Як захистити вікна під час вибуху


Зараз кожна будівля в Україні може потрапити під авіаудар або артобстріл і не завжди є час, щоб дістатися бомбосховища. Тому зараз важливо максимально захистити свій будинок.

Найуразливіше місце в кожному будинку — це вікна. Навіть якщо вибух відбудеться далеко, вибуховою хвилею може вибити скло, уламки якого становлять велику небезпеку для людини та майна.

Як уберегти себе від вибухової хвилі?

Для того, щоб зміцнити скло, достатньо кілька смуг скотчу або монтажної стрічки. Смуги слід клеїти хрест-навхрест або сіткою, щоб розділити скло на невеликі ділянки. Таким чином ви убезпечите себе від дрібних уламків і зміцните поверхню скла.

У металопластикових вікнах основну силу вібрації гасять гумові вставки, тому вони безпечніші, ніж звичайні. Взагалі, будь-яка перешкода, поставлена перед вікном, може врятувати вам життя. Книги, щільна тканина, матрац або навіть плівка знижують наслідок від вибуху і вибухової хвилі.

Переконливо закликаємо краматорців заздалегідь підготувати власну оселю не тільки до можливого обстрілу, але й до ліквідації наслідків власними силами. На сьогодні владою міста сформований запас матеріалів, але він розрахований, у першу чергу, на будівлі лікарень, шкіл та садочків, що приймають біженців, для підприємств критичної інфраструктури.