Звіт старости Красноторського старостинського округу за 2021 рік


Керуючись Конституцією та Законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів, Статутом Краматорської міської ради, Положенням про старосту та іншими нормативно – правовими актами, що визначають порядок його діяльності, звітую про роботу Красноторського старостинського округу за 2021 рік, який був утворений рішенням             № 2/VІІІ-19 від 17.12.2020 року Краматорською міською радою.

За посадою я є членом виконавчого комітету Краматорської міської ради, представляю інтереси жителів селищ Красноторка, Малотаранівка, Комишуваха, села Привілля.

Сприяю підготовці документів, що подаються до Краматорської міської ради та виконавчого органу, виконанню на території округу Програми соціально-економічного та культурного розвитку міської ради, затверджених рішенням міської ради. Беру участь у засіданнях виконавчого комітету міської ради – 43 засідання.

У зв’язку з реорганізацією селищної ради була проведена повна інвентаризація та передача документів, що на громадилися під час діяльності селищної ради до Краматорської міської ради, та до архівного відділу, справи та документи внесені до НАФ, документи тимчасового зберігання – 249 справ, особового складу-225 справ та постійного зберігання – 794 справи.

21 жовтня 2021 року Красноторська селищна рада була ліквідована.

Прийом громадян здійснюється за місцем роботи в межах робочого часу та в позаурочний час за місцем проживання жителів селищ. Особистий прийом громадян дає змогу контролювати стан дотримання їхніх прав і законних інтересів у сфері соціального захисту, культури, освіти, фізичної культури та спорту, житлово – комунального господарства, реалізації ними права на працю та медичну допомогу. Усім мешканцям, які звернулись на особистий прийом надано необхідну інформацію та перелік необхідних документів, контактні телефони, адреса.

Щодо покращення умов надання послуг була укладена Угода про співпрацю з Краматорським міським центром зайнятості від 23.02.2021 року та підписаний Меморандум про співпрацю з Управлінням Пенсійного фонду України у м. Краматорську 01.03.2021 року.

Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську в адмінбудівлі старостинського округу відкрили «Агентський пункт обслуговування громадян», який веде прийом ІІ четвер місяця.

За звітній період працівниками старостинського округу надавались послуги населенню згідно із переліком довідок затвердженим рішенням виконавчого комітету від 18.08.2021 №1076, а саме: було видано довідок – 260, характеристик – 23, отримано та надіслано 324 листа в різні установи та організації.

Приймала постійну участь та представляла інтереси жителів селищ, які зверталися за наданням матеріальної допомоги в лікувальних цілях. Всі звернення були підтримані та задоволені, складено – 63 актів обстеження матеріально – побутових умов.

Надано консультацій при особистому зверненні громадян та за допомогою телефону – 78 звернень;

Було здійснено виїзних прийомів до с. Привілля – 5, смт. Комишуваха – 3.

На території старостинського округу були проведені виїзні прийоми міського голови Олександра Гончаренко разом з Першим заступником міського голови Романом Зеновим.

Ведуться прийоми згідно графіка депутатами міської ради:

– Тарасевич М.С., смт. Красноторка , вул. Бєлгородська, 97;

– Дубинський С.П., смт. Малотаранівка, вул. Українська,81.

Станом на 01 листопада 2021 року на території Красноторського старостинського округу налічувалось:

смт Красноторка – 2395 чоловік (1232 домоволодінь);

смт.Малотаранівка – 2900 чоловік (1639 домоволодінь);

смт Комишуваха – 344 чоловік (228 домоволодінь);

с. Привілля – 218 чоловік (85 домоволодінь);

Всього: 5857 (3184 домоволодінь);

Населення округу станом на 01.11.2021 року становить;

Із загальної кількості населення:

пенсіонерів – 1773 чоловік (ч.-721, ж-1050);

інвалідів І-ІІІ групи – 42 чоловік;

молоді віком до 20 років – 536;(ч – 257, ж – 279);

дітей шкільного віку – 765;

дітей дошкільного віку –296;

дітей від 1 до 3-х років – 144.

Прописано – 214 чоловік (139- дорослих, 75 дітей);

Прописано новонароджених дітей – 35 дитини;

Знято з реєстраційного обліку – 78 чоловік;

Пере прописано – 88 мешканців;

Виписано померлих – 111 людей;

Прописано по досягненню віку – 56 мешканців;

Прописано за зміною прізвища – 39 чоловік.

