У Краматорську почастішали випадки сказу! Три з них — в одному селищі


Упродовж останніх двох місяців на території Дмитрівського старостинського округу одразу у трьохтварин було підтверджено захворювання на сказ.

Днями ми вже публікували інформацію, про необхідність оперативно реагувати на випадки сказу, а також — вчасно застосовувати профілактичні заходи, такі як щеплення, але з огляду на почастішання випадів — нагадуємо про це ще раз.

У випадку, якщо ви підозрюєте сказ у тварини, терміново повідомте про це Краматорську державну лікарню ветеринарної медицини за телефоном 050-81-31-796.

З питань щеплення тварин від сказу звертайтесь за телефоном —
097-938-96-76.

Сказ — це гостре інфекційне захворювання, яке передається від хворих тварин людям шляхом укусів, пошкрябин чи ослинення.

Захворювання сказом як у людини так і тварини завжди закінчується смертю!

Найбільшу небезпеку представляють коти, собаки, лисиці, гризуни, також хворіють на сказ сільськогосподарські тварини (корови, вівці, кози, коні, кролі та інші).

Незвичайна чи агресивна поведінка тварин — майже завжди ознака хвороби. У тварин відмічається дратівливість, вони безпричинно гавкають і нібито ловлять мух у повітрі, можуть забиватися в темні кути, не реагують коли їх кличуть, можуть ковтати неїстівні предмети, дуже часто тварина нібито подавилася кісткою, потім  розвивається водобоязнь.

Хворі кішки поводяться дуже агресивно, наносять глибокі рани. У кішок та диких тварин захворювання протікає з перевагою збудження. Лисиці можуть забігати на подвір’я громадян, території шкіл та інших установ.

Єдиним захистом від хвороби постраждалим від укусів тварин – є щеплення, що призначають лікарі.

Шановні громадяни, будьте обережні при поводжені з тваринами, особливо з безпритульними.

Пам’ятайте, якщо дотримуватись цих порад, то можна запобігти укусів тваринами, а тим самим попередити небезпечне захворювання – сказ.