Звіт Краматорського міського голови А.В. Панкова за 2019 рік


                                     Шановна громадо!

Відповідно до закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Статуту територіальної громади міста Краматорська звітую вам про підсумки роботи за минулий рік.

          Незважаючи на важкі іспити, що випали на долю Краматорська шість років тому, військові дії, що і досі тривають на відстані 100 км від Краматорська, на непросту ситуацію у зовнішньому світі та складний стан економіки країни, наше місто останні чотири роки живе та розвивається.

Краматорськ всі ці чотири роки дає багатьом іншим містам приклад того, як треба знаходити консенсус та консолідувати зусилля всіх мешканців на благо рідного міста. Наше місто поступово стає успішним та комфортним для життя.

Чотири роки розвитку Краматорська стали можливими завдяки спільній роботі депутатів та виконавчого комітету міської ради, робітникам комунальних, виробничих та комерційних підприємств, небайдужих представників громадянського суспільства та мешканців міста.

Ми здобули це разом. І я дякую всім вам, за ваш внесок в розвиток нашого міста. Дякую за те, що ми ці чотири роки всі разом  в робили наш Краматорськ мирним, комфортним та успішним.

Отже, що зроблено за 2019 рік

Про міську раду

У 2019 році Краматорська міська рада здійснювала свою роботу за принципами відкритості та прозорості. Протягом року організовано та проведено 16 сесій Краматорської міської ради, на яких прийнято 707 рішень.

На сесіях міської ради завжди присутні представники громадськості, ЗМІ, ведеться пряма трансляція засідань міської ради на офіційному сайті ради.

До управління містом та контролю за діяльністю Краматорської міської ради залучені громадські організації, підприємці, молодь  та громадяни усіх вікових категорій. У місті діють «Громадська рада Краматорська» та «Молодіжна рада Краматорська».

Про звернення громадян

В Краматорську набуло розвитку консультування з громадянами шляхом механізму електронних петицій. Також широко використовується традиційний механізм прямих звернень громадян.

Так, у 2019 році до виконкому Краматорської міської ради надійшло та було опрацьовано 5234 звернень проти 6060 відносно відповідного періоду 2018 року. З загальної кількості звернень майже 95 відсотків вирішено позитивно та надані роз’яснення.

Мною проведено 14 особистих прийомів: 1 спільний з керівниками структурних підрозділів виконкому Краматорської міської ради; 4 – виїзних за місцем проживання громадян в Біленьківській, Ясногірській, Шабельківській та Красноторській селищних радах. Під час прийомів було прийнято 72 громадянина, більшість питань, піднятих громадянами у зверненнях, було вирішено позитивно. Заступниками міського голови проведено 92 особистих прийомів, прийнято 266 громадян.

У виконкомі Краматорської міської ради активно функціонує «Телефон довіри», на який за 2019 рік надійшло 290 звернень, 199 з яких вирішено позитивно й в найкоротший термін.

Виконком міської ради контролює хід та термін розгляду звернень, за необхідністю здійснює зворотній зв’язок з громадянами. Спеціалісти відділу по роботі зі зверненнями громадян завжди з порозумінням та повагою ставляться до усіх, хто телефонує на «Телефон довіри» і намагаються зробити все можливе для вирішення їх проблем.

Щодо задоволення запитів на публічну інформацію

За 2019 рік надійшло 457 запитів на доступ до публічної інформації, з них 48 надійшли від юридичних осіб, 301- від фізичних осіб, 84 – від об’єднань громадян без створення юридичної особи, засобами масової інформації та журналістами надіслано 24 запита.

За результатами розгляду інформаційних запитів: задоволено – 246, відмовлено – 5, надіслано за належністю – 206.

Серед найбільш запитуваних документів: про надання копій документів, нормативно-правових актів, розпоряджень міського голови, рішень виконкому та міської ради; інформація щодо використання бюджетних коштів.

За тематикою найчастіше запитуваною була інформація довідкового характеру, про стан довкілля, про проведення робіт, послуг, правова, статистична, про фізичну особу тощо.

Про бюджет

За національним індексом прозорості місцевих бюджетів у 2019 році Краматорськ зайняв 3 місце.

За 2019 рік на казначейський рахунок бюджету міста (без врахування селищних рад) надійшло 2,1 млрд. грн., що на 25% більше, ніж за 2018 рік.

З них:

–  1 млрд. 140 млн. грн. або 54% – податки, збори;

– 69 млн. грн. або 33 % – надходження спеціального фонду;

– 897 млн. грн. або 42, 5 % – трансферти з державного та обласного бюджетів.

Частина міського бюджету через програму «Громадський бюджет міста» йде на фінансування громадських проектів жителів Краматорська.

