Жителі Донеччини отримали більше 15 млн грн компенсації від держави на особові рахунки в YASNO


Постачальник електроенергії, газу та енергоефективних рішень YASNO (ТОВ «Донецькі енергетичні послуги») зарахував компенсацію за лютий 36,5 тис. клієнтів. Рішенням уряду компенсація від держави у І кварталі 2021 року щомісячно передбачена для жителів з електроопаленням, для яких діяв знижений тариф до 31.12.2020р., та багатодітним сім’ям.

Ці споживачі отримують виплати від держави у складі субсидії, а якщо вона не оформлена – на свій особовий рахунок в електропостачальника. При цьому:

  • субсидіантам рахунок за світло виставляється за фіксованою ціною 1,68 грн/кВт∙год без урахування компенсації, оскільки вона надається у монетизованій формі;
  • жителі без субсидії отримують платіжки із сумою, зменшеною на розмір компенсації. 

Електропостачальник розраховує розмір компенсації окремо для кожного клієнта в залежності від його обсягу споживання протягом місяця. Держава компенсує різницю вартості електроенергії за фіксованою ціною 1,68 грн/кВт∙год та зниженим тарифом 0,9 грн/кВт∙год. «За два місяця на особові рахунки наших клієнтів було зараховано 30 млн грн. Ми створили умови, щоб кожен клієнт міг побачити кошти одразу після їх надходження. Це зручно перевірити в Особистому кабінеті у блоці «Нарахування та платежі». Також зарахування компенсації можна побачити у паперовому рахунку», – сказав директор YASNOу Донецькій області Олександр Северін.