Сьогодні світ згадує жертв трагедії на Чорнобильській атомній електростанції


Дві з половиною тисячі квадратних кілометрів українських земель у самому центрі Європи враз стали отруйними. Мільйони людей в усьому світі постраждали і продовжують страждати від наслідків трагедії на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року. З тих пір минуло 36 років…

Атом – страшний вбивця. Він невидимий і тим підступний, не розрізняє кого вбивати, безжально забирає життя…

Сьогодні ми згадуємо безневинних жертв тієї страшної трагедії: рятувальників, що першими прийшли на порятунок, взяли на себе удар; десятки тисяч героїв-ліквідаторів, які зупинили поширення негативного впливу радіації на більші території; мешканців зараженої зони – а це десятки тисяч людей, що в один момент лишись усього.

Страшно, що одна з атомних електростанцій України, Запорізька, у цей час захоплена росіянами, використовується ними як інструмент безчесних маніпуляцій у цій війні, а отже Україна і світ, фактично, знов перебувають на порозі можливої ядерної катастрофи.

Вони мають за це відповісти, а ми маємо пам’ятати, якою ціною людству обходилось освоєння “мирного” атому. Сучасні наші вороги ледь не довели й Чорнобильську АЕС до нової катастрофи на початку цієї великої війни. Слава нашим Збройним силам, що вчасно їх звідти вигнали.

Пам’ятаємо усіх, чиє життя забрала трагедія на Чорнобильській атомній електростанції і як ніколи актуальними сьогодні є гасло – ніколи знов!