Більш детальніше по доходній частині бюджету

Найсуттєвішими джерелами надходжень до бюджету міста є:

– податок на доходи фізичних осіб – 834 млн. грн. або 73 % від всіх податків та зборів;

– єдиний податок – 97 млн. грн.;

– плата за надання адмін. послуг – 9,4 млн. грн.;

– акцизний податок – 57,5 млн. грн.;

– доходи спеціального фонду – 69,2 млн. грн. (це доходи від продажу землі, благодійні внески, гранти).

Хочу звернути вашу увагу на видатки, які спрямовувались на різні сфери нашого міста.

Про соціальне забезпечення

У 2019 році в управлінні праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради на обліку перебувало близько 19 тис. осіб. Загальні видатки на фінансування виплат з соціальної допомоги склали 282 млн. грн. Управлінням розраховано діючих субсидій 26 тис. особам на загальну суму 17 млн. грн.

Протягом 2019 року 10 тис. сімей отримували адресну допомогу, яка призначається внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Витрати на таку допомогу склали 90 млн. грн.

Обсяг фінансування для відшкодування витрат за надані пільги 54 тис. особам складає 70 млн. грн.

Компенсації за надані соціальні послуги отримали 644 особи на суму 1 млн. грн.

Продовжується реалізація міської програми підтримки сімей, у яких виховуються діти з інвалідністю та діти з онкологічними захворюваннями. Видатки з місцевого бюджету склали 430 тис. грн.

На матеріальну підтримку статутної діяльності міських громадських організацій ветеранів та осіб з інвалідністю з міського бюджету спрямовано 334,3 тис. грн.

У листопаді 2019 року здійснено виплату з міського бюджету матеріальної допомоги онкохворим громадянам з числа ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, які зареєстровані у м. Краматорську.

У місті впроваджено роботу «мобільного соціального офісу». Виїзні прийоми «мобільного соціального офісу» здійснюються згідно затвердженого графіку. Прийом громадян проводиться у приміщенні чотирьох селищних рад, шістьох комітетах мікрорайонів міста та в громадських організаціях, які виявили бажання забезпечити організацію виїзних прийомів.

Протягом поточного року організовані та проведені 221 виїзний прийом, з них 40 проведено згідно затвердженого графіку та 181 здійснено на дому для обслуговування громадян, рухомість яких обмежена за станом здоров’я. На виїзних прийомах надані консультації та прийнято документи для надання соціальних виплат та житлових субсидій у 586 осіб, в т.ч. на дому у 186 осіб.

Стосовно підтримки сім’ї, дітей та молоді

Протягом 2019 року оздоровлено 1016 дітей, з них 660 дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Обсяг видатків оздоровчим закладам по оздоровленню дітей складає 6 млн. грн.

З метою забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа протягом 2019 року за рахунок співфінансування міського і обласного бюджетів (50х50) придбано 11 квартир, на загальну суму 3,7 млн. грн.

Для дитячого будинку сімейного типу на умовах співфінансування з обласного та міського бюджету (50х50) придбано автомобіль «Ford», вартістю 980 тис. грн.

За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій в 2019 році розпочаті роботи за проектом «Капітальний ремонт приміщень Центру соціально-психологічної реабілітації дітей служби у справах дітей Краматорської міської ради (ремонт харчоблоку)». Роботи будуть завершені в 2020 році.

За рахунок коштів місцевого бюджету за проектом «Капітальний ремонт приміщення служби у справах дітей» завершено ІІ чергу будівництва за адресою вул. Дружби, 9А, видатки склали 600 тис. грн.

Про охорону здоров’я

Асигнування з міського бюджету на забезпечення соціальних гарантій пільговим категоріям громадян у 2019 році склали – 12 млн. 183 тис. грн.

Кошти виділялись на забезпечення хворих ліками за пільговими рецептами, слуховими апаратами, стоматологічним протезуванням, засобами технічної реабілітації. Діти до двох років з малозабезпечених сімей, а також діти, що народжені від ВІЛ-інфікованих матерів, мали змогу отримати безкоштовне харчування (замінники грудного молока). Хворі на туберкульоз, що доліковуються амбулаторно, отримали харчові пайки, на які витрачено 214,786 тис. грн.

Профінансовано 11 цільових міських Заходів та Програм за напрямками: надання медичної допомоги населенню міста з серцево-судинними патологіями; забезпечення епідеміологічного благополуччя у місті; профілактика і лікування таких захворювань як ВІЛ/СНІД, туберкульоз, цукровий діабет, профілактика алкоголізму і наркоманії та інші. Загальна сума витрат на їх виконання в 2019 році склала – 3 млн. 524  тис. грн.

