В Україні введено кримінальну відповідальність за розповсюдження деякої інформації на час воєнного стану


Шановні краматорці!

Усі ми з вами, усі ви, ті хто читає це повідомлення, тримаючи у руках смартфон, або сидячи за комп’ютером так чи інакше працюємо з інформацією. Мабуть, кожен з нас пам’ятає фразу: “Хто володіє інформацією, той володіє світом”. Важко із нею не погодитись. Цим, до речі, успішно користується ворог. У сучасному світі 80% розвідувальної інформації отримується із відкритих джерел – так кажуть спеціалісти. Ви можете безкінечно довго сперечатись у коментарях, як саме ворог отримає дані для коригування вогню: з БПЛА чи звичайного дрону, через камеру вуличного спостереження біля вашого будинку, або із чату в Телеграм чи у коментарях з Фейсбуку. Сперечайтесь далі, але не робіть свій внесок у те, через що можете постраждати, у першу чергу, ви самі, ваші близькі та рідні. Вже не секрет, що ракети вдаряють по цивільним об’єктам, а некеровані авіаційні бомби взагалі не розрізняють, на чиїй стороні конфлікту особисто ви у цій війні. Сьогодні така безвідповідальність по справжньому вбиває.

Окрім того, днями Верховна Рада України ухвалила зміни до українського законодавства за розповсюдження деякої інформації. І за це вже може настати реальна кримінальна відповідальність.

Так, за розповсюдження інформації про направлення, переміщення міжнародної військової допомоги в Україну, якщо така інформація не розміщувалась у відкритому доступі Генштабом ЗСУ, або без отримання письмового дозволу Генштабу на її розповсюдження, передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років.

За розповсюдження інформації про переміщення, рух або розташування Збройних Сил України чи інших військових формувань України, якщо така інформація не розміщувалась у відкритому доступі Генштабом ЗСУ, або без отримання письмового дозволу Генштабу на її розповсюдження – позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.

За ці дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб, або з корисливих мотивів, або з метою надання такої інформації державі, що здійснює збройну агресію проти України чи незаконним збройним формуванням, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки, – позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років.