Донеччани-державотворці: Степан Чубенко


Степан Чубенко — мешканець Краматорська, народний Герой України, школяр і патріот, народився 11 листопада 1997. За свою проукраїнську позицію його жорстоко катували та вбили бойовики проросійської терористичної організації «ДНР».

Степан вчився у краматорській загальноосвітній школі № 12, захоплювався спортом. Займався греко-римською боротьбою, потім футболом, захищав ворота юнацької команди «Авангард» з Краматорська, мріяв стати професійним воротарем. Вболівав за донецький «Шахтар», відвідував його матчі, їздив з командою по іншим містам України. З друзями організував команду КВК, разом вони опікувалися дитячим будинком в Краматорську, часто відвідували малюків, привозили їм іграшки, одяг, книжки, ласощі. Своїй дівчині Степан говорив, що коли вони одружаться, то окрім власних дітей обов’язково когось всиновлять.

З початком проросійських виступів в Україні 2014-го року Степан брав участь в мітингах в Краматорську на підтримку цілісності України. Ризикуючи життям, Степан зняв з міської площі ДНРівський прапор. Разом із друзями вони активно допомагали українським військовим та цивільному населенню.

У липні 2014 року Степан поїхав до друга в Київ. 23 липня сів на поїзд у столиці, щоб повернутися додому. Їхав через Донецьк, де був затриманий бойовиками з батальйону «Керч», за однією з версій, за жовто-блакитну стрічку на рюкзаку, а за іншою, — через те, що вступив у суперечку з ними, відстоюючи позицію єдиної неподільної країни. Бити неповнолітнього хлопця бандити почали ще в Донецьку. Потім відвезли до Горбачево-Михайлівки, де після страшних катувань розстріляли. Це сталося 27 липня 2014 року.

Тіло Степана вдалося розшукати тільки у жовтні 2014 року. Поховання відбулось 8 листопада 2014 року в Краматорську.

Посмертно Степан Чубенко був нагороджений орденом «За мужність» III ступеню та відзначений званням «Народний герой України».

На згадку про героя у 2021 році у Краматорську був встановлений пам’ятник, а керівництво клубу «Авангард» прийняло рішення назавжди закріпити за ним перший номер.

Також була встановлена пам’ятна дошка біля входу на стадіон «Прапор» та меморіальна дошка в його рідній 12 школі. Тепер заклад названий його ім’ям.

З 2015 року якраз у цих числах, наприкінці липня, у Краматорську щорічно проходив футбольний турнір пам’яті Степана Чубенко. Ворог намагається стерти з лиця землі історію України, суне на нас своєю кровавою ордою, через що цього року неможливе проведення пам’ятного турніру, але після перемоги ми обов’язково продовжимо цю традицію…

Пам’ятаємо нашого юного земляка-героя, саме такі як Степан справжні #Донеччани_державотворці сьогодення!