Завдяки Європейському інвестиційному банку Краматорська фільтрувальна станція відмовиться від використання хлору

23.09.2020, 14:04, 2729,

Цей безумовн важливий для усього міста проєкт – «Реконструкція системи знезараження питної води на фільтрувальній станції з впровадженням електролізних установок по виробництву гіпохлориту натрію» – буде реалізовано завдяки фінансуванню ЄІБ.

Відмова від використання хлору у центрі міста дозволить уникнути аварійних ситуацій та запобігти можливій екологічній катастрофі. Фільтрувальна станція була введена до експлуатації у 1976 році, а  її проектна потужність складає 50 тис. м3/добу.

Проєкт носить техногенну, екологічну та соціальну направленість і дозволить забезпечити цілодобову  безаварійну роботу станції.

16 червня було оголошено аукціон на виконання цього проекту, а 24 липня було укладено договір підряду на суму 74 млн. грн.

Нагадаємо, що Краматорськ вже має позитивний досвід у цьому напрямку  – у 2017 році було реконструйовано систему очисної станції, що дозволило відмовитися від використання небезпечного рідкого хлору та удосконалити систему знезараження стічних вод.  

Сьогодні фільтрувальну станцію відвідали заступник міського голови Сергій Боєвський, народний депутат Максим Єфімов, представники підрядної організації та УКБ, аби оглянути стан будівлі та об’єкту у цілому та оцінити перспективи втілення проєкту у життя.  

«Краматорськ вдячний іноземним партнерам за підтримку ідей з модернізації важливих складових систем забезпечення життєдіяльності міста, його інфраструктурних об’єктів. Реалізація проєкту дозволить забезпечувати Соцмісто, а саме: 667 багагатоповерхових будинків,  в яких мешкає  140 тис. мешканців,  12 загально-освітніх шкіл, 23 дитячі заклади, дві поліклініки  та дві лікарні якісною питною водою та  вирішити проблему безпеки краматорців», – зазначив міський голова Андрій Панков.