Окремо розроблені та затверджені Комплексні програми фінансової підтримки та їх розвиток для закладів первинного рівня надання медичної допомоги та для закладів  вторинного рівня надання медичної допомоги в нових умовах господарювання. Програми фінансуються з міського бюджету.

З метою покращення матеріально-технічного стану лікувальних закладів міського підпорядкування в 2019 році з міського бюджету витрачались кошти на закупівлю медичного обладнання, у т.ч. і високовартісного.

В ДТМО закуплено ультразвукову діагностичну систему вартістю 3 млн. 586,105 тис. грн. В міську лікарню №1 закуплено утилізатор термічний для медичних відходів, вартістю 500,0 тис. грн. В міську лікарню №3: два автоматизовані гематологічні аналізатори, вартістю 796,0 тис. грн.; стіл операційний, вартістю 540,0 тис. грн.; систему аналізу за Холтером Н-Scriby, вартістю 297,9 тис. грн.

Загальна сума витрат з міського бюджету в 2019 році на поставку та введення в дію медичного обладнання і оргтехніки в лікувальних закладах міста склала 14 млн. 291, 980 тис. грн.

В 2019 році витрачались кошти із міського бюджету для капітальних ремонтів і реконструкцій на об’єктах охорони здоров’я міста. Загальна сума витрат склала  7 млн. грн.

У клініко-діагностичної лабораторії міської лікарні №3 виконано будівництво пандусу (приведення його у відповідність до державних будівельних норм.

В центрі первинної медико-соціальної допомоги (ЦПМСД) № 1 завершено капітальний ремонт амбулаторії № 7 по вул. Спартака, 4, (селище Малотаранівка), відновлено роботу амбулаторії та прийом пацієнтів згідно графіків роботи;

на етапі завершення знаходиться благоустрій території філії амбулаторії № 3 по вул. Рилєєва, буд.11 (селище Ясногірка).

Здійснювались роботи з реконструкції будівлі травматологічного корпусу міської лікарні №3 та даху будівлі стаціонару Дитячого територіального медичного об’єднання.

Окрім того, завершено капітальний ремонт фасаду і приміщень хірургічних відділень міської лікарні №1 з оснащенням закладу сучасним хірургічним обладнанням. Роботи були розпочаті в 2018 році у межах спільного фінансування інвестиційних проектів, що реалізуються за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. Крім того, в лікарні завершено капітальний ремонт туалетів з облаштуванням елементів доступності у терапевтичному та інфекційному відділеннях. Ще досягнуті домовленості з відділенням Червоного Хреста та представниками Військово-цивільного співробітництва уряду США щодо проведення ремонту внутрішніх приміщень терапевтичного та інфекційного відділень. Сподіваємося, що міжнародна співпраця та фінансова підтримка наших партнерів дозволить виконати ці роботи до кінця поточного року.

У межах виконання державної медичної реформи в 2019 році проведена робота по завершенню перетворення лікувальних закладів міського підпорядкування в комунальні некомерційні підприємства Краматорської міської ради. Вісім закладів міського підпорядкування, чотири з яких надають другий рівень медичної допомоги – є комунальними некомерційними підприємствами.

Місто зробило великий крок в напрямку комп’ютеризації закладів охорони здоров’я другого рівня надання медичної допомоги. Для цього з міського бюджету надано 10 млн. 042 тис. грн. Закуплено 223 комп’ютери, 133 принтери та БФП, програмне забезпечення «Медичні інформаційні системи» на 219 робочих місць. Закуплено периферійне та мережеве обладнання, в закладах створено локальні мережі для підключення їх до центрального серверу. Продовжується створення єдиної медичної інформаційної системи між закладами охорони здоров’я міського підпорядкування.

Для КНП ЦПМСД №2 КМР здійснено закупівлю пакетів медичного програмного забезпечення за кошти міського бюджету на суму 1 млн. 038,972 тис. грн.

                Про освіту

У місті функціонують 31 загальноосвітній навчальний заклад, 3 – І-ІІ ступенів, 28 – І-ІІІ ступенів, у яких навчається 18166 учнів. Три заклади освіти є закладами нового типу: Краматорська українська гімназія, у якій навчається 649 учнів, навчально-виховний комплекс-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 32 – дитячий навчальний заклад, у якому навчається 496 учнів, навчально-виховний комплекс-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 6 – 1034 учня.

На базі Ліцею №8 імені Василя Стуса було організовано екстернатне та дистанційне навчання. Протягом 2019 року замовлялися та виготовлялися свідоцтва та атестати учням, які навчалися за екстернатною формою навчання. На дистанційному навчанні в місті перебуває близько 400 учнів.

Дошкільну освіту у місті в 2019 році забезпечували 34 комунальні заклади дошкільної освіти та 2 групи для дітей дошкільного віку навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад-дошкільний навчальний заклад» на базі ЗОШ № 32, в яких у 2019 році виховувалося 5439 дітей дошкільного віку.

