Яка антена потрібна для цифрового ТБ DVB-T2?


Сьогодні ринок пропонує безліч різних варіантів, але чи всі вони приведуть до отримання позитивного результату? При виборі DVB-T2 антени необхідно враховувати дистанцію до найближчого передавача, рельєф місцевості, фізичні та електротехнічні перешкоди (в тому числі ЛЕП) і, зіставивши всі показники, визначитися з відповідним типом і модифікацією.

На першому етапі підбору потрібно визначитися з якого передавача буде вестися прийом сигналу ефірного цифрового телебачення. Тут на допомогу прийде сервіс AGSAT.T2Map – з його допомогою можна, вказавши своє місце розташування, визначити локацію одного або декількох джерел трансляцій, з яких планується прийом. Сервіс не враховує негативні фактори, які впливають на рівень сигналу в місці установки DVB-T2 антени, простіше кажучи, з рельєфом і перешкодами доведеться розбиратися індивідуально. Завдяки сервісу можна точно визначити в який бік варто направляти антену.

Види Т2 антен

За місцем установки антени діляться на:

  • Кімнатні, для прийому сигналів усередині приміщень;
  • Зовнішні, для установки зовні будівель.
  • Автомобільні.

За наявністю підсилювача:

  • Пасивні, без підсилювача;
  • Активні, з підсилювачем. Живлення на антену може подаватися як безпосередньо від блоку живлення, так і по коаксіальному кабелю.

За конструкцією:

  • Вібратор, полувібратор;
  • Логоперіодична;
  • Хвильової канал.

Також антени можна поділити на вузько-і широконаправлені, в залежності від точності настройки на передавальну станцію.


Вибір кімнатної антени

Кімнатні антени без підсилювачів (пасивні) можуть стати в нагоді тільки тим, хто проживає в безпосередній близькості від передавальної станції і антена розташована біля вікна, в прямої видимості телевежі, без будь-яких перешкод.

При виборі кімнатних антен без підсилювача перевагу краще віддавати зразкам з наступним варіантом конструкції:

Кімнатні Т2 антени обладнані вбудованим підсилювачем (активні), кілька покращують загальну картинку, перетворюючи лабораторні обставини прийому телевізійного сигналу в ідеальні, трохи збільшуючи відстань (до 20-25 км) від ретранслятора, але в міських умовах слабо допомагають приймати відбитий сигнал, тим самим трохи розширюючи коло потенційних споживачів.

Також на вибір є різні конфігурації антен:

Переймаючись питанням “Яка кімнатна антена краща?”, при підборі кімнатної антени, крім характеристик важливим є і зовнішнє виконання або дизайн Т2 антени. З огляду на, що вона буде знаходиться в приміщенні, швидше за все, на видному місці природним буде вимога до зовнішнього вигляду виробу. Не завжди найвитонченіша антена буде володіти найкращими характеристиками і навпаки.

Немає універсальної відповіді на такий заїжджене питання, як найкраща кімнатна антена для Т2 – багато що залежить від місця прийому. Це може бути як квартира в багатоповерховому будинку в безпосередній близькості від передавальної вишки, так і заміський будинок або дача на відстані до 20 км від ретранслятора.


Зовнішні Т2 антени

У цьому сегменті і моделі серйозніше, і зі своїми завданнями вони справляються впевненіше.

Найбільш широко поширені моделі з хвильової конструкцією :

І логоперіодічеськие :

Для впевненого прийому ефірного сигналу гарні обидва варіанти, враховувати необхідно все ті ж фактори, що і раніше плюс монтажні особливості та реалізація подачі живлення на моделі активного типу.

Антени без підсилювача варто встановлювати в місцях з середнім рівнем сигналу, бажано на відкритій місцевості і значній висоті від поверхні. При цьому потрібно точне позиціонування на передавач.

Слід виходити з принципу, – чим потужніший і надійніше конструкція, тим якісніше прийом пасивної антени.

Необхідно зазначити, що деякі пасивні версії телевізійних антен передбачають інсталяцію додаткових плат посилення – підсилювачів Т2 сигналу для ТВ антени. Живлення на такі пристрої може подаватися тільки по телевізійному кабелю – від тюнера 5 В або від блоку живлення 2-12 В. Інтеграція з підсилювачем значно підвищує потенційні якісні характеристики зовнішньої антени.

У всіх складних випадках і при слабкому покритті потрібно орієнтуватися на зовнішні активні антени з підсилювачами і з необхідністю подачі на них електроживлення.

Схема подачі живлення, така ж, як на плату посилення, як згадувалося вище.


Польська антена для Т2

Окремо варто згадати про такий пристрій, як, так звана, «польська антена-конструктор» , що складається з безлічі легко демонтованих деталей, з підсилювачем і без, в полегшеному і повному виконанні. Потрібно сказати, що польська антена для Т2 непогано справляється з прийомом цифрового телебачення або дециметрового аналогового.

Безумовно, правильний вибір антени для цифрового ефірного телебачення Т2 займе якийсь час. Буде потрібно самостійно вивчити технічні дані в описі пристроїв, виконати експерименти. Найчастіше після настройки тюнер приймає не всі 32 каналу, а тільки 8 або 16, в такому випадку може виникнути необхідність звернутися  за професійною консультацією.


Інші матеріали з прийому цифрового телемовлення DVB-T2:

–  Цифрове телебачення Т2 в Краматорську

– Прийом ефірного цифрового телевізійного мовлення DVB-T2. Рекомендації по вибору антени для цифрового телебачення

– Налаштування прийому ефірного цифрового телевізійного мовлення DVB-T2

Приймання українського мовлення в цифровому стандарті