Звіт старости Шабельківського старостинського округу за 2021 рік


Згідно рішення Краматорської міської ради від 17.12.2020№ 2/VIII-19 «Про утворення старостинських округів Краматорської міської ради» був створений Шабельківський старостинський округ до якого входять селища Шабельківка, Ясна Поляна, Софіївка, Олександрівка. На території 3060 домогосподарств в яких зареєстровано 7536 осіб: з них діти від 0-17років – 987, старші 60 років – 2228 чоловік.

Веду свою роботу на окрузі відповідно до Конституції України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про запобігання корупції» та Положення про старост Краматорської міської ради.

Соціальна інфраструктура селища складається з НВК № 32, амбулаторія №5, комунальний заклад ПК «Ювілейний», філії бібліотеки імені Г.Т. Шевченка, відділення Укрпошти.

Щодо економічного становища на території округа відсутня промисловість, мешканці працюють на підприємствах міста. В сфері підприємницької діяльності діють 10 торгових точок.

В приміщенні старостинського округа ведуть прийом спеціаліст водоканала по понеділкам, спеціаліст КАТП по середам,с пеціаліст служби ведення реєстру та реєстраційних повноважень по середам надає послугу місця реєстрації та довідку з місця реєстрації.

З 11 листопада почали працювати офіцери громади.

За період з 01.01.2021 року по 15.11.2021 до старостинського округу надійшло 100 листів від організацій та підприємств, відіслано 175 листів відповіді та клопотання.

Надано 835 довідок та актів різного характеру згідно Порядку видачі довідок та актів в старостинських округах Краматорської міської ради. Характеристик 15,актів обстеження жилищно побутових умов 22. За наданням субсидії звернулося 367 чоловік та пільгового твердого палива 28 чоловік.

Як староста я є членом виконавчого комітету Краматорської міської ради, беру участь як у засіданнях виконавчого комітету так і підготовки матеріалів для рішень (обстеження автобусних зупинок та дитячих майданчиків, акт обстеження аварійних дерев).

За тісної співпраці з адміністрацією школи та Службою у справах дітей при старостинському окрузі працює рада профілактики правопорушень, в якій приймаю участь у засіданнях та проводимо обстеження сімей які опинилися у складних життєвих обставинах для надання допомоги, протягом року обстежили 6 сімей.

Допомагала в організації та проведені культурних традиційних заходів у громаді а саме: свято Масляної, день захисту дітей, вшанування ветеранів війни, день селища разом з колективами КЗ « ПК Ювілейний», спеціалістів філії бібліотеки,вчителями станції юних техніків, «Планета Знань».

Співпрацюю з товариством Червоного Хреста та іншими благодійними організаціями, приймала участь в навчанні роботи з медіа простором та написанням проектів на гранд. Ці знання використовую в роботі разом з активом селища розробили 3 проекти для міської цільової програми «Громадський бюджет» комфортний шлях – безпека дітей,спортивно ігровий простір Софіївки,та творчий простір Маячаночка.

Разом з благодійними організаціями організовували роздачу захисних масок, продуктових наборів, одежі для малозабезпечених та багатодітних родин.

До Великдня в квітні разом з учасницями клубу активного довголіття «Століття» провели акцію надали пасхальні продуктові набори 6 багатодітнім родинам та 9 одиноким мешканцям похилого віку.

За 2021 рік провели 2 зборів мешканців селища

16 березня Громадські обговорення питання підтримки ініціативи заступника міського голови про рух автобуса за новим маршрутом № 33 сполученням «смт. Шабельківка – НКМЗ» за присутністі Сташкевича І.І. Безсоного А.О. Бахметьєва О.В., Литвиненко А.П.

6 липня обговорення нового порядку отримання пенсій мешканцями селища за участю спеціалістів Пенсійного фонду та спеціалістами Укрпошти.

20 березня було організовано актив Шабельківського старостинського округу у кількості 11 осіб проведено 4 засідання. Організовано та проведено весняну толоку до дня Перемоги навели лад на кладовищах по вулиці Бібліотечної та Шевченка де захороненні бійці які визволяли Шабельківку, висадили чагарники біля дитячого майданчика.

