В Краматорську відкриють пам’ятник Народному Герою України Степану Чубенку


Завтра, 10.12.2021 року, о 13-00 у Краматорську в Саду Бернацького біля входу до футбольного поля відбудеться урочисте відкриття пам’ятника Народному Герою України Степану Чубенку.

Місце встановлення меморіалу було обрано невипадково. Степан був воротарем юнацької команди ФК «Краматорськ», що на той момент мав назву ФК «Авангард». На згадку про героя керівництво клубу назавжди закріпили за ним перший номер. За словами батьків, хлопець просто жив футболом. Мати загиблого школяра хоче, щоб юні футболісти, які грають на стадіоні, запам’ятали її сина таким саме простим хлопцем, життєрадісним та захопленим спортом, як і вони самі.

Усіх, хто бажає приєднатися до події відкриття меморіалу, запрошуємо взяти участь. Захід відбудеться з дотриманням карантинних обмежень.

Нагадуємо, що 23 липня 2014 року на вокзалі окупованого Донецька, через який прямував поїздом Степан Чубенко з Києва до рідного Краматорська, бойовики затримали молодого українського активіста. Вірогідно, вони знайшли у його рюкзаку стрічку з українською символікою та шарф ФК “Карпати”. Бойовики піддали хлопця жорстоким тортурам, а потім розстріляли. Їхні імена встановлені, злочинців заочно засуджено в Україні, але на сьогодні екстрадиція не була здійснена