28 червня — День Конституції України


Сьогодні річниця ухвалення Основного Закону, за яким живе Україна!

Нашій Конституції виповнилося 26 років. Наша сучасна Конституція зовсім молода. Але історія державотворчого процесу в Україні налічує сотні років.

“Договір та Встановлення прав і вольностей Війська Запорозького та всього вільного народу … між Ясновельможним гетьманом Пилипом Орликом та між Генеральною старшиною, полковниками, а також названим Військом Запорозьким” — так звана “конституція” Пилипа Орлика 1710 року — перший у Європі документ, що регламентує можливість існування демократичної республіки.

Згідно з ним з’являлись обмеження гетьманських прерогатив, у документі також говорилось про парламентаризм, зменшення соціальної експлуатації та збереження особливого статусу запорожців, про боротьбу за політичне і церковне відокремлення від Московії.

Сучасна ж українська Конституція, в частині прав і свобод громадян та їх обов’язків, визнана Венеціанською комісією як одна з найдемократичніших у світі.

Конституція України також регламентує обов’язки громадян по захисту суверенітету та територіальної цілісності Держави. Тисячі героїчних українців, мужні жінки й чоловіки, іноді ціної власного життя доводять, що наша Конституція — це про європейський вибір України. Про бажання нашого народу жити у сучасній та демократичній державі, що є невід’ємною частиною розвинутого, цивілізованого світу.

З Днем Конституції, тебе, український народе!
Ми разом все подолаємо!
Краматорськ, Україна🇺🇦