Звіт старости Ясногірського старостинського округу за 2021 рік


Згідно зі статтею 54-1, пунктом 6 Закону України „Про місцеве самоврядування в України”, староста звітує перед міською радою та жителями старостинського округу про свою діяльність не рідше одного разу на рік.

Виконуючи вимоги цього закону щодо щорічного звітування старости про виконану роботу пропоную звіт про роботу старостинського округу за 2021 рік.

До складу Ясногірського старостинського округу входить один населений пункт смт Ясногірка.

Загальна площа території смт Ясногірка 1160,6 га, у тому числі землі житлової та громадської забудови – 603,1 га, землі сільськогосподарського призначення -160,2 га, землі промисловості – 89,0 га, землі лісогосподарського призначення – 8,0 га, землі водного фонду – 18,4 га і інші землі – 281,9 га.

Чисельність населення селища на 01.01.2021 року складає 8205 осіб, із них: дошкільнят – 347, дітей шкільного віку – 878, пенсіонерів – 2868, осіб працездатного віку – 4112. Також в селищі мешкає 152  вимушено переміщені особи.

В порівнянні з 2020 роком у функціонально – галузевій структурі промислового комплексу змін не відбулось.

            На території працює 9 підприємства, з яких найбільш питому вагу займає промислове підприємство – ТОВ «Краматорський завод металевих конструкцій» Також питому вагу в сплаті податків відіграють фізичні особи підприємницької діяльності чисельність яких складає 47 осіб.

            Територією селища проходить Краснолиманська залізниця, яка займає площу 75,7 га і є одним з найбільших платників земельного податку( 5 431 тис.грн. 2020рік).

            Суттєвими джерелами наповнювання бюджету є ПДФО за попередніми розрахункамиу сумі 37 000 тис грн., акцизний податок на пальне (5 600 тис. грн.). та єдиний податок (1 900 тис.грн.)

В селищі працює 2 школи ЗОШ І-ІІІ ступенів № 21 та №30, де навчається 642 дитини, а також функціонує дошкільний навчальний заклад № 15 (ясла-садок) „Веснянка” комбінованого типу, де виховується 105 дітей, якого виходячи з зазначеної вище кількості дітей дошкільного віку вкрай замало. Є потреба в будівництві нового дошкільного навчального закладу.

Медична допомога населенню смт Ясногірка надається КНП ЦПМСД Краматорської міської ради № 3 та Краматорською міською лікарнею № 2.

            Для розвитку культури і духовності в селищі працюють заклади культури: клуб «Зоря» та філія бібліотеки ім. Свєтлова № 8.

Як староста, брав участь у всіх пленарних засіданнях Краматорської міської ради, її виконавчого комітету та в нарадах різного спрямування, де представляю інтереси мешканців селища. Виконую доручення міської ради, її виконавчого комітету та міського голови, інформую їх про виконання доручень, здійснюю прийом громадян.

Прийом громадян відбувається згідно затвердженого графіка особистого прийому громадян. У поточному періоді проведено 39 особистих прийомів, з них 1 спільний з міським головою Краматорської міської ради Гончаренко О.В. Прийнято на особистому прийомі 42 громадянина, з питань, які розглядались на прийомі більшість задоволено.

Письмових звернень громадян та запитів про доступ до публічної інформації надійшло від 8 громадян. По всіх зверненнях надано відповіді, або прийнято відповідні рішення. Майже 96,2 % звернень вирішуються позитивно на користь заявникам. Ряд питань не можуть вирішуватись на їх користь відповідно до вимог чинного законодавства, про що заявникам надано роз’яснення.

За характером порушених у зверненнях питань головне місце займають питання комунальної та соціальної сфер: капітальний ремонт доріг, водопровідних мереж, ремонт зовнішнього освітлення, якісне надання послуги електропостачання.

Одним з показників роботи є листування у різні інстанції для вирішення проблем селища. Показово, що у звітному році кількість вихідної кореспонденції склала 342 листа. вхідної кореспонденції – 248 листів. І це не просто ділове листування, а воно приносить конкретні позитивні результати для селища.

У першому кварталі 2021 року старостинський округ здійснював ведення реєстру територіальної громади, за цей період було зареєстровано місце проживання – 74 особи, знято з реєстрації – 78 осіб, але з 1 квітня 2021 функцію ведення реєстру територіальної громади передано до управління реєстраційних повноважень та ведення реєстру територіальної громади м. Краматорськ.