Сьогодні суспільною дошкільною освітою охоплено 85 % від загальної кількості дітей дошкільного віку у місті. Слід зазначити, що чисельність вихованців ДНЗ у 2019 році незначно, але ж все таки знизилася на 3,4% за рахунок зниження чисельності дитячого населення у місті. Разом з тим залишається висока наповнюваність груп дошкільних закладів: на 100 місцях виховувалося 125 дітей. Тобто, перевантаження ДНЗ складає 25%.

Найбільш перевантажені ДНЗ старої частини міста, мікрорайону Новий світ, селища Ясногірка, ДНЗ № 47 для дітей з порушенням зору.

У 2019 році продовжена оптимізація мережі закладів дошкільної освіти заради забезпечення права дітей з особливими потребами на якісну освіту. В 2019 році відкрито чотири інклюзивні групи на базі існуючих у ДНЗ № 60, 91, 67, 64.

З початку 2019 відкрито 14 інклюзивних класів. На облік до комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» – ІРЦ було взято 487 дітей з особливими освітніми потребами. Це діти віком від 2-х до 12 років, які отримали комплексну психолого-педагогічну оцінку. Всього в інклюзивних класах та групах ДНЗ перебувають 66 дітей, 234 дитини за станом здоров’я навчаються за індивідуальною формою навчання. За весь період роботи фахівцями центру було надано 727 консультацій, в тому числі: 590 – батькам, 137 – педагогам. 52 дитини відвідували корекційні – розвиткові заняття.

За кошти місцевого бюджету триває робота за проектом «Капітальний ремонт частини приміщень будівлі ЗОШ №16 для розміщення інклюзивно-ресурсного центру». Загальна вартість робіт складає 4,4 млн. грн. У звітному періоді роботи виконані на суму 3 млн. грн.

З метою інтелектуального розвитку пізнавальної діяльності учнів була організована робота з напрямку «робототехніка» в закладах освіти. Краматорська міська рада та управління освіти всіляко підтримують юних робототехників. У 2019 році чотири школи (ЗОШ №№ 4, 16, 25, 32) отримали комплекти роботів WeDo2.0 та LEGO MINDSTORMS. Наприкінці 2019 року всі гуртки робототехніки отримали ноутбуки.

У минулому році вперше у місті грошовими преміями було відзначені переможці Всеукраїнських олімпіад та їх вчителі.

Продовжилося оновлювання матеріально-технічної бази закладів освіти. Проведено закупівлю 359 сучасних комп’ютерів для кабінетів інформатики на суму 3 млн. 661 тис. грн., що дало можливість вдосконалення навчального процесу, зробило його більш інтерактивним та ефективним.

Для забезпечення реалізації Концепції нової української школи в заклади міста було придбано 2099 комплектів меблів на суму 2 млн. 700 тис. грн., в тому числі шафи для зберігання речей, шафи кольорові, тематична зона – 100 одиниць, принтери кольорові та ін. Закуплено дидактичні матеріали (лялькові театри, глобуси, мікроскопи, компаси, телурій, набори плакатів, карти світу та України, модель діюча «Сонячна система», модель догляду за зубами, лабораторний набір з вивчення явища магнетизму, навчальний набір «Танграм», магнітний календар на англійській мові) на суму – 832 тис. грн. Для кабінету Нової української школи придбано сучасний мультимедійний комплекс – 2 млн. 441 тис. грн.

За рахунок коштів міського бюджету виконано капітальних ремонтів будівель закладів освіти на суму 9 млн. грн., в тому числі – Реконструкція прибудови ЗОШ №18 для забезпечення навчання в одну зміну.

У 11 школах виконано благоустрій спортивних майданчиків (футбольних полів з улаштуванням штучного покриття в ЗОШ№№ 2, 8, 10, 12, 16, 18, 19, 24, 25, 26, 30). Виконуючи цільову комплексну програму «Освіта Краматорська. 2017-2020 роки», в місті організовано підвіз школярів з віддалених селищ Василівська Пустош і Комишуваха до шкіл №№ 10, 26 та №№13, 33.

Здійснюється пільгове (безкоштовне) перевезення учнів ЗОШ №№ 19, 21, 28, 30, 31, НВК- ЗОШ №32 до місць навчання й додому автобусами загального користування.

Стосовно будівель закладів освіти

За рахунок місцевого бюджету виконано:

– капітальних ремонтів на суму 9 млн. грн. ;

– оновлення матеріально-технічної бази на суму 8 млн. грн і державного бюджету на суму 7 млн. грн.

На оснащення 9-ти інклюзивних класів та 2-х інклюзивних груп за рахунок коштів субвенції з державного бюджету витрачено 162 тис.грн.

