Про питання щодо виплат компенсацій за зруйноване житло


До уваги мешканців міста Краматорськ!

Постановою Кабінету Міністрів України від 02 вересня 2020 року № 767 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2013 року № 947 «Про затвердження Порядку надання та визначення розміру грошової допомоги або компенсації постраждалим від надзвичайних ситуацій, які залишилися на попередньому місці проживання».

Цей Порядок встановлює механізм надання та визначення розміру грошової компенсації постраждалим, житлові будинки (квартири) яких зруйновано внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією Російської Федерації (посилання).

Для отримання грошової компенсації, а також для проведення обстеження зруйнованого житла та для визнання особи постраждалою внаслідок надзвичайної ситуації постраждалі подають на розгляд органів місцевого самоврядування такі документи (на кожен окремий об’єкт житла):

– заяву про проведення обстеження житла за затвердженою формою (посилання);

– копію документа, що посвідчує особу за затверджує громадянство України;

– копію документа з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків;

– нотаріально завірені копії документів, що підтверджують наявність права власності у постраждалого на житло на момент подання заяви про проведення обстеження житла.

Подальший механізм та терміни розгляду заяв відображено в інфографіці Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України (посилання).

Відповідно до вищезазначеного Порядку рішенням виконкому Краматорської міської ради від 02.12.2020 № 1090 створено комісію з обстеження житла, зруйнованого внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру.

Прийом вищезазначених документів від мешканців міста здійснює управління з питань цивільного захисту міської ради (бульвар Краматорський, 22 кімн. 10), телефон для довідок 7-12-68.

Звертаємо увагу, що рішення про надання або відмову в наданні грошової компенсації приймає комісія з розгляду питань, пов’язаних з наданням грошової компенсації постраждалим, житлові будинки (квартири) яких зруйновано внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією Російської Федерації, утворена Донецькою державною адміністрацією.