Що робити, якщо ви покинули домівку через війну


Через агресію росії проти нашої держави вже більше 10 мільйонів українців покинули своє постійне місце проживання. Дехто виїжджає закордон, інші щукають прихистку у більш спокійних регіонах нашої держави.
Багато людей задаються питаннями – куди їхати? Що далі?
Українці – надзвичайно доброзичливі та щирі і сьогодні люди зі всієї держави допомагають один одному. Крім того внутрішньо переміщені особи (ВПО) можуть розраховувати на допомогу від держави.

Отже, найперше, що ви маєте зробити – визначитись куди саме ви поїдете. Якщо у вас є родичі, які проживають у зоні безпеки і вони готові надати вам прихисток – це найкращий варіант.. Якщо ж ви їдете «куди-небудь, аби подалі від війни» – не хвилюйтесь, ви не лишитесь зі своїми проблемами на самоті. Знайти житло можна на спеціально створеному урядовому порталі «Прихисток» за посиланням https://prykhystok.gov.ua/.

Сьогодні в кожній громаді України готові приймати ВПО (наша порада – їхати у маленькі громади). При органах державної влади та місцевого самоврядування усіх рівнів створено відповідні гуманітарні штаби. Обирайте громаду, вписуйте у гуглі її назву, шукайте на сайті детальну інформацію про контактні дані місць прийому ВПО та дійте. Найкращим варіантом буде зробити це все заздалегідь. Спеціалісти «на місцях» розкажуть вам про алгоритм ваших дій по прибуттю. Якщо ж такої змоги ви не мали, не переживайте дарма – сьогодні ледь не кожен залізничний вокзал України – волонтерський хаб. По прибуттю вам підкажуть, куди саме звернутись по допомогу.

Для отримання фінансової підтримки від держави ви маєте стати на облік внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Для цього подайте заяву особисто до органу соціального захисту населення, ЦНАПу чи уповноваженої особи в громаді тимчасового перебування, отримайте довідку про те, що вас поставлено на облік ВПО. Після цього подайте заяву, щоб отримати допомогу на проживання особисто до органу соціального захисту населення, уповноваженої особи в громаді чи ЦНАПу в місці тимчасового перебування (невдовзі також буде реалізовано у додатку Дія). Все – ви отримаєте виплату на попередньо вказаний в заяві банківський рахунок. Щомісячно на кожну дитину чи людину з інвалідністю виплачуватимуть 3000 гривень, на кожну іншу людину – 2000 гривень.

Нагадуємо, що усі військовозобов’язані при зміні місця проживання мають стати на військовий облік у найближчому центрі комплектування та соціальної підтримки (колишні військкомати).

Виїхати із Краматорська можна особистим транспортом або спеціальними евакуаційними потягами. Розклад руху евакопотягів публікується щодня.

Бережіть себе та своїх близьких і пам’ятайте – Україна переможе!