У Краматорську масово стерилізуватимуть безпритульних тварин


У березні цього року ветеринари Служби з питань утримання та поводження з тваринами одного з комунальних підприємств Краматорська розпочали робити перші операції зі стерилізації безпритульних собак та котів.

Начальник військової адміністрації Олександр Гончаренко побував на підприємстві та ознайомився з діяльністю новоствореного структурного підрозділу.

Служба самостійно займається відловом, стерилізацією, лікуванням, вакцинацією та післяопераційним утриманням чотирилапих друзів. Керівник СКП “Ритуальна служба”- підприємства, на базі якого створено Службу, наголошує – системний підхід до стерилізації є першим і найважливішим кроком до зниження популяції безпритульних тварин у нашому місті.

“Важливо, що тварин не тільки стерилізують, а й надають їм кваліфіковану ветеринарну допомогу, а також роблять необхідні щеплення”, – наголошує очільник міської військової адміністрації Олександр Гончаренко.

Після стерилізації тварин планують влаштовувати у добрі руки або ж повертати назад в ареал. Головне, що подальшого розмноження вже не буде, а простерилізовані коти та, особливо, собаки стають менш агресивними.

Кожен чотирилапий пацієнт перед випискою отримає спеціальну кліпсу, аби люди могли бачити, що тварина не буде розмножуватись та отримала щеплення від сказу. Також дані про неї буде внесено до спеціально створеного муніципального реєстру безпритульних тварин, аби її подальшу долю та майбутні щеплення можна було системно відстежувати.