На другому Міжнародному саміті  міст і регіонів Президент наголосив на необхідністі європейської єдності


«Маємо зробити все, щоб якнайшвидше завершити (і завершити справедливо!) цю російську війну, яка триває на території України, але ставить своєю мішенню всю Європу, європейську єдність, весь європейський проєкт», – на цьому наголосив Президент України Володимир Зеленський під час другого Міжнародного саміту міст і регіонів, що відбувся сьогодні у Києві.
Глава держави зауважив, що торік Україна вперше на загальнодержавному рівні відзначила День Європи 9 травня – наступного дня після відзначення річниці спільної для європейських народів перемоги над нацизмом.

«Ми маємо завжди пам’ятати: коли Європа розділена, коли Європою правлять страх, гордощі і несправедливість, коли лідерам Європи не вистачає рішучості, а вороги Європи дозволяють собі забути межі моралі та права, мир руйнується, і руйнується дуже швидко. І тоді потрібні колосальні зусилля, щоб мир повернути. Зараз для Європи точно такий же вирішальний час, який був, тоді, коли сучасний проєкт об’єднаної та мирної Європи лише починався», – підкреслив Володимир Зеленський.

Президентка Європарламенту Роберта Мецола у своєму виступі нагадала обіцянку зробити Україну повноцінним членом ЄС. За її словами, український шлях до ЄС багато в чому унікальний, оскільки треба враховувати необхідність відбудови інфраструктури і економіки.
«Ми повернемося і відбудуємо разом, бо Україна – то Європа, а Європа – то Україна», – сказала вона.

Перед учасниками саміту виступили Віце-прем’єр-міністр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, голова Офісу Президента Андрій Єрмак та інші високопосадовці.
У роботі саміту взяла участь делегація Донецької області, очолювана заступником голови Донецької обласної державної адміністрації Олександром Шевченком, до складу якої також увійшли начальниця управління із забезпечення взаємодії з органами місцевого самоврядування Донецької ОДА Наталія Чукова та начальники міських військових адміністрацій.
За підсумками саміту заступник очільника Донеччини Олександр Шевченко підкреслив:
«Міжнародний саміт міст і регіонів дуже важливий для України зокрема для Донеччини. Це можливість інтеграції проєктів, обміну досвідом та спілкування з представниками 16 країн Європи, США, понад 100 іноземними делегатами. Це свідчить про готовність міжнародних партнерів і далі допомагати, про готовність й надалі надавати підтримку Україні. Символічно, що цей саміт проходить сьогодні, в День Європи. Саме 9 травня 1950 року французький міністр закордонних справ Роберт Шуман виступив з ініціативою налагодити в Європі спільну координацію та контроль за важкою промисловістю, що унеможливило б підготовку окремоі‌ краі‌ни до новоі‌ віи‌ни. Працюємо далі над втіленням політик для досягнення європейських стандартів життя в Україні».

Результатом заходу стало підписання нових угод у рамках міжнародного територіального співробітництва з громадами з Німеччини, Польщі, Словаччини, Молдови, а також ухвалення підсумкової Декларації саміту.

✍️ Донецька облдержадміністрація