ладіс» щоденно залучає до роботи до 50% персоналу (у співвідношенні до початку активних бойових дій). Аналогічно відзначається низька сплата населення за послуги з обслуговування житлового фонду. Міський голова наголосив увагу керівника Лідісу на необхідності активізації робіт прибудинкових територій. «Місто має бути чистим», – сказав Олександр Гончаренко.

КАТП-52810 упродовж останнього тижня вивезло з території міста 465 тон твердих побутових відходів. Із загальної кількості водіїв виїхало з міста 50%, тому графіки вивезення сміття порушені. Містян просять ставитись до цього з розумінням. Також працівники цього підприємства активно залучаються до прибирання територій від наслідків обстрілів. Над вивезенням сміття щоденно працює 13 одиниць техніки.

У місті зміщено час початку комендантської години, з 18:00 на 19:00 відповідно роботу електротранспорту теж продовжено – до 18:00. Проїзд залишається безкоштовним. «У випадку, якщо буде наказ голови ода закінчувати комендантську годину раніше, то зможемо і тролейбуси випускати на годину раніше», – наголошує міський голова. Зараз електротранспорт починає роботу о 08:00.

З початку великої війни у 3 рази збільшилась кількість звернень до Контакт-центру Краматорська. Жодне із них не лишилось без уваги. Спеціалісти КЦК надають послуги 24 години 7 днів на тиждень. Також до них звертаються із проханням допомогти в облаштуванні укриттів. Цим у Краматорську активно займаються волонтери – вони допомагають облаштовувати сховища піддонами для сидіння та відновлювати у них освітлення.

У школах нашого міста в понеділок, 28 березня розпочато освітній процес у дистанційному режимі. У ньому активно беруть участь близько 11 тисяч дітей. Більш ніж половина учнів шкіл міста – виїхали за його межі.

Управління праці та соціального захисту населення провело усі виплати у березні (за лютий). Сформовано заявки на виплати допомоги у квітні (за березень). У Краматорську за останній місяць зареєстровано 82 вимушено переміщені особи – роблять це прямо в УПСЗН за адресою вул. Героїв Небесної сотні, 23. Отримати консультацію з питань взяття на облік і призначення адресної допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам можна за телефоном 066 067 75 34.