На Донеччині пройшов історико-культурний фестиваль «Дике Поле. Шлях до Європи»

18.07.2021, 18:33, 98,

Фестиваль проходить щороку в межах охоронної зони Українського степового природного заповідника «Кам’яні Могили» неподалік Маріуполя. Такий незвичайний і вражаючий за своєю масштабністю захід відбувся вже у п’яте.

Відкриваючи фестиваль, до учасників та гостей свята звернулись голова Донецької обласної державної адміністрації, обласної військово цивільної адміністрації Павло Кириленко та заступник командувача Операції об’єднаних сил Віктор Ганущак. «Багато століть саме на тій  території, де розташується сьогодні Український степовий природний заповідник «Кам’яні Могили» наші пращури зустрічали й зупиняли навали ворогів. Вони мужньо відстоювали своє право на ці землі, а пізніше – право на власну державу. Так і сьогодні наші захисники зовсім поруч від цих місць зі зброєю в руках доводять право України на Незалежність», – зауважив у своїй вітальній промові Павло Кириленко. Він наголосив, що саме через такі святкові дійства мешканці Донеччини та її гості мають нагоду дізнатись більше про історію нашої держави та рідного краю.

Серед тридцяти громад на фестивалі була представлена й Краматорська міська територіальна громада. Фольклорний гурт «Курінець» облаштував незвичної краси локацію – справжня українська хата, у шинку біля якої гостей свята частували смачним українським борщем, пампушками та іншими смаколиками. Зовсім поруч із нею сиділи справжні запорозькі козаки, які представили театралізовану постанову «Лист запорожців турецькому султанові». На локацію краматорців завітав і міський голова Олександр Гончаренко. А трохи пізніше ввечері наші курінчани запалювали настрій відвідувачів фестивалю вже зі сцени, виконуючи українські народні пісні.

З огляду на те, що фестиваль має історико-культурне спрямування, із різними епохами історії України гостей свята знайомили колективи реконструкторів, серед персонажів дикого поля були скіфи, лицарі та козаки, військові Збройних сил України та Національної гвардії. Для найменших відвідувачів працювало містечко атракціонів, де можна було пострибати на батутах, або ж навчитись стріляти з лука, народні майстри та майстрині зорганізували ярмарку, а розважальна частина фестивалю тривала до пізньої ночі, хедлайнерами вечору став гурт «Тінь сонця», чия музика у стилі «козацького року» додала атмосферності чудовому святу.