Звернення міського голови Андрія Панкова з приводу заборони відвідування кладовищ у вихідні 25 та 26 квітня

24.04.2020, 08:42, 69,

Шановні мешканці міста! Любі краматорці!

     Карантин та пандемія коронавірусу вносить істотні зміни не тільки у наші буденні справи але і у багаторічні традиції.

     Перш за все, я щиро дякую священнослужителям, вірянам та правоохоронцям – загалом усім, хто відповідально підійшов до введених посилених карантинних обмежень на минулі вихідні.

     Поминальна неділя, яку ми звикли святкувати рівно через тиждень після Великодня – це нове випробування для нашого суспільства і Краматорська зокрема.

     За словами священника Свято-Троїцького Собору, протоієрея Сергія Капітоненка, традиція відвідування цвинтарю після великодніх свят не те що не відповідає християнським традиціям, а навіть іде їм у супереч. Православні християни відзначають Радоницю після дев’ятого дня від святкування Христового Воскресіння, тобто наступного вівторка. Відзначати це свято у неділю почали тоді, коли вже звичним стало що вівторок – це робочий день, і для зручності його просто «посунули». Тому священнослужителі теж закликають вірян утриматись від відвідин кладовищ саме у ці вихідні.

     Та що знати ще важливіше, особливо в умовах карантину, так це те, що у 2020 році самих тільки «батьківських» субот аж 7. Ще дві з них, цілком імовірно, випадають на період, коли обмежувальні заходи будуть вже скасовані. Це 6 червня та 7 листопада. Можна піти і віддати данину пам’яті вашим рідних та близьким у ці дні в індивідуальному порядку.

     Керуючись рекомендаціями головного Державного санітарного лікаря України, кладовища Краматорська у вихідні дні будуть закриті для відвідувачів через можливість занесення на територію Краматорська коронавірусу громадянами, що можуть приїхати з сусідніх міст, де вже зафіксовано спалахи цієї хвороби. Так само, як і на Великдень, цими вихідними у Краматорську тимчасово призупиняється рух громадського транспорту.

     Проїзд особистого транспорту на прилеглу до міських і селищних кладовищ територію – заборонено.

     Я ще раз наголошую, самоізоляція на сьогоднішній день – найефективніший спосіб недопущення різкого поширення корона вірусу. В разі потреби, пригадайте родичів у тісному сімейному колі та затишній домашній атмосфері.

     Тож, я закликаю вас так само як і на Великдень проявити свідомість, утриматись від масового відвідування кладовищ заради власного здоров’я, безпеки своїх рідних та близьких.

Міський голова

Андрій Панков