У Краматорському міському центрі зайнятості відбувся брифінг «Адаптація до сучасних умов ринку праці І півріччя 2021»


07 липня в приміщенні Краматорського міського центру зайнятості відбувся брифінг на тему: «Адаптація до сучасних умов ринку праці І півріччя 2021».

Під час свого виступу директор Інна Березюк розповіла про сучасні умови ринку праці міста. Заступник директора Людмила Копа повідомила присутнім про широкий спектр послуг що надається службою зайнятості для  допомоги людині в управлінні кар‘єрою впродовж усього життя, не обмежуючись винятково посередництвом у працевлаштуванні.

Марина Скачко, начальник відділу взаємодії з роботодавцями доповіла про те, що з початку року до Краматорського міського центру зайнятості звернулося 505 роботодавців, які надали інформацію про наявність 1339 вакантних посад. На 01.07.2021 укомплектовано 1239 вакансій. Організовано 39 інформаційно-роз’яснювальних заходів, на яких були присутні понад 500 роботодавців. Найбільший попит спостерігався на кваліфікованих робітників з інструментом, робітників з обслуговування та експлуатації технологічного устаткування, працівників сфери торгівлі та послуг.

Начальник відділу організації працевлаштування населення Віроника Сімоненко що  на обліку перебували  7459 осіб, з них 4276 осіб мали статус безробітного. Серед тих, хто звернувся 61% жінок. 

За звітній період Краматорським міським центром зайнятості було працевлаштовані 1287 осіб, з них 203 до надання статусу безробітного, 61 особа з числа ВПО, 33 особи з інвалідністю, 42 особи знайшли роботу самостійно після проходження навчальних семінарів та тренінгів.

Пріоритетним в роботі служби зайнятості є індивідуальний підхід до кожного клієнта, який забезпечує супровід від дня звернення до центру зайнятості до працевлаштування і після. З початку року  під індивідуальним супроводом після працевлаштування  знаходилось 127 особи, це люди з числа учасників АТО, особи з інвалідністю, особи з числа ВПО. Проводилось інформування зареєстрованих безробітних щодо можливостей електронного кабінету шукача роботи, надавалась допомога для його реєстрації. 1255 особи скористались цим електронним сервісом.

Було надано 58 консультацій з питань працевлаштування до держави Ізраїль, 10 осіб були внесені до реєстру кандидатів.

З квітня наші клієнти отримали можливість користуватись електронними документами для реєстрації в службі зайнятості та при відвідуванні центру зайнятості через  ідентифікацію засобами застосунку «ДІЯ».

З 10 червня впроваджено кар’єрне консультування, яке може проводитись як в онлайн режимі так і безпосередньо в центрі зайнятості.

Альона Митько, начальник відділу активної підтримки безробітних, доповіла про те, що за направленням центру зайнятості проходили професійне навчання 337 осіб, за наступними професіями: адміністратор, обліковець з реєстрації бухгалтерських даних, кухар, молодша медична сестра з догляду за хворими, менеджери з питань комерційної діяльності та управління та інші.  Працевлаштування після профнавчання склало 98%.

Для підвищення конкурентоспроможності з початку 2021 року було видано 9 ваучерів за напрямом «Медсестринство».

З метою формування професійних намірів учнів старших класів загальноосвітніх шкіл Краматорський міський центр зайнятості провів 7 екскурсій на підприємства, установи та організації, 12 профорієнтаційних уроків для учнівської молоді, 3 інтерактивні заходи для молоді. Спільно з Харківським політехнічним інститутом проведено 3 заходи для старшокласників «Знайомся. Обирай. Вступай», спільно з ІТ Cluster Donbas проведено захід «IT Career», проведено 4 Дні кар’єри.

У 2021 році стартував профорієнтаційний проєкт «Lab of life». В рамках проєкту проведено 8 заходів для учнів 10 класів шкіл міста, де школярі спробували себе в ролі ІТ-фахівця, ветеринара, оперуповноваженого, маркетолога, вихователя, радіоведучого, судді, фармацевта.

З числа зареєстрованих безробітних профорієнтаційні послуги отримали 90%.

Складено 767 презентацій пошукачів роботи, з них 31 – відеорезюме, 72 – портфоліо та 664 – резюме.

У 2021 році учасниками освітнього бізнес-проєкту для молоді «Академія перший крок», стали старшокласники. Проведено 3 навчальних модулі, протягом яких учасники здобули прикладні знання у бізнес-процесах, роботи з командою, фінансів, ціноутворення та інше.

Крім того, проінформовано 625 осіб щодо одержання додаткової фінансової підтримки за допомогою участі у грантових програмах.

Краматорський міський центр зайнятості