За рахунок коштів місцевого та обласного бюджетів триває реалізація проектів:

  • реконструкція нежитлової будівлі для розміщення дитячого дошкільного закладу (сел. Біленьке);
  • капітальний ремонт будівлі Центру позашкільної роботи;
  • капітальний ремонт будівлі Української гімназії.

У 2020 році роботи над проектами будуть завершені.

Про фізичну культуру та спорт

У мене було багато цілей та завдань по розвитку міста.

Я впевнений, що одним з таких завдань є допомога нашим спортсменам. Спорт займає важливу роль у житті. Він об’єднує людей, зміцнює здоров’я та характер. Тому, мною, як міським головою, надаються премії найкращім спортсменам та тренерам.

Під моїм патронатом пройшов міський фестиваль «Калейдоскоп мужності».

На умовах співфінансування міського та обласного бюджетів придбано житло Олексію Миколайовичу Бичкову – заслуженому майстру спорту України, чемпіону світу серед чоловіків з пауерліфтингу. Вартість придбаного житла склала 1,3 млн. грн., з них 636,1 тис. грн. – кошти обласного бюджету, 638,06 тис. грн. – кошти бюджету міста.

З метою створення доступної спортивної інфраструктури, у тому числі забезпечення організації спортивно-масових заходів для мешканців міста, розпочато будівництво спортивно-оздоровчого комплексу по вул. Паркова (в районі ЦПР). Вартість проекту – 40 млн. грн.

В результаті реалізації проекту в місті з’явиться сучасний, доступний для кожного мешканця спортивний комплекс відкритого типу, який дозволить займатись футболом, волейболом, тенісом, легкою атлетикою. В складі комплексу буде футбольне поле, майданчик для пляжного волейболу, легкоатлетична доріжка. Завершення робіт заплановано 2020 рік. Реалізація проекту проводиться за рахунок коштів ДФРР та коштів місцевого бюджету.

За рахунок державних коштів у 2019 році виконані роботи ще за двома спортивними проектами:

  • Будівництво спортивних споруд в парку культури та відпочинку «Сад Бернацького», Пусковий комплекс №1 – футбольне поле з штучним покриттям;
  • Будівництво спортивних споруд в парку культури та відпочинку «Сад Бернацького», м. Краматорськ, вул. Конрада Гампера, 2П. Пусковий комплекс №7.

В 2019 році залучені кошти державного бюджету на будівництво багатофункціональних майданчиків для занять ігровими видами спорту за програмою «Будівництво мультифункціональних майданчиків для занять ігровими видами спорту». Програмою були охоплені дві школи міста – ЗОШ №4 та ЗОШ №35. Результатом реалізації заходів, завершення яких заплановано на 2020 рік, стане облаштування шкіл спортивними майданчиками з поліуретановим покриттям для ігри в футбол, баскетбол, волейбол, теніс, гандбол. Загальний бюджет залученої субвенції складає 3,3 млн. грн.

В 2019 році завершені роботи на об’єктах (ЗОШ №№ 5, 18, 23), що надає змоги поступово підійти до завершального етапу облаштування всіх шкіл міста футбольними полями. Роботи виконані за кошти субвенції з державного бюджету на будівництво футбольних полів зі штучним покриттям за програмою «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України». Загальна вартість заходів складає – 12,9 млн. грн.

Триває робота з реалізації масштабних проектів «Реконструкція фізкультурно-оздоровчого комплексу з будівництвом спортивної споруди зі штучним льодом по вул. Дружби в районі парку ім. Пушкіна» та «Будівництво фізкультурно-оздоровчого комплексу з басейнами (типової будівлі басейну «H2O-Classic»), розташованого в районі вул. О. Тихого та вул. Маяковського». Роботи виконуються за кошти місцевих бюджетів населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, разом із співфінансуванням з місцевого бюджету.

За кошти місцевого бюджету здійснено роботи за проектом «Капітальний ремонт нежитлового приміщення за адресою: вул. Проїздна, 149 з придбанням обладнання та устаткування для організації спортивного клубу». Тепер чемпіони з пауерліфтингу, що гідно представляють Краматорск на міжнароджних змаганнях, отримали нову базу для тренувань у рідному місті.

За кошти місцевого та обласного бюджетів (50х50) для реалізації проекту зі створення молодіжного центру в місті виконано ремонт кімнати підлітків «Молодість». Загальна вартість проекту склала 1 млн. 111 тис. грн. В 2019 році на завершення робіт за проектом витрачено 249 тис. грн.

Щодо розвитку галузі культури та мистецтва.