Приймала участь у засіданнях робочої групи Стратегія розвитку міста надавала дані для аналітичної довідки, а також надала пропозиції щодо включення в стратегію, а саме:

розвиток та модернізація інфраструктури водопостачання – реалізація проекту «будівництво системи водопостачання селища «Степове»;

організація пішохідної інфраструктури селищ та старостинських округів – відновлення пішохідного тротуару по вулиці Доргомизського;

облаштування тротуарів другорядних вулиць селища а саме: Котляревського, Франка, Кедрова, Марініна, Виборзська;

модернізація місць загального користування:

будівництво спортивного майданчика біля будинку культури «Ювілейний»;

будівництво дитячого майданчика в селищі Софіївка район вулиці Ставропільська;

облаштування майданчика (вільного  творчого простору)за будинком культури для проведення заходів, громадських зборів, проведення уроків на свіжому повітрі.

модернізація систем зовнішнього освітлення – заміна ламп на енергозберігаючі систем зовнішнього освітлення по вулицям Псковська, Бібліотечна, Козацька, Абхазська, Доргомизського, Тичини, Ковпака, Волгівська, Шевченко;

будівництво систем зовнішнього освітлення вулиць: Котляревського, Кедрова, Вишнева, Чернівецька, Шабельківська, Вербна, Ярова, Шаталова, Клушина.

впровадження роздільної системи збору твердих побутових відходів – організація пункту зборів вторинної сировини (скло, пластик, батарейки) на території селища або контейнери для роздільного збору;

встановлення компостера на території для прийому листя та переробки гілок на щепу або полети;

створення на території школи вирощування декоративних рослин для озеленення селища;

покращення стану водних об’єктів та створення зон відпочинку біля водойм розчистка русла р. Маячка з благоустроєм та укріплення берегів;

розробка проектів зон відпочинку на водоймах селища;

розробка та облаштування екологічних стежок.

Веду прийом громадян як у робочий час так і поза робочий за звітній період письмових звернень 6, через контакт центр 10, за телефоном 45. Мешканці зверталися з проблемами різного характеру, надавала роз’яснення, рекомендації та консультації де які вирішувалися відразу для вирішення інших зверталися до комунальних підприємств міста, відділам міської ради. Також спілкуюсь з мешканцями у групі Шабельківка у вайбер.

Разом з представниками МЧС, цивільного захисту, поліцією проводили рейди вулицями селища (було 4 рейду) для роз’яснення населенню правових наслідків щодо паління сухої трави ,опалого листя та дотримання правил з благоустрою, було складено 3 приписи,які були виконанні.

Організувала доставку квитанцій на оплату земельного податку та надавала роз’яснення щодо сплати податку.

За звітній період на території проведено ряд значних робіт з благоустрою,а саме:

Поточний ремонт доріг Рюміна, Волговська, Шевченко, Кочубея;

Ремонт та окраска дитячого майданчика по вулиці Волгодонській;

Ремонт та підключення зовнішнього освітлення на ділянках вулиць Франка,Кедрова,Виборська, Маринінна,Краснодарська;

Скошування трави по узбіччю дороги, прибирання випадкового сміття, утримання в належному стані місць загального користування. Бажалося щоб ця робота була постійною, а не періодичною.

Хочу подякувати всім мешканцям хто підтримує придомову територію у належному стані

Також дякую тим хлопцям котрі не чекали прохань з мого боку проявили свою небайдужу громадську позицію під час ліквідації наслідків негоди в липні, провели обрізку дерев.

Окремі слова подяки міському голові, нашому депутату,помічнику депутата за взаєморозуміння наших проблем та співпрацю.

Не все зараз залежить від міської влади (високі ціни, малі пенсії та зарплати).

Перш ніж казати ,що влада нічого не робить, треба почати із себе: прибрати біля свого подвір’я, підфарбувати, посадити квітник, допомогти старому сусідові – тож наше селище стане красивішим та чистим.

Я, як староста, хочу щоб до проблем нашого селища ставилися з порозумінням, а не казали, що у нас маленькій дохід. Я вірю що наше селище буде не окраїною міста, а комфортним пригородом

Староста                                                                                                                    С.Л. Бабакова