Обережно — гроза: синоптики попереджають про можливе погіршення погоди


Донецький обласний центр з гідрометеорології видав попередження про небезпечне метеорологічне явище І рівня небезпечності (колір небезпеки – жовтий 🟨) — на території Донецької області у найближчу годину з утриманням до кінця доби 29 березня очікуються грози ⛈.

❗️ Закликаємо всіх дотримуватися наступних порад:

🔺якщо ви перебуваєте вдома, зачиніть усі вікна та двері. В приміщенні не повинно бути протягу, що, як магніт, притягує кульову блискавку. Тримайтеся подалі від електроприладів, антен, проводів – всі вони притягують розряд.
🔺якщо ви перебуваєте на вулиці, уникайте високих дерев, металевих парканів, стін, біля яких ростуть дерева.
🔺якщо ви опинилися в лісі, не ховайтеся від грози на узвишші. Знайдіть низькі дерева, що стоять поряд.
ховатися під одиноким високим деревом небезпечно для життя. Ні в якому разі не бігайте й не плавайте. Важливо, що дуб, тополя, сосна та ялина – найбільш уразливі для розрядів електрики, найменше – верба, клен та кущі.
🔺якщо ви опинилися в полі, знайдіть заглиблення в землі. Воно повинно бути сухим – волога земля сильніше проводить електрику.
🔺якщо гроза застала вас під час прогулянки на велосипеді чи мотоциклі, терміново зупиніться – це небезпечно.

Запам’ятайте: всі електричні прилади, зокрема мобільні телефони, є своєрідними приймачами для кульових блискавок. Тому в жодному разі не користуйтеся ними під час грози та негайно їх вимкніть.

☝️Ці прості поради можуть допомогти уникнути сумних наслідків, тож поділіться із ними всіма, кому вони можуть знадобитись.

📞У разі виникнення будь яких проблем у сфері житлово-комунального господарства через непогоду — повідомляйте про них за номером телефону Контакт центру міста Краматорська 099-099-1505 (працює цілодобово).