Ми маємо оптимально розвинули мережу культурно-освітніх закладів міста, до якої входять: централізована система публічних бібліотек (центральна міська публічна бібліотека та 14 бібліотек-філій), три мистецькі школи та художня школа, міський палац культури «Будівельник», центр культури та дозвілля ім. Леоніда Бикова, селищні клуби «Зоря» і «Надія», два музеї: художній та історії міста, комунальне підприємство «Об’єднання парків культури і відпочинку», український міський концертний ансамбль «Краматорські дівчата і хлопці».

У мистецьких школах навчаються 1603 учня, у тому числі 362 (22,6%) – пільгової категорії. 105 учнів стали лауреатами Міжнародних конкурсів, 326 учнів – Лауреати і Дипломанти Всеукраїнських конкурсів, більш 150 – переможці обласних конкурсів. Мистецькі школи Краматорська є базами для проведення майстер-класів, семінарів, конференцій різних рівнів як для викладачів області, так і України.

Місто пишається своїми закладами культури. Принцип залишкового фінансування культури залишився в минулому.

Зазначу стабільний розвиток мистецької освіти, зміцнення її матеріальної бази, а саме:

– у художній школі здійснено капітальні ремонти чотирьох учбових класів, каналізаційної системи та трьох санвузлів. На виконання зазначених робіт з міського бюджету витрачено 900,0 тис. грн.

– у мистецькій школі № 3 здійснено капітальні ремонти підлоги із заміною лінолеуму у чотирьох театральних класах, проведена заміна інженерних мереж опалення у підвалі школи, замінено на сучасні 18 вікон. На виконання зазначених робіт з міського бюджету виділено 434,0 тис. грн.;

– у мистецькій школі № 1, з метою забезпечення безперешкодного доступу маломобільних груп населення та людей з обмеженими фізичними можливостями, облаштовано тактильною плиткою підхід до ганку школи, обладнано пандус з поручнями на другому вході до школи, обладнано санвузол для доступу людей з обмеженими фізичними можливостями, у тому числі на інвалідних візках.

Зауважу – з 2016 року талановиті діти отримують щорічну премію «Обдарованість» за здобутки у сфері культури та мистецтва. У минулому році її отримали майже 300 дітей. Премію «Зірковий Краматорськ» отримали 350 дітей. Також за підтримки міської ради та міського голови в місті четвертий рік поспіль проходить літературний фестиваль «Кальміус».

В рамках «Надзвичайної кредитної програми для відновлення України» за підтримкою Європейського інвестиційного банку на стадії реалізації знаходяться проекти:

– капітальний ремонт будівлі Центральної міської публічної бібліотеки,  розташованої по вул. М. Приймаченко;

– капітальний ремонт будівлі клубу комунального закладу культури «Міленіум» у селищі Красноторка.

Завершуються роботи з посилення будівлі МПК «Будівельник», а в подальшому будуть розпочаті основні роботи по його реконструкції, модернізації та благоустрою території.

За рахунок бюджету міста здійснено капітальний ремонт бібліотеки ім. Свєтлова (сел. Ясногірка).

Про транспорт

В розвитку транспортної системи міста більше переваги надається екологічному транспорту, а саме – тролейбусам. Модернізація муніципального електротранспортного господарства є одним із пріоритетних напрямків.

В 2019 році збулися мрії 15 000 мешканців мікрорайону Лазурний, які майже 30 років були позбавлені можливості користуватися цим екологічним способом пересування - 5 сучасних комфортабельних тролейбусів з опцією автономного ходу до 20 км почали здійснювати свій рух за новими маршрутами № 8А та № 8Б, які поєднали між собою м-н Лазурний та промзону з центральною частиною міста.
На придбання сучасних тролейбусів було витрачено 28 млн. грн. Тепер жителям мікрорайону стало набагато комфортніше і зручніше , адже прибуття тролейбуса можна відстежити, а самі машини - сучасні і зручні -  відповідають всім необхідним вимогам з перевезення пасажирів, в тому числі і для маломобільних категорій громадян.

Краматорськ став першим в області містом, у якому впроваджено автоматизовану систему безготівкової оплати за проїзд у громадському транспорті. Це дозволило забезпечити належний облік фактично наданих транспортних послуг, сприяти економії коштів бюджету та їх ефективному використанню при відшкодуванні втрат за пільгове перевезення громадян підприємствам-перевізникам.

Послідовно розвивається громадський транспорт і дорожньо-транспортна інфраструктура. У січні 2019 року було відкрито новий автобусний маршрут загального користування № 16А сполученням «с. Городещіно – м-н Лазурний», розроблені 2 нових автобусних маршрути – № 7А «Красногірка – Лазурний» та № 33 «Шабельківка – НКМЗ».

Для підвищення безпеки дорожнього руху було збільшено кількість пішохідних переходів, на яких нанесено більш інформативну для водіїв червоно-білу дорожню розмітку. Встановлено пристрої примусового зниження швидкості (лежачі поліцейські) на вулицях В. Стуса, Центральній, Нижній.

