За правильність заповнення реквізитів у платіжних документах відповідальність несе платник податків


 Обов’язок кожного громадянина щодо сплати податків і зборів у порядку і розмірах, встановлених законом, визначено ст.67 Конституції України. При цьому, податковим обов’язком платника є самостійне обчислення, декларування та сплата суми податку та збору у порядку та строки, визначені Податковим кодексом України.

      Краматорське управління ГУ ДПС у Донецькій області звертає увагу, що за правильність заповнення реквізитів в платіжних документах відповідальність несе платник податків, а не банківська установа, тому слід бути уважними.

       Аби уникнути помилок при сплаті платежів, необхідно чітко дотримуватися вимог наказу МФУ від 24.07.2015 р. № 666. Особливу увагу при заповненні поля “Призначення платежу” необхідно приділяти правильності визначення коду видів сплати.

       У випадку відсутності податкового боргу та сплати поточних грошових зобов’язань платник податків у розрахунковому документів зазначає код виду сплати «101» – добровільна сплата податків і зборів/ЄВ.

       У разі сплати податкового боргу або заборгованості з єдиного внеску (ЄСВ), під час заповнення банківських розрахункових документів у реквізитах у полі “Призначення платежу”, платники податків мають зазначати код виду сплати “140” – надходження до бюджету у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску. Зокрема, обов‘язково необхідно зазначати:

-1 – службовий код «*»;

-2 – код виду сплати;

-3 – код ЄДРПОУ/РНОКПП/серія, номер паспорта;

-4 – інформація про призначення платежу.

      Приклад заповнення поля „Призначення платежу”:

1) *;101;1234567890;сплата податків і зборів (ПДВ, податку на прибуток, земельного податку, єдиного податку та інше);;

у разі якщо платник має податковий борг зі сплати податків/зборів:

2) *;140;1234567890;погашення податкового боргу з ПДВ (або податку на прибуток, земельного податку, єдиного податку та інше);;

       Звертаємо увагу, що наявність чи відсутність податкового боргу платники податків можуть перевірити скориставшись власним «Електронним кабінетом платника податків» в меню «Стан розрахунків з бюджетом» розділу «Допомога». Вхід до кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua через офіційний вебпортал ДПС за умови наявності особистого електронного цифрового підпису.

       Краматорські податківці вкотре наголошують, що самостійна та своєчасна сплата узгоджених грошових зобов’язань дозволить уникнути застосування заходів примусового стягнення боргів, збереже платників податків від застосування фінансових санкцій (пені, штрафів), передбачених нормами Податкового кодексу України. Адже дотримання податкової дисципліни та сумлінне ставлення платників до питання сплати податків формує позитивний імідж суб‘єкта господарювання перед бізнес-партнерами та контролюючими органами.

Краматорське управління ГУ ДПС у Донецькій області