У Краматорську працюють над створенням Стратегії розвитку міста до 2027 року

23.07.2021, 09:27, 1167,

Робота над розробкою Стратегії розвитку Краматорської міської територіальної громади до 2027 року розпочалась у березні цього року. У квітні міський голова Олександр Гончаренко підписав розпорядження, яким затвердив склад Комітету, що займатиметься розробкою Стратегії. До складу Комітету ввійшли працівники профільних відділів виконкому, лідери громадських думок, активні мешканці нашого міста.

Учора, 22 липня, у сесійному залі Краматорської міської ради відбулось Друге засідання Комітету зі стратегічного планування, у роботі якого взяли участь міський голова Олександр Гончаренко та його заступниця Тетяна Савченко, члени комітету. “Краматорськ — місто, яке тривалий час асоціювалось в українців виключно з заводами, машинобудуванням. Зрозуміло чому, ще 10 років тому 75 відсотків міської економіки базувалось саме від надходжень промислових гігантів, але вже сьогодні — це лише 50 відсотків. І зміни продовжуються, економіка міста, держави й світу переформатовується. Ми бачимо, яке важливе місце сьогодні займає середній і малий бізнес. Ми маємо це враховувати у своїй роботі, і будемо розставляти відповідні пріоритети. Сьогодні ми готуємо пропозиції для депутатів, як залучити у наше місто бізнес із сусідніх регіонів. Працюємо над розробкою полегшення податкових зобов’язань, які стимулюватимуть бізнесменів створювати нові робочі місця саме у Краматорську. Ми розробляємо міську програму підтримки Іпотечного кредитування, що дасть поштовх до житлового будівництва, дозволить закріпитись у місті новим поколінням молоді та вимушено переміщеним особам. Я вдячний кожному, хто бере участь у розробці Стратегії 2027 і обіцяю свою цілковиту підтримку на усіх етапах її створення”, – зазначив міський голова.

Під час роботи комітету незалежні експерти зі стратегічного планування проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» Галина Васильченко, Надія Єременко та Володимир Письмак розповіли про проведення попередньої діагностики стану нашої громади та вивчення думки населення, лідерів громадської думки, соціологічних досліджень цільових груп відносно поточної ситуації, бачення майбутнього, перспектив розвитку міста. За результатами досліджень представлено проєкт бачення розвитку громади.

Генеральний директор Partner4Growth Лінда Немец долучилась до дискусії з використанням засобів дистанційної комунікації. Вона розповіла присутнім про досвід успішних міст США та Європи, де докорінні зміни у громадах почались саме завдяки кропіткій роботі над стратегіями цих міст, зокрема Янгстауну та Уорену, що в США та італійського Турину.

Представлені документи викликали жваві дискусії присутніх, кожен мав нагоду висловити свою думку. Опісля, присутні дійшли думки, що документи потребують додаткового, більш кропіткого вивчення, чим кожен і займеться готуючись до наступного засідання Комітету, яке заплановане вже на 30 липня. Розроблений стратегічний документ визначить основні цілі розвитку громади, головні пріоритети у соціальній та економічних сферах з урахуванням інтересів старостинських округів.