Забезпечення стабільних надходжень коштів до бюджету Пенсійного фонду України – важливий напрямок роботи управління


Видатки на виплату пенсій мешканцям міста за перше півріччя 2020 року зросли на 15 % та склали 1 млрд. 700 млн. грн.При цьому забезпеченість потреби на виплату пенсії власними коштами становить лише 30 %, а сума надходжень за 6 місяців склала 520,2 млн.грн.

Своєчасна сплата внесків та погашення заборгованості є основними складовими наповнення бюджету Пенсійного фонду.

Робота з боржниками по сплаті обов’язкових платежів до бюджету Фонду перебуває під постійним контролем в управлінні, адже сплата боргу – це резерв надходження коштів, які призначені на виплату пенсій.

Ведеться постійна робота з платниками по добровільній сплаті боргу: складаються графіки погашення заборгованості з економічно-активними боржниками, здійснюються виходи за юридичними адресами боржників, платникам повідомляють про наявність боргу шляхом направлення листів, СМС-повідомлень та телефонних розмов.

Результатом всіх вжитих заходів є погашений борг по обов’язковим платежам до бюджету ПФУ на загальну суму 3,2млн грн.

Проте, заборгованість по всіх обов’язкових платежах до бюджету фонду продовжує зростати, на 01 липня 2020 року вона становить майже 25 млн. грн.

В структурі заборгованості значну частку становить борг підприємств з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.

При цьому Пенсійним фондом в повному обсязі виплачуються пенсії працівникам, які заробили пільговий стаж на цих підприємствах.

Питому вагу у загальній сумі заборгованості має борг з єдиного соціального внеску фізичних осіб – підприємців.

Підприємці мають зрозуміти, що тільки сплата єдиного внеску є гарантією зарахування періодів підприємницької діяльності до страхового стажу.

Єдиний внесок підлягає обов’язковій сплаті незалежно від фінансового стану платника та має пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім зобов’язань з виплати заробітної плати.

Наявність у суб’єктів господарювання заборгованості зі сплати єдиного внеску є ризиком не лише цих суб’єктів, а й для їх найманих працівників, які у майбутньому недоотримають зароблений розмір пенсії та недорахуються страхового стажу.

Ще раз звертаємось до керівників підприємств, до фізичних осіб- підприємців – вчасно сплачуйте єдиний соціальний внесок, використайте всі можливості для погашення вже існуючої заборгованості та не допускайте її у майбутньому!

Не позбавляйте себе страхового стажу, пам’ятайте про наслідки несплати внесків, про відповідальність, а також про свій соціальний захист, сьогоднішнє та майбутнє пенсійне забезпечення.

Адміністрація управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області