Внутрішні переселенці можуть підтверджувати трудовий стаж зі слів свідків


Є випадки, коли українці, які виїхали з ТОТ, потребують підтвердження трудового стажу для пенсій, але не мають трудових книжок або відповідних записів.

Питання було розглянуте на засіданні Координаційного штабу з питань забезпечення реалізації прав і свобод ВПО під головуванням Віце-прем’єр-міністра — Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук.

Учасники засідання надали роз’яснення з цього приводу:
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 «Про затвердження Порядку підтвердження наявного стажу роботи для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній», стаж роботи за відсутності документів може також підтверджуватися показаннями не менше двох свідків.

Норма діє у разі, коли підприємства, установи, організації розміщуються (розміщувалися) на ТОТ або в районах бойових дій.

Свідками можуть виступати особи, які знають заявника по спільній роботі на підприємстві, в установі, організації та мають документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника.
На підставі показань свідків органи Пенсійного фонду України підтверджують стаж роботи для призначення пенсій.