На території старостинського округу знаходяться:

1. будинок культури «Міленіум»;

2. бібліотеки – 2;

3. поштових відділення зв’язку «Урпошта» – 2;

4. відділення Нова пошта – 1;

5. амбулаторія – 1;

6. аптека – 1;

7. ЗОШ І-ІІІ ст. №33 – директор Аннабердієва Т.М. – 240 учнів;

8. ЗОШ І-ІІ ст. №13 – директор Усцова О.І – 214 учня;

9. дошкільний заклад № 87 – завідуча Ганоченко Ю В. – 120 дітей;

10. інтернат №33 -75 дітей – директор Комісаренко С.О.;

11. Свято – Пантелеймонівський храм;

12. об’єктів торгівлі – 15 шт. (змішаної форми торгівлі – 7, продовольчі – 7, будматеріали – 1);

13. об’єктів побутового обслуговування – 2 перукарні.

Між селищами та містом постійно налагоджено транспортне сполучення. Перевезення мешканців здійснює АТП 11410, рейси:

7 (смт. Малотаранівка- вул. Комерційна);

7-а ( смт. Малотаранівка –м-н Лазурний) ;

19 (смт. Комишуваха- вул. Комерційна).

Жителі селищ беруть активну участь в соціально – економічному та культурному житті округу. Надаються пропозиції щодо, ремонту доріг комунальної власності, вуличного освітлення, благоустрою селищ. Для більш швидкого реагування заяв мешканців, працює міський «Контакт-Центр».

На жаль, вкрай проблемним питанням залишається наша культура та піклування про навколишнє природне середовище, коли всупереч здоровому глузду створюються стихійні сміттєзвалища та викидається сміття у лісосмугах та біля річки, а проводити постійно прибирання всіх смітників практично неможливо. Недарма народна мудрість каже: «Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять». Тому і нам потрібно додержуватись народної мудрості, тоді і у нас будуть чисті і охайні селища, які були б прикрасою всього міста.

На виконання рішення виконавчого комітету Краматорської міської ради «Про уповноваження старост старостинських округів складати протоколи про адміністративні правопорушення» було виписано приписів – 22, усі зауваження були виконані.

Територію старостинського округу обслуговує КП «ДРУАС», який підтримує задовільний санітарний стан на території населених пунктів: проводились заходи по обкосу карантинних трав, вирубки сухих та аварійних дерев, чагарників, дренажних канав, ямковий ремонт доріг, в належному стані підтримується братська могила розташована в смт. Красноторка.

У зимовий період проводили підсипання вулиць піщано-сольовою сумішшю.

Згідно рішення Краматорської міської ради від 27.01.2021 року № 4/VІІІ-138 балансоутримувачем майна комунальної власності – об’єктів зовнішнього освітлення являється КП «Міськсвітло», яке проводить роботу по заміні ламп вуличного освітлення, електро – контактних реле та інше.

Не допускаю на території округу дій чи бездіяльності, які можуть зашкодити інтересам територіальної громади та держави. Дотримуюся правил службової етики, встановлених законодавчими актами України, актами міської ради. Працюю для покращення умов життя та побуту населення округу.

Тримаю на постійному контролі сім`ї, які потребують посиленої уваги, де проживають малолітні діти. Разом зі Службою у справах дітей проводились рейди обстеження таких родин.

Завдяки залученню наших меценатів: підприємців, орендарів проводились разом з працівниками будинку культури «Міленіум», зустрічі, свято «8 Березня», свято дитинства, свято «День села», «Масляна».

Оцінюючи досягнуте, знаючи проблеми, будемо активно вести пошук шляхів їх вирішення, щоб забезпечити прискорення позитивних зрушень. Хочу відмітити, що для вирішення деяких питань треба бажання всіх – зробити наші селища кращими.

Особливі слова подяки хочу висловити усім жителям Красноторського старостинського округу за активну громадянську позицію, також хочу подякувати міському голові Олександру Гончаренку, працівникам міської ради, депутатам міської ради Сергію Дубинському, Михайлу Тарасевичу, керівникам комунальних підприємств, всім, хто підтримує нас, хто дає поради, хто допомагає і словом, і ділом, тим, хто не просто критикує, а вносить пропозиції з покращення життя округу, тим, хто робить наш Красноторський старостинський округ кращим.

Староста                                                                                                Людмила ПАНАСЕНКО