Заходи КП «КТТУ» з підготовки до осінньо-зимовому періоду 2019-2020 років станом на 08.10.19 року

08.10.2019, 09:46, 180,

Основним видом діяльності КП «КТТУ» є безпечне перевезення пасажирів електричним та автобусним транспортом міського сполучення, але для повноцінної та безпечної роботи підприємства в осінньо-зимовий період необхідно виконати низку об`язкових робі, які дозволять ефективно відпрацювати у цей складний період .

Підготовка до осінньо-зимовому періоду проводилась згідно з планом заходів затвердженого на підприємстві . В межах плану вже виконані роботи по ремонту м’якої покрівлі на даху гаражних боксів і на даху основного виробничого корпусу, загальною площею 378 м2, з заміною пошкодженого покриття та захисних звісів з оцинкованої сталі. Також проведено поточний ремонт даху адміністративно-побутового корпусу ( де було замінено 200 азбоцементних листів та частково замінені пошкоджені дерев’яні несучи конструкції – крокви і лати ) . Для забезпечення працівників підприємства горячим водопостачанням, які на сам перед задіяні у технічному обслуговуванні рухомого складу – відремонтовано бойлерний водонагрівач. В межах підготовки к опалювальному сезону 2019-2020 років були усунені недоліки системи опалювання, виявленні в попередній зимовий період та виконано поточний ремонт приміщення котельної, проведені профілактичні роботи на обладнанні (вичещені від сажи димоходи та основна димова труба, проведено випробування циркуляційних насосів та проведені профілактичні роботи системи безпеки опалювальних котлів ). У зв`язку з тим, що на підприємстві використовуються котли на твердому паливі та з метою зменшення витрат на закупівлю палива був проведен моніторинг постачальників вугілля по критерію ціна – якість, закуплена перша партія вугілля в розмірі 20 тонн. (ціна 2900 гривень за тонну з доставкою на підприємство). Загальна потреба – не менш 40 тонн. В той же час , для економії вугілля – заготовлен запас дров із сухостою дерев. З метою забезпечення економії енергоносіїв була виконана герметизація віконних блоків та дверних отворів в побутових та адміністративних приміщеннях. На даний час провадиться робота по ремонту в`їздних воріт основного виробничого корпусу та продовжується ремонт оглядових канав для рухомого складу підприємства. Система опалення опресована і заповнена теплоносієм та готова до началу опалювального сезону. Станом на 08.10.19 продовжується ремонт системи каналізації підприємства методом проколу грунту, який планується завершити 20.10.19 р.

Для подальшого забезпечення безперебійного і безпечного функціонування комунального громадського транспорту міста в осінньо-зимовому періоді 2019-2020 років, до 01.11.19 буде проведено сезонне обслуговування снігоприбиральної техніки та рухомого складу КП «КТТУ» (замінені мастила , замінені де необхідно по регламенту охолоджувальні рідини та випробувані системи опалювання салонів рухомого складу). З метою забезпечення безпеки руху в зимовий період, за кошти підприємства були придбані та вже замінені скати на рухомому складі в кількості 69 одиниць ( загальна потреба 252 одиниці ). В той же час, КП «КТТУ» заготовило пісчано-сольову суміш для посипання проїзжої частини дороги в умовах ожеледиці , загальною кількістю 10 тонн.

Для удосконалення процесу миття рухомого складу не тільки в умовах осінньо-зимового періоду а і в продовж всього року, за рахунок коштів місцевого бюджету, на підприємстві проводяться роботи по реконструкції мийно-прибирального відділення тролейбусного депо. В рамках цього проекту планується повністю механізувати процес миття та використовувати воду після мийки по замкнутому колу , з проміжною стадією її очистки . Втілення в життя цього проекту, значно поліпшить якість миття рухомого складу і дасть можливість економити значний фінансовий ресурс на оплаті за спожиту воду, тим самим зменшити навантаження на бюджет підприємства. Для покращення умов праці робітників зайнятих в виробничому процесі обслуговування та ремонту рухомого складу, проводяться роботи по ремонту приміщення виробничого корпусу КП «КТТУ» ( штукатурка, побілка тощо )

В зимовий період значно зростає навантаження на електромережі КП «КТТУ», що викликано необхідністю опалення салонів тролейбусів за допомогою електрики. Для забезпечення безперебійного електропостачання громадського транспорту, енергослужба підприємства виконала комплексні роботи по переведенню силового обладнання тягових підстанцій в умовах роботи зимового періоду. В минулий осінньо-зимовий період спостерігалося багато випадків збоїв руху з причини обривів контактної мережі, зокрема в районі розворотного кільця КП «КТТУ» унаслідок незадовільного стану дорожнього покриття. Для усунення вказаної проблеми, силами підприємства КП «УРСАС» проведено поточний ремонт асфальтового покриття в зазначеному місті загальною площею 300 квадратних метрів. Сподіваємось, що ця причина більше не завадить безперебійному руху тролейбусів в наступному періоді.

Разом з тим, незважаючи на значний обсяг виконаних робіт по підготовці підприємства до роботи в умовах осінньо-зимового періоду 2019-2020 років, по причині нестачі фінансових ресурсів залишились не виконаними плани які ми собі ставили – заміна скатів на рухомому складі в необхідній кількості, ще потрібно придбати 183 одиниці, та закупити необхідну кількості вугілля для опалення. ( Не вистачає ще як менш 20 тонн.)

А.П. Літвіненко,

Директор КП «КТТУ»