Житлові  пільги  учасникам  бойових  дій


🔰 Статтею 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-XII визначені пільги, що надаються учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них.

📃Перелік осіб, які належать до учасників бойових дій, закріплений у статті 6 цього закону – https://is.gd/wOmOxp.

ℹ️ Серед усіх пільг, на які мають право учасники бойових дій, встановлено знижки на оплату житлово-комунальних послуг, у т.ч.:

✅ 75-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю);

✅ 75-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання.

✅ 75-процентна знижка вартості палива, у тому числі рідкого, у межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення.

🔸Площа житла, на яку нараховується 75-процентна знижка плати за зазначені послуги визначається в максимально можливому розмірі в межах загальної площі житлового приміщення (будинку) згідно з встановленими нормами користування (споживання), незалежно від наявності в складі сім’ї осіб, які не мають права на знижку плати. Якщо в складі сім’ї є особи, які мають право на знижку плати в розмірі, меншому ніж 75 процентів, спочатку обчислюється в максимально можливому розмірі 75-процентна відповідна знижка плати.

👆Пільги щодо плати за житло, комунальні послуги та паливо надаються учасникам бойових дій та членам їх сімей, що проживають разом з ними, незалежно від виду житла чи форми власності на нього.

🔹 Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 75-процентна знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. метри на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. метр на сім’ю);

📎 Учасникам бойових дій у період Другої світової війни, яким виповнилося 85 років і більше, надаються пільги у розмірі 100% знижки за користування житлом (квартирна плата), комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим газом для побутових потреб, вартості палива, у т.ч. рідкого, у межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення.

📌 Відеороз`яснення щодо нарахування та виплат субсидій та пільг органами Пенсійного фонду України – дивіться за посиланням https://is.gd/vAlP3S.

💻 Як подати заяву на житлову субсидію чи пільгу через вебпортал електронних послуг Пенсійного Фонду України https://portal.pfu.gov.ua/, – за посиланням https://is.gd/cfmjlA