У Краматорську відбувся брифінг щодо безпекової ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил


Сьогодні ввечері, 19 лютого, у сесійній залі виконавчого комітету Краматорської міської ради відбувся брифінг щодо безпекової ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил за участі Віце-прем’єр-міністра – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук, заступника Головнокомандувача Збройних сил України, генерал-лейтенанта Євгена Мойсюка, командувача операції Об’єднаних Сил, генерал-лейтенанта Олександра Павлюка, народного депутата України Давида Арахамії, голови Донецької обласної державної адміністрації, Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павла Кириленка, міського голови Краматорська Олександра Гончаренка.

Участь у брифінгу взяли десятки журналістів-міжнародників, які сьогодні разом із народними депутатами України та командуванням ООС відвідали лінію розмежування з тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей, аби на власні очі пересвідчитись – Україна не має планів щодо жодних наступальних дій, Збройні сили України міцно займають свої позиції та готові у разі необхідності надавати адекватну відповідь на порушення, що вчиняються представниками окупаційних адміністрацій.

Ірина Верещук запевнила усіх присутніх, що Україна засуджує вивезення до РФ українців із порушенням усіх міжнародних договорів та українського законодавства та, у разі необхідності, готова відкрити гуманітарні коридори для тих, хто бажає покинути тимчасово окуповані території Донеччини та Луганщини. Вона також наголосила, що єдиний реальний шлях до деокупації усієї території України, що розглядається Урядом нашої держави – політико-дипломатичний і, вкотре, через усі світові ЗМІ закликає Росію сісти за стіл переговорів.

Очільник Донецької ОДА Павло Кириленко надав присутнім журналістам інформацію про численні обстріли представниками незаконних збройних формувань, підтримуваних Росією, житлових будинків та об’єктів гуманітарної інфраструктури Донеччини. За останні 3 дні такі обстріли почастішали в рази, без води залишалися близько 400 тисяч людей. Ще близько 450 тисяч людей забезпечені лише технічною водою.

Командувач операції Об’єднаних сил Олександр Павлюк наголосив, що Збройні сили України повністю контролюють ситуацію в зоні проведення ООС і, в разі необхідності, будуть стояти за Незалежність до кінця.