Як один із напрямків роботи надання адміністративних послуг населенню є видача довідок та актів різноманітного характеру громадянам, в межах наданих повноважень, так всього в 2021 році видано 686 довідок та 63 акта.

Звернулися за отриманням характеристик з місця проживання для представлення до різних організацій 32 особи.

В 2021 році прийнято документів для оформлення субсидії на комунальні послуги від 77 мешканців селища.

За звітний період було проведено передачу на баланс Краматорської міської ради усіх основних засобів та матеріальних цінностей, земельних ділянок селищної ради та документації на них.

Здійснена передача на державне зберігання до архівного відділу Краматорської міської ради документів Ясногірської селищної ради постійного зберігання у кількості 114 справ та з кадрових питань у кількості 202 справи.

З метою профілактики правопорушень адміністративного законодавства, серед населення проводиться постійна роз’яснювальна та попереджувальна робота.

Протягом 2021 року на території селища було виконано наступні заходи:

– почато капітальний ремонт центрального водогону по вул. Петрівська;

– підтримувався задовільний санітарний стан на території селища, проводились заходи по обкосу карантинних трав, вирубки сухих дерев, чагарників, в належному стані підтримувалась братська могила розташована по вул. Баженова;

– постійно здійснюється моніторинг за дотриманням на території старостинського округу санітарного стану селища, ведеться контроль за своєчасним вивезенням сміття КАТП 052810;

– підтримується в робочому стані система вуличного освітлення селища протяжністю 50 км., яка нараховує 705 світло точок.

– надається допомога мешканцям селища щодо пере адресації заяв різного характеру, пропозицій, інформацій посадовим особам міської ради, її виконавчого комітету та інших інстанцій.

– з небайдужими мешканцями селища прийняв участь в громадському обговорені проекту «Нової маршрутної мережі руху громадського транспорту».

Звітній період видався вкрай нелегким з того що планувалось зробити, зроблено вкрай дуже мало.

На доказ, хочу порівняти останні роки розвитку селища зі звітним 2021 роком. До приєднання територіальна громада селища Ясногірка була самодостатньою, селищний бюджет за 2020 рік складав 23 804 тис. грн. у тому числі: 16 810 тис. грн. закріпленні податки та збори 6 994 тис. грн. субвенція з державного та міського бюджету.

Щороку на території селища за рахунок коштів селищного бюджету будувалось близько 5 км. доріг з асфальтовим покриттям, та майже по 3 км доріг капітально ремонтувалося, (для довідки загальна протяжність вулично – дорожньої мережі селища 59 км. з них 39 км. з асфальтовим покриттям), при такому темпі розвитку як був, нам би ще чотири роки самостійності і всі вулиці селища були б з асфальтовим покриттям (залишилось 20км.). Капітально відремонтовані мережі вуличного освітлення протяжністю 30 км., встановлювались дитячі ігрові майданчики. А звітній період відзначився тим, що побудоване в попередні роки підтримувалось в належному стані, нове будівництво не здійснювалось.

Мої зусилля направленні на вирішення питання ремонту доріг в цьому році не увінчалися успіхом. А так, я хочу сказати, що громади при об’єднанні втрачають свою незалежність, стають придатками центральної частини ОТГ. В такому випадку краще залишатися самостійними, ніж втратити свою незалежність.

Але не зважаючи на всі труднощі, які виникли переді мною на першому році роботи на посаді старости, я впевнений, що мене почують, і ми відновим темпи розвитку селища до  рівня попередніх років, керівництво об’єднаної територіальної громади м. Краматорськ не залишить нас на самоті та зверне увагу на наші проблеми.

Звітуючи сьогодні перед вами про свою роботу, сподіваюсь на те, що в обговоренні звіту, даючи об’єктивну оцінку роботи старости, внесете конкретні пропозиції щодо вдосконалення діяльності в подальшому.

Хочу подякувати за довіру, за підтримку і співпрацю всім жителям селища та керівництву територіальної громади.

Всім бажаю здоров’я, наснаги та впевненості у завтрашньому дні!!!

Староста Ясногірського СО                                                                                       Микола ГРЕБЕНЮК