Розпочато видачу мешканцям міста багатофункціональної електронної пластикової картки – «Картки краматорчанина». Разом з цим впроваджені нові системи на КП КТТУ, а саме:

– автоматизована системи контролю та обліку рухомого складу. Це табло DOZOR на зупинці громадського транспорту;

– автоматизована система контролю палива.

Закінчено обладнання автобусів та тролейбусів системою зовнішнього та внутрішнього оповіщення пасажирів.

Житлове господарство

Житловий фонд міста складає 978 багатоквартирних будинків. 817 будинків обслуговує управляюча компанія «Ладіс». В місті зареєстровано 108 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

У 2019 році на реалізацію проектів з капітального та поточного ремонтів житлових будинків були спрямовані кошти на загальну суму 10 млн. грн.

Виконано ремонт 19 ліфтів на суму – 3,6 млн. грн.

Для осіб з інвалідністю придбано та встановлено електромеханічний підйомник за адресою вул. Двірцева, 44, вартістю 130 тис. грн.

За моїм завданням органами виконавчої влади розроблені програми на одноразове співфінансування видатків на поточну діяльність ОСББ та на проведення робіт в 55 багатоквартирних будинках  на суму 2,7 млн. грн.

На проведення капітального ремонту ліфтів для ОСББ було виділено 500 тис. грн.

Для сталого забезпечення теплопостачанням мешканців були виконані роботи з заміни ділянок тепломереж, ремонту обладнання та розробки ПКД на загальну суму 23 млн. грн.

За рахунок коштів місцевого бюджету виконані роботи з реконструкції систем водопостачання суму 16 млн. грн.

Вже понад 140 млн. грн. виділено з місцевого бюджету для додаткового співфінансування програми «Теплі кредити».

Про благоустрій міста

За рахунок коштів міського бюджету у 2019 році виконано ремонт автодоріг, внутрішньо-квартальних доріг та тротуарів, в тому числі:

– капітально відремонтовано шість об’єктів загальною площею 47 тис. м2 на суму – 40 млн. грн.;

– поточним ремонтом виконано 43 об’єкта загальною площею 45 тис. м2 на  суму – 28 млн. грн.;

– проведено інвентаризацію зелених насаджень на ділянці площею 35 га, на суму 348 тис. грн.

Виконано роботи з утримання автошляхів, тротуарів, пам’ятників, фонтанів, малих архітектурних споруд, та зелених насаджень міста на загальну суму 48,5 млн. грн.

В 2019 році за підтримкою обласної державної адміністрації розпочаті роботи з капітального ремонту автодороги по вулицям        О. Тихого і Танкістів. Обсяг необхідного фінансування першої черги зазначеного проекту складає 264 млн. грн. За звітний період залучено 37 млн. грн. з обласного бюджету та 10 млн. грн. – з бюджету міста. Роботи будуть продовжуватися у 2020 році.

На стадії завершення знаходиться реалізація виконання робіт з капітального ремонту підземного переходу по вул. О. Тихого в районі Нового Світу. Вартість проекту – 7,6 млн. грн. Завершення робіт заплановано на 2020 рік.

За кошти міського та обласного бюджетів виконані капітальні ремонти двох значущих автодоріг міста – вулиць Шкільна та Ювілейна, на загальну суму 64 млн. грн.

Особлива увага була приділена заходам щодо створення безбар’єрного середовища для населення, а саме: монтаж тактильної плитки на тротуарах міста.

За звітний період було здійснено поточне обслуговування та ремонт ліній зовнішнього освітлення на загальну суму 6,6 млн. грн., виконані поточні ремонти зовнішнього освітлення на внутрішньо-квартальних територіях та вулицях міста і селищ на загальну суму 3,7 млн. грн..

Витрати за електроенергію для зовнішнього освітлення міста за 2019 рік склали 9,5 млн. грн.

На утримання 11 міських кладовищ за 2019 рік видатки склали 4,9 млн. грн.

Був придбаний спецтранспорт катафалк на суму 998 тис. грн.

У 2019 році було придбано:

– 322 контейнерів для збору ТПВ на суму 2,3 млн. грн;

– 4 сміттєвоза на суму 13 млн. грн. Нова техніка повністю відповідає європейським і українським екологічним стандартам.

По заходах з санітарного очищення міста в 2019 році виконані роботи з ліквідації стихійних звалищ на суму 1,3 млн. грн.

Заходи по регулюванню чисельності безпритульних тварин профінансовані на суму близько 500 тис. грн., встановлено 15 комплексів для прибирання за собаками.

