Це велика втрата для мистецької спільноти. Іван Іванович народився 15 вересня 1935 року в селі Лугове Кримської області. В 1956 році закінчив Сімферопольське художнє училище ім. М. Самокиша. Працював в області живопису, графіки, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва.
Активна творча діяльність почалася з участі у Всеукраїнській художній виставці в 1956 році. Цього ж року художник переїхав із Криму в Донецьк, а в 1957 році – в Краматорськ.
В 60-і роки Іван Іванович приймав активну участь в художньому оформленні та благоустрої нашого міста, був головою Художньої ради і головним художником Краматорська на громадських засадах. Іван Базилевський – один із ініціаторів створення картинної галереї у Краматорську. В 1971 році Івана Базилевського приймають в Спілку художників СРСР.
Іван Базилевський – автор скульптур і багатьох пам’ятників у Краматорську, Донецьку, Києві.
З 1991 року Іван Базилевський – член Національної спілки художників України. За його участю проводиться художня та архітектурна реконструкція об’єктів міста, скверів і площ. Тричі був депутатом міської ради, неодноразово входив в правління Спілки художників України (Донецьке відділення), а також обирався делегатом з’їзду художників України. Всі роки він продовжував вести велику громадську діяльність, будучи головою Художньої ради художнього музею і міста. Паралельно займався творчою діяльністю, брав участь у виставках.
За сприяння Івана Базилевського та його особистої участі, в місті були встановлені меморіальні дошки педагогу-новатору В.М. Шейману (2007), голові Ради Міністрів УРСР О.П. Ляшко (2012) та інші. Він автор і виконавець багатьох проєктів пам’ятників. Серед них пам’ятник Т.Г. Шевченко (2008). Іваном Базилевським проведена генеральна реконструкція пам’ятника народному артисту УРСР Л. Бикову (2012).
Талановитий художник, педагог, громадський діяч, він знайшов своє місце в житті. Твори майстра зберігаються в багатьох колекціях музеїв України.
Іван Базилевський брав участь у виставках в нашій країні та за кордоном. Він учасник 14-ти персональних виставок, в тому числі 2-х закордонних у Єгипті та Німеччині. Як живописця і графіка майстра знають в країнах ближнього і далекого зарубіжжя. Його роботи знаходяться в приватних колекціях Німеччини, Польщі, Єгипту, Канади, США, Італії та інших країнах.
Прізвище та інформація про Івана Івановича Базилевського внесені до «Загального словника художників», випущеного видавництвом VEBE.A.Seemann, Лейпциг, Німеччина, який включає в себе статті про живописців, графіків, скульпторів, архітекторів та представників прикладного мистецтва всіх епох і культурних областей, а також в «Енциклопедію сучасної України».
Світла пам’ять про Івана Івановича Базилевського завжди буде жити в серці кожного, хто був знайомий з творчістю цього талановитого Митця.
Співчуваємо рідним та близьким. Сумуємо разом з вами…