3 грудня у світі відзначають Міжнародний день людей з інвалідністю


Сьогодні в Україні і всьому світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. Цей день – не свято. Головною метою його відзначення є привернення уваги до проблем людей з інвалідністю та захисту їхніх прав, гідності і благополуччя. “Безбар’єрність – це бачити людей серцем”, – гасло соціальної комунікаційної кампанії по просуванню безбар’єрного спілкування. Усі ми є невід’ємною частиною суспільства, в якому всім має бути комфортно незалежно від статі, віку, фізичних та інших особливостей, де кожному забезпечені однакові права і можливості реалізації. 

За підтримки першої леді Олени Зеленської в Україні розроблено та впроваджується “Довідник безбар’єрності” – посібник покликаний зафіксувати нові норми безбар’єрної мови та стати гідом з коректного спілкування. Над фіксацією нових норм працювала група експертів з різних сфер.

«У комунікації приховано набагато більше сенсів, ніж нам здається. Цей Довідник допоможе розкрити нові, додаткові смисли, коли в центрі уваги – людина та її різноманіття. І це стане першим кроком у формуванні нової етики спілкування», – зазначила Олена Зеленська під час презентації довідника журналістам і головним редакторам провідних українських медіа у вересні.

Коректна форма висвітлення проблем людей з інвалідністю може допомогти достукатися до сердець простих українців, щоб ті ламали стереотипи та упередження у міжособистісному спілкуванні і використовували повагу до кожної людини. Достатньо лише усвідомити просту істину:  наші особливості і різність – це наша перевага. Тільки різними ми стаємо повноцінними.