![](https://krm.gov.ua/wp-content/uploads/2021/10/kramatorsk_t2.jpg)
Сьогодні ринок пропонує безліч різних варіантів, але чи всі вони приведуть до отримання позитивного результату? При виборі DVB-T2 антени необхідно враховувати дистанцію до найближчого передавача, рельєф місцевості, фізичні та електротехнічні перешкоди (в тому числі ЛЕП) і, зіставивши всі показники, визначитися з відповідним типом і модифікацією.
На першому етапі підбору потрібно визначитися з якого передавача буде вестися прийом сигналу ефірного цифрового телебачення. Тут на допомогу прийде сервіс AGSAT.T2Map – з його допомогою можна, вказавши своє місце розташування, визначити локацію одного або декількох джерел трансляцій, з яких планується прийом. Сервіс не враховує негативні фактори, які впливають на рівень сигналу в місці установки DVB-T2 антени, простіше кажучи, з рельєфом і перешкодами доведеться розбиратися індивідуально. Завдяки сервісу можна точно визначити в який бік варто направляти антену.
Види Т2 антен
За місцем установки антени діляться на:
- Кімнатні, для прийому сигналів усередині приміщень;
- Зовнішні, для установки зовні будівель.
- Автомобільні.
За наявністю підсилювача:
- Пасивні, без підсилювача;
- Активні, з підсилювачем. Живлення на антену може подаватися як безпосередньо від блоку живлення, так і по коаксіальному кабелю.
За конструкцією:
- Вібратор, полувібратор;
- Логоперіодична;
- Хвильової канал.
Також антени можна поділити на вузько-і широконаправлені, в залежності від точності настройки на передавальну станцію.
Вибір кімнатної антени
Кімнатні антени без підсилювачів (пасивні) можуть стати в нагоді тільки тим, хто проживає в безпосередній близькості від передавальної станції і антена розташована біля вікна, в прямої видимості телевежі, без будь-яких перешкод.
При виборі кімнатних антен без підсилювача перевагу краще віддавати зразкам з наступним варіантом конструкції:
![](https://krm.gov.ua/wp-content/uploads/2022/01/4754.200-konvalija-t2-in.jpg)
![](https://krm.gov.ua/wp-content/uploads/2022/01/8228.200-trizub_max.jpg)
Кімнатні Т2 антени обладнані вбудованим підсилювачем (активні), кілька покращують загальну картинку, перетворюючи лабораторні обставини прийому телевізійного сигналу в ідеальні, трохи збільшуючи відстань (до 20-25 км) від ретранслятора, але в міських умовах слабо допомагають приймати відбитий сигнал, тим самим трохи розширюючи коло потенційних споживачів.
Також на вибір є різні конфігурації антен:
![](https://krm.gov.ua/wp-content/uploads/2022/01/9720.200-eurosky_008_omega.jpg)
![](https://krm.gov.ua/wp-content/uploads/2022/01/10147.200-t2wave_home_fix_62.jpg)
![](https://krm.gov.ua/wp-content/uploads/2022/01/10161.200-t2wave_home_base_63.jpg)
Переймаючись питанням “Яка кімнатна антена краща?”, при підборі кімнатної антени, крім характеристик важливим є і зовнішнє виконання або дизайн Т2 антени. З огляду на, що вона буде знаходиться в приміщенні, швидше за все, на видному місці природним буде вимога до зовнішнього вигляду виробу. Не завжди найвитонченіша антена буде володіти найкращими характеристиками і навпаки.
Немає універсальної відповіді на такий заїжджене питання, як найкраща кімнатна антена для Т2 – багато що залежить від місця прийому. Це може бути як квартира в багатоповерховому будинку в безпосередній близькості від передавальної вишки, так і заміський будинок або дача на відстані до 20 км від ретранслятора.
Зовнішні Т2 антени
У цьому сегменті і моделі серйозніше, і зі своїми завданнями вони справляються впевненіше.
Найбільш широко поширені моделі з хвильової конструкцією :
![](https://krm.gov.ua/wp-content/uploads/2022/01/10165.200-t2wave_uhf_269.jpg)
![](https://krm.gov.ua/wp-content/uploads/2022/01/7399.200-volna_1_11.jpg)
І логоперіодічеськие :
![](https://krm.gov.ua/wp-content/uploads/2022/01/8202.200-cifra_2k.jpg)
![](https://krm.gov.ua/wp-content/uploads/2022/01/4708.200-romsat-av-2845.jpg)
Для впевненого прийому ефірного сигналу гарні обидва варіанти, враховувати необхідно все ті ж фактори, що і раніше плюс монтажні особливості та реалізація подачі живлення на моделі активного типу.
Антени без підсилювача варто встановлювати в місцях з середнім рівнем сигналу, бажано на відкритій місцевості і значній висоті від поверхні. При цьому потрібно точне позиціонування на передавач.
Слід виходити з принципу, – чим потужніший і надійніше конструкція, тим якісніше прийом пасивної антени.
Необхідно зазначити, що деякі пасивні версії телевізійних антен передбачають інсталяцію додаткових плат посилення – підсилювачів Т2 сигналу для ТВ антени. Живлення на такі пристрої може подаватися тільки по телевізійному кабелю – від тюнера 5 В або від блоку живлення 2-12 В. Інтеграція з підсилювачем значно підвищує потенційні якісні характеристики зовнішньої антени.
У всіх складних випадках і при слабкому покритті потрібно орієнтуватися на зовнішні активні антени з підсилювачами і з необхідністю подачі на них електроживлення.
![](https://krm.gov.ua/wp-content/uploads/2022/01/10438.200-televes-dat-hd-75-boss.jpg)
![](https://krm.gov.ua/wp-content/uploads/2022/01/7400.200-volna_2_24.jpg)
Схема подачі живлення, така ж, як на плату посилення, як згадувалося вище.
Польська антена для Т2
Окремо варто згадати про такий пристрій, як, так звана, «польська антена-конструктор» , що складається з безлічі легко демонтованих деталей, з підсилювачем і без, в полегшеному і повному виконанні. Потрібно сказати, що польська антена для Т2 непогано справляється з прийомом цифрового телебачення або дециметрового аналогового.
![](https://krm.gov.ua/wp-content/uploads/2022/01/56.970-1.jpg)
Безумовно, правильний вибір антени для цифрового ефірного телебачення Т2 займе якийсь час. Буде потрібно самостійно вивчити технічні дані в описі пристроїв, виконати експерименти. Найчастіше після настройки тюнер приймає не всі 32 каналу, а тільки 8 або 16, в такому випадку може виникнути необхідність звернутися за професійною консультацією.
Інші матеріали з прийому цифрового телемовлення DVB-T2:
– Цифрове телебачення Т2 в Краматорську
– Налаштування прийому ефірного цифрового телевізійного мовлення DVB-T2