Краматорському тролейбусу 50 років!


У кінці 60-х років Краматорськ стрімко розбудовувався. Активна житлова забудова потребувала вирішення транспортного питання. Тролейбус було обрано як більш прийнятний для вже існуючих на той момент вулиць центральної частини міста.

Вже у листопаді 1971 року у місті вже було збудовано першу випробувальну, а на початку 1972 року додалась ще одна. Офіційно обидва маршрути було введено в експлуатацію  у травні 1972 року, після завершення усіх випробувань на маршрутах міста працювало 15 тролейбусів, що перевозили людей із густонаселеного 179 мікрорайону до прохідних Новокраматорського машинобудівного заводу в районі вулиці Дружби. Так розпочалась історія розвитку краматорського тролейбусу!

Із часом тролейбусна мережа міста охоплювала нові житлові мікрорайони, існуючі маршрути було подовжено – тролейбус став обслуговувати мікрорайон Станкобуд, перевозити на роботу працівників великих підприємств: Краматорського заводу важкого верстатобудування та Енергомашспецсталі. Додавались нові маршрути, збудовано тролейбусне депо в районі вулиці Аероклубної на 100 машиномісць.

Краматорський тролейбус стійко пережив окупацію міста у 2014 році, після чого отримав «друге дихання» – у 2015 році у місті збудовано нову лінію, що дозволила сполучити тролейбусним рухом центр Краматорська зі Старим містом. Парк КП «КТТУ» суттєво розширився за рахунок придбання сучасних низькопідлогових машин, у тому числі на автономному ходу, частина старих тролейбусів пройшла капітальний ремонт. Завдяки тісній співпраці із комітетом доступності міста тролейбуси обладнані гучномовцями.

Тролейбус у Краматорську невпинно розвивається. Придбання машин на автономному ходу у свій час дозволило сполучити центр міста та віддалені густонаселені райони, міські селища зручним, дешевим та містким транспортом.

Сьогодні, в умовах воєнного стану краматорський тролейбус залишився єдиним видом громадського транспорту у місті. Він швидко адаптувався до умов воєнного стану, схеми руху актуалізували, тож тролейбус почав обслуговувати великі міські селища, мешканці яких із зупинкою руху автобусів могли лишитись відрізаними від міста.

Вітаємо колектив КП «Краматорське трамвайно-тролейбусне управління» з 50-річчям. Зичимо усім, щоб війна закінчилась якомога скоріше, а підприємство – продовжило розвиток ще більш швидкими темпами!