У Краматорську розповіли, яким може бути нове шкільне меню


Учора в їдальні Краматорської української гімназії представники Краматорського комбінату дитячого харчування, який зараз надає послуги з харчування в школах та садочках міста, представили освітянам та громадськості приклад нового шкільного меню. Реформа шкільного харчування в Україні розпочалась ще минулого року, вона втілюється за ініціативи першої леді Олени Зеленської, а до розробки нового меню з більше ніж 160 позицій долучився відомий український шеф-кухар Євген Клопотенко.

Скуштувати нове меню запросили також міського голову Краматорська Олександра Гончаренка, його заступницю Олену Катальнікову та секретаря міської ради Ігоря Сташкевича. “Нове меню мені до смаку, – ділиться враженням після дегустації Олександр Гончаренко, – воно враховує вікові потреби школярів у вітамінах, має у своєму складі мінімум цукру і загалом, як кажуть спеціалісти — збалансоване”.

В нових нормах збільшили кількість молока та кисломолочних продуктів, м’яса, риби, бобових та круп. Раціон — дуже різноманітний, а тому меню повторюватиметься не раз на два тижні, як це було раніше, а раз на місяць. Зменшення рівня цукру і солі буде поступовим і цей процес здійснюється вже зараз. В деяких стравах цукри замінять на природні — наприклад, у компоті солодкий смак додаватимуть родзинки. А для дітей, які мають відповідні показання лікарів, пропонуватимуть спеціальні позиції. З меню повністю вилучено технологічно оброблені м’ясні вироби: ковбаси, сосиски, сирокопчене м’ясо тощо. Дозволено також спеції, чого старі норми не передбачали.

Нове меню покликане не тільки  змінити підходи до споживання їжі, а й навчити молоде покоління здорового харчування. Міський голова наголосив, що реформу можна втілити, тільки розраховуючи на підтримку самих дітей. Усе нове часто сприймається критично і щоб таких ситуацій було менше – треба бути відкритішими до дітей, більше часу приділяти питанням здорового харчування й ведення здорового способу життя.