Забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян


Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради повідомляє.

Закон України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні” визначає основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні і гарантує їм рівні з усіма іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства, створення необхідних умов, які дають можливість особам з інвалідністю вести повноцінний спосіб життя згідно з індивідуальними здібностями і інтересами.

Відповідно до цього Закону особи з інвалідністю за наявності медичних показань мають право на безоплатне забезпечення санаторно-курортними путівками. Порядок та умови забезпечення осіб з інвалідністю санаторно-курортними путівками визначає Кабінет Міністрів України.

Оздоровлення осіб з інвалідністю та ветеранів війни здійснюється відповідно до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про жертви нацистських переслідувань» та «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» та визначається постановою Кабінетом Міністрів України від 22 лютого 2006р. N187 (далі – Порядок №187), якою затверджений Порядок забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення (крім м. Києва) рад.

Згідно Порядку №187 безоплатними санаторно-курортними путівками забезпечуються:

особи з інвалідністю внаслідок війни та особи з інвалідністю, зазначені у статті 6 Закону України “Про жертви нацистських переслідувань”, строком на 18-21 день позачергово щороку (із січня по грудень);

особи з інвалідністю внаслідок війни з числа осіб, які брали безпосередню участь у бойових діях під час Другої світової війни, строком на 18-21 день першочергово з числа позачерговиків щороку (із січня до грудня);

особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, строком на 18-21 день першочергово не частіше ніж один раз на два роки;

учасники бойових дій та особи, зазначені у статті 61 Закону України “Про жертви нацистських переслідувань”, строком на 18-21 день не частіше ніж один раз на рік;

учасники бойових дій у період Другої світової війни, яким виповнилося 85 років і більше, строком на 18-21 день позачергово щороку (із січня до грудня);

учасники війни, особи, на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та особи, зазначені у статтях 63 і 64 Закону України “Про жертви нацистських переслідувань”, строком на 18-21 день не частіше ніж один раз на два роки;

особи з інвалідністю загального захворювання та особи з інвалідністю з дитинства строком на 18-21 день в порядку черговості;

особи з інвалідністю із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку):

I і II групи – до санаторіїв (відділень) спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів (відповідно до медичних рекомендацій) у порядку черговості;

III групи – до санаторіїв неврологічного профілю строком на 18-21 день (відповідно до медичних рекомендацій) у порядку черговості.

Порядок №187 не поширюється на осіб, яких визначено ветеранами відповідно до Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист» та військовослужбовців і членів їх сімей та осіб, які отримують пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, визначається Порядком надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016р. № 854.

Безоплатними санаторно-курортними путівками шляхом надання грошової допомоги забезпечуються громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме:

громадяни, віднесені до категорії 1, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі — громадяни, віднесені до категорії 1);

діти з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

Громадяни, постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1 (забезпечуються путівками строком 18 днів, в межах виділених коштів, пропорційно кількості таких громадян, які перебувають на обліку для отримання такого лікування).

Оздоровлення учасників антитерористичної операції (операції об’єднаних сил) визначається постановою Кабінету Міністрів від 31.03.2015 №200 «Про затвердження Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях санаторно-курортним лікуванням».

На санаторно-курортне лікування мають право:

учасники бойових дій – не частіше ніж один раз на рік строком на 18-21 день;

особи з інвалідністю внаслідок війни – позачергово щороку строком на 18-21 день;

особи з інвалідністю внаслідок війни із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – відповідно до медичних рекомендацій, з них:

  • – I та II груп – до санаторіїв (відділень) спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів;
  • – III групи – до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 18-21 день;

постраждали учасники Революції Гідності – не частіше ніж один раз на рік строком на 18-21 день;

учасники війни – не частіше ніж один раз на два роки строком на 18-21 день.

Для забезпечення санаторно-курортним лікуванням особи повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а такі, що переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях (далі – АТО), за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення АТО.

Забезпечення санаторно-курортними путівками пільговиків здійснюється шляхом відшкодування вартості путівки санаторно-курортним закладам відповідно до укладених тристоронніх договорів (пільговик – управління-санаторій).

Гранична вартість путівки для відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування визначається щороку Міністерством соціальної політики України за погодженням з Мінфіном та Міністерством у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

Для постановки на облік для одержання путівки пільговики подають заяву про взяття на облік для отримання путівки, медичну довідку форми 070/о, копію посвідчення пільговика, копію паспорта, копію реєстраційної облікової картки платника податків, копію довідки, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах їх проведення, копію військового квитка (за наявності)  (тільки для учасників АТО (операції об’єднаних сил),  копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, копію довідки МСЕК про встановлення групи інвалідності. Під час подання копій документів, особи пред’являють оригінали зазначених документів.

Звертаємо увагу, що після закінчення  дії медичної довідки форми 070/о, але не рідше ніж один раз на три роки, подається нова медична довідка. У разі неподання такої довідки особа, яка понад три роки перебуває на обліку для забезпечення санаторно-курортною путівкою, знімається з обліку.

За більш детальною інформацією з питання забезпечення санаторно-курортними путівками просимо звертатись до управління праці та соціального захисту населення за адресою: вул. Маяковського, 24, кабінет № 6, телефон 63058.

Графік роботи: з понеділка по четвер з 8-00 до 17-00, п’ятниця з 8-00 до 16-00, перерва з 12-00 до 12-48, вихідні дні субота та неділя.

                                                                                                Адміністрація УПСЗН