У міській лікарні №3 Краматорська встановили кріогенну ємність на 10 тисяч літрів.


Централізоване постачання кисню в медичних закладах є однією з основних вимог сьогодення. Протягом 2021 року в КНП «Міська лікарня №3»  було розроблено проєкт та створено систему постачання кисню до всіх корпусів лікарні.

В умовах епідемії COVID – 19 найбільшою проблемою виявилась необхідність у великій кількості кисню, якого щоденно потребують хворі.  Оптимальним вирішенням стало встановлення кріогенного газифікатора. Ця станція переробляє рідкий кисень на газ, який за допомогою труб (магістралі) подаватимуть у палати до пацієнтів хворих на COVID-19 .

Переваги кисневої станції перед балонами, які до цього часу використовувались в закладі, полягають у наступному: впевненість у чистоті кисню, що постачається пацієнтам, зниження витрати газу, підвищення безпеки  експлуатації та скорочення площ для зберігання газу.

За рахунок субвенції з державного бюджету в КНП «Міська лікарня №3» був  встановлений такий газифікатор об’ємом 10 тонн рідкого кисню. Апарат здатний перетворювати 1 л рідкого кисню на 800 л газоподібного. Установка нового обладнання допоможе мати запас кисню на 2-3 тижні та забезпечити їм 228 ліжко-місць, 200 з яких для пацієнтів з COVID-19

За кошти міського бюджету в лікарні проведена повна реконструкція системи киснепроводу, що забезпечить постачання кисню до всіх відділень, які його потребують.