По заходах з відновлення та утримання зеленого господарства у місті в 2019 році виконані роботи з формувальної та санітарної обрізки дерев, вирубування порості, видалення аварійних дерев, очищення газонів від випадкового сміття та опалого листя, догляду за квітниками на загальну суму 12,7 млн. грн.

Окрім того, продовжувались роботи з приведення до ладу скверів та парків міста, а саме:

  • Будівництво скверу по вул. Хрустальна в районі буд. 10;

–        Капітальний ремонт тротуарів та пішохідних зон з благоустроєм прилеглої території по пр. Миру від Палацу культури і техніки ПАТ НКМЗ;

–        Будівництво оптичної мережі для встановлення засобів відеоспостереження в парку культури та відпочинку ім. Пушкіна;

–        Реконструкція літнього театру в парку культури та відпочинку ім. Пушкіна;

–        Демонтаж трамвайної колії та контактної мережі з подальшим плануванням земельної ділянки в м. Краматорськ (реконструкція);

–        Капітальний ремонт вхідної групи будівлі «Паспортного столу». Облаштування елементами доступності (пандус, поручні);

–        Капітальний ремонт фасаду адмінбудівлі ( вул. Двірцева, 55).

Завдяки коштам з міського бюджету були виконані роботи з ремонту пожежного депо МНС, вхідної групи будівлі «Паспортного столу» та інших адмінбудівель, культурних, навчальних, оздоровчих закладів та інше. Всього на розбудову об’єктів інфраструктури міста в 2019 році було спрямовано 371 млн. грн.

Інвестиційна діяльність, залучення коштів донорів

Для взаємодії Краматорської міської ради з іноземними партнерами за звітний період було організовано та прийнято 16 іноземних делегацій із громадянами США, Франції, Італії, В’єтнаму, Австралії, Мексики тощо.

У 2019 році було організовано підписання шести меморандумів про співробітництво:

1) Меморандум про співпрацю щодо реалізації проекту «Безкоштовне створення та впровадження веб-сервісу «Електронні консультації з громадськістю» між Краматорською міською радою та ГО «Агенція інноваційного, сталого розвитку та ресурсоефективності»;

2) Угода про співпрацю між Краматорським міським центром зайнятості та Виконавчим комітетом Краматорської міської ради;

3) Меморандум між Краматорською міською радою та компанією AuxBridge про співпрацю;

4) Меморандум про співпрацю щодо реалізації Проекту міжнародної технічної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Економічна підтримка Східної України» щодо підтримки впровадження проектів розвитку та розробки наступної Стратегії розвитку міста;

5) Меморандум про взаєморозуміння щодо надання технічної допомоги між Програмою USAID «Демократичне врядування у Східній Україні» та Краматорською міською радою, за яким Краматорський ЦНАП отримав мобільний кейс та навчання персоналу роботи з ним;

6) Меморандум про взаєморозуміння щодо надання технічної допомоги між Програмою USAID «Демократичне врядування у Східній Україні» та Краматорською міською радою, за яким Краматорський УПСЗН отримало мобільний кейс та навчання персоналу роботи з ним.

Враховуючи економічний потенціал міста, міська влада докладає максимум зусиль для створення комфортного інвестиційного клімату та залучення інвестицій.

З урахуванням кращих європейських практик спільно з експертами Рейтингового агентства IBI-Rating розроблено інвестиційний паспорт м. Краматорськ, виконаний українською та англійською мовами. Документ оприлюднено на офіційному сайті Краматорської міської ради.

Для поліпшення інвестиційного клімату та інвестиційної привабливості Краматорська було ініційовано визначення рейтингу міста серед інших міст України. У 2019 році рейтингове агентство IBI-Rating присвоїло місту Краматорськ кредитний рейтинг на рівні uaВВВ+ з прогнозом «стабільний», а також рейтинг інвестиційної привабливості на рівні invВВВ.

Це свідчить про достатню спроможність міста розраховуватися за своїми борговими зобов’язаннями та достатню інвестиційну привабливість. Ці рівні рейтингів були оновлені та підтверджені за результатами роботи за рік.

На закінчення звіту скажу – Краматорськ моє рідне місто. Він частина моєї долі. Чотири роки тому я почав роботу на посаді міського голови Краматорська з щирим бажанням змінити міське середовище, підняти його на новий рівень розвитку. Разом з вами, дорогі краматорці, зробити так, щоб місто розвивалося за сучасними світовими критеріями.  Я бачив і бачу свою місію в здійсненні реальних справ на благо рідного міста, а не в політичних сутичках і особистому догідництві кому б то не було. Дякую за підтримку всім, хто мені допомагає, дякую за конструктивну критику, за небайдужість. Відчуваю величезну відповідальність за вашу довіру, за долю міста. Сьогодні ми маємо конкретні вагомі результати роботи. Тому – працюємо далі!