Звіт старости Біленьківського старостинського округу за 2021 рік


У своїй діяльності як староста Біленьківського старостинського округу керувався Конституцією та Законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів, Статутом Краматорської міської ради, Положенням про старосту та іншими нормативно – правовими актами, що визначають порядок  діяльності старости.

Біленьківський старостинський округ був утворений рішенням № 2/VІІІ-19 від 17.12.2020 року Краматорською міською радою та складається із селища міського типу Біленьке та селища Василівська Пустош.

Територія округу складає 1526,3 гектарів, у тому числі територія смт Біленьке – 637,1 га, селища Василівська Пустош – 22,3 га. Протяжність дорожньої мережі  85 вулиць та провулків селища складає трохи більше 100 кілометрів.

Станом на 01.11.2021 року на території округу проживає 9463 громадян з них:

 • смт Біленьке – 9261
 • селище Василівська Пустош – 202
 • працездатного віку                – 5244  
 • пенсіонери, інваліди              – 2769
 • діти шкільного віку                – 1023
 • діти дошкільного віку            –   518
 • За 2021 рік померло – 154 жителів, народилося – 50 дітей.

На території старостинського округу зареєстровано та працюють:

 • ЗОШ №26 де навчається 591 дитина;
 • бібліотека;
 • 60 підприємств роздрібної торгівлі;
 • 2 АЗС;
 • 4 підприємства ТО автотранспортних засобів;
 • 1 ветеринарна лікарня;
 • 3 лазні;
 • 3 перукарні;
 • поштове відділення № 84318;
 • відділення “Нова пошта”;
 • ТОВ “Лайтнет”;
 • Аптека;
 • 2 Православні храми.

Основною формою роботи старости є захист інтересів населення, участь у засіданнях виконавчого комітету міської ради, підготовка рішень  міської ради, які сприяють втіленню та створенню програм соціально – економічного та культурного розвитку старостинського округу. Здійснюється постійний моніторинг стану дотримання прав і законних інтересів мешканців у сфері культури, освіти, фізичної культури та спорту, житлово-комунального господарства, реалізації права мешканців на працю та медичну допомогу. Надаються пропозиції щодо ремонту доріг та об’єктів комунальної власності, вуличного освітлення, благоустрою селища.   

Надається допомога мешканцям громади щодо переадресації заяв різного характеру, пропозицій, інформацій посадовим особам міської ради та її виконавчого комітету.

У зв’язку з реорганізацією селищної ради була проведена дуже ретельна робота особистого складу з повної інвентаризації майна, відбулась підготовка з передачею документів колишньої діяльності селищної ради до Краматорської міської ради та до архівного відділу, справи та документи внесені до НАФ , документи тимчасового зберігання, особового складу. За підсумками цієї роботи 21жовтня 2021 року Біленьківська селищна рада була ліквідована.

Відбулися особисті виїзні прийоми громадян 10.08.2021 міським головою та 19.08 2021 першим заступником міського голови. Всі порушені мешкавцями питання мешканцями були враховані та вирішені.

Відповідно до покладених на мене повноважень:

 – беру участь у засіданнях виконавчого комітету Краматорської міської ради;

 – виконую доручення міської ради, її виконавчого комітету, міського голови, інформую їх про виконання доручень;

 – постійно здійснюю особистий прийом громадян, які звертаються з проблемами різного характеру. Надаю рекомендації та консультації.

Так, протягом звітного періоду до мене на особистий прийом звернулося 204 особи (171 запит усний і 33 письмові). Усім громадянам, які звернулись, надано необхідну інформацію та допомогу у вирішенні їх питань.

Розглянуто 157 запитів на публічну інформацію, із них:

 • задоволено 131 запит;
 • надіслано за належністю 11 запитів;
 • відмовлено (не є розпорядником) 9 запитів;
 • ще не виконані 6 запитів.

Видано 977 довідок (склад сім’і, фактичне проживання, проживання на день смерті, сумісне проживання).

Складено 133 акта про фактичне проживання або не проживання, проживання на день смерті.

Видано 26 характеристик на мешканців селища.

Оформлено та передано в УПСЗН 26 заяв на надання субсидії малозабезпеченим мешканцям.

Сформовано та передано на затвердження Краматорської міської ради 13 справ на матеріальну допомогу мешканцям селища.

Складено 2 клопотання про виділення путівки на постійне місце проживання в будинок-інтернат для психохроніків.

Організовано захід біля пам’ятника воїнам-землякам та привітання за місцем проживання ветеранів з Днем Перемоги 9 травня.

Організовані 3 культурно-масові заходи на с. Василівська Пустош.

Заходи з благоустрою старостинського округу

Ведеться постійна роз’яснювальна робота з населенням з питань благоустрою:

 • Складено 3 адміністративні протоколи з порушення правил благоустрою
 • Видано 27 приписів про порушення правил благоустрою
 • Видано 147 попереджень
 • Проведено 10 загальних зборів членів громади на території   старостинського округу, із внесенням пропозицій до порядку денного зборів, допомагав у оформленні документів та складанні протоколів цих зборів

Неодноразово надавав допомогу ЗОШ № 26 у вирішенні  побутових питань

Здійснюю контроль за дотриманням на території старостинського округу громадського порядку;

За участю УЖКГ були виконані наступні роботи:

– ліквідовані самовільні звалища:  вул. Челябінська 16,  вул. Ветеранів 16, Дніпровська 42;

– проведено ліквідацію наслідків стихії в червні вздовж дороги на Василівську Пустош (прибирання намивів землі та повалених дерев);

– ліквідовані скупчення сміття та гілок біля контейнерів для ТПВ за адресами: вул. Софіївська 65,136,144,198,202, вул. Ровенська, вул. Титова пров. Тайшецький, вул. Хабаровська, вул. Бородіно, вул. Луцька 24, перех. Камська-Пирогова, перех. Кручковського -Дніпровська, перех. Новосибирська-Кручковського, пров. Вологодський;

– видалення аварійних дерев: вул. Новосибірська, Ровенська, Айвазовського, Багряна, Титова, Сахалінська, Дніпровська, Софіївська, Серафімовича;

– проведено ремонт мосту через р. Біленька по вул. Кокчетавська та вул. Абая;

– замінені аварійні опори зовнішнього освітлення по вул. Мостова, Бєляєва, Заводська;

– проведені ремонти дорожнього покриття по вул. Хабаровська, Софіївська, Бєляєва, Дніпровська, Айвазовського, Аджарська, Підгірна, Грабовського (до цвинтора)

– ремонт та облаштування нового дорожнього покриття дороги на        с. Василівська Пустош;

– облаштування пляжу на ставку с. Василівська Пустош;

– демонтаж асфальтнобетоного пагорба вул. Волоколамська;

– ремонт 3 дитячих майданчиків;

– облаштування нового дитячого майданчика на с. Василівська Пустош;

– здійснювався постійний покіс карантинних трав, порослі;

– виконаний ремонт пам’ятника;

– організовано ремонт аварійного зливного колодязя та облаштована територія вул. Челябінська 18;

– своєчасно були забезпечені умови функціонування та утримання доріг у чистоті (розчистка від снігу, посипка протиожеледним матеріалом доріг, прибирання доріг від посипного матеріалу, утримання узбіччя).

Також проведена перевірка установ та суб’єктів підприємницької діяльності щодо наявності договорів з КАТП на вивезення ТПВ. Виявлені недоліки були усунені.

Для недопущення випадків сказу домашніх тварин та великої рогатої худоби на території старостинського округу була проведена роз’яснювальна робота серед мешканців селища щодо необхідності вакцинації тварин. В результаті за допомогою співробітників старостинського округу працівниками ветеринарної служби було прищеплено 600 собак та кішок, 45 голів ВРХ. Також було здійснено 15 перевірок-рейдів щодо дотримання правил утримання собак та домашньої худоби, в результаті чого виявлено 9 порушень. З власниками собак та ВРХ була проведена профілактична бесіда. При повторній перевірці порушення були усунені.

Я вважаю, що з основними завданнями перед громадою ми впоролись, але Ви повинні усвідомити, що в більшості випадків староста не здійснює лише базові повноваження, які перелічені у Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні». Вони щонайменше в частині вирішення фінансових питань не є розпорядниками і перебувають в стані таких собі посередників між бажанням і потребами мешканців та можливостями ОМС.

Я хочу подякувати міському голові Олександру Гончаренку та його заступникам, працівникам міської ради, депутатам міської ради Володимиру Сергієнку та Ангеліні Шостак, УЖКГ, керівникам КП «ДРУАС», КП «Міськсвітло», КВП «КРАМАТОРСЬКИЙ ВОДОКАНАЛ», КАТП 052810, ДТЕК, небайдужим мешканцям та тим, хто підтримує нас, хто допомагає та вносить пропозиції для покращення життя громади, а не постійно критикує, тим, хто робить наш Біленьківський старостинський округ кращим.

Староста                                                                                                         Р.